Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Megcsalásnál ki a hibás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalásnál ki a hibás valójában? Többi Lent.

Figyelt kérdés
A nők azt vallják ha egy férfi félrelép akkor a nő a hibásabb aki "elcsábitotta" ha a nő lép félre akkor a férfi általában őt okolja nem akivel félrelépett,ezt figyeltem meg,ez menyire életszerű,mert a nők azt mondják a férjüket,párjukat az adott nő "csábitotta el" a férfiak pedig a feleségüket,bar,nőjüket okolják elsősorban. A másik érdekesség,hogy a nők inkább a lelki megcsalást tartják nagyobb rossznak,ha beleszeret a párjuk egy másik nőbe,a férfiak inkább azt fájlalják jobban ha a párjuk lefekszik félrelépésnél,én ezt figyeltem meg,és ezt olvasom sok helyen. Vélemény? Enyire másképpen értelmezik a megcsalást a nők és a férfiak?
2016. nov. 29. 04:13
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Az élet úgy szép és úgy izgalmas, hogy különbözőek vagyunk. A lényeg az, hogy ketten a kapcsolatban maximális egyetértésben, összhangban éljetek, és akkor nincs gond. Azzal sincs gond szerintem, hogy a megszokottól kicsit eltérően élünk, ha ezt egyetértésben tesszük, közösen megélve az élményeket.
2016. nov. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
90%

Nézzük csak... úgy gondolom, hogy az a hibás, aki megcsalja a másikat.

Persze, az is sáros, aki elcsábítja, feltéve, ha tud róla, hogy az illető foglalt. (Ha nem tudja, hogy foglalt, az esetben nyilván nem hibás.) De az igazi hunyó ilyenkor is az, aki megcsalja a társát. Mert tudod, lehet próbálkozni, szétteheti valaki kérés nélkül is a lábát, de ha én azt mondom, hogy "nem, és ne is próbálkozz, van barátnőm, akit szeretek és tisztelek", akkor semmire nem fog menni a próbálkozásaival.

Az is marhaság, üres mellébeszélés, hogy a barátnő a hibás, "mert ha megadott volna mindent, akkor nem csalta volna meg". Ahogy mondják: néma gyereknek anyja sem érti a szavát, ha valami probléma van a kapcsolatban, arra nem az a megoldás, hogy akkor fogom magam, és lefekszek mással. Hanem elmondom, hogy mi a probléma, és megpróbáljuk megoldani. Egy kapcsolat a kölcsönösségről szól, és nem arról, hogy az egyik fél kiszolgálja a másikat. Ha meg nem lehet helyrehozni, akkor szakítás. Ami még mindig gerincesebb a megcsalásnál.


#2: "Kedves 1-es mi mindketten kapcsolatban voltunk és a nő csábított el."

Ahogy írtam: ilyen nincs. Ha akartál volna, mondhattál volna nemet. Ha ahhoz volt bátorságod, hogy megcsald, akkor ahhoz is legyen, hogy gerinces módon vállalod a felelősséget.

A (pár)kapcsolatról alkotott elképzelésedet meg hadd ne kommentáljam. Csak annyit jegyeznék meg: a hűség, és annak elvárása egyáltalán nem jelenti azt, hogy a másikat tulajdonként kezelnénk. Sőt...


#4: "Nos, minden megcsalás abból indul ki, hogy valami nem működik jól, valamit a megcsaló hiányol a párjából, tehát valamilyen szinten akit megcsalnak az is hibás valamiben."

Ennél azért árnyaltabb a kép. Vajon a másik fél nem hiányol a párjából valamit? Nem pont azért változott meg ő is? Hol is kezdődik ez az egész folyamat? Mert nem mindig a gerincesebb fél kezdi a másik elhanyagolását. Ennek ellenére mégis gyakran rákenik, mondván, hogy ezért lett megcsalva. Holott ha a dolgok mélyére néznénk, egész mások derülnének ki.

De mindegy is, hogy hol kezdődött. Én úgy gondolom, hogy emberek vagyunk, többségében felnőtt, elvileg érett emberek. És nem állatok, hogy csak menjünk a farkunk után, meg ha valami nem jó, egyszerűen keressünk mást. Hanem felelősségteljes emberek, és ha valami nem megy, nem az a megoldás, hogy megalázzuk azt, akitől nagyon sokat kaptunk, akkor is, ha épp nem minden tökéletes vele.

2016. nov. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
91%

"Kedves 1-es mi mindketten kapcsolatban voltunk és a nő csábított el."


Megerőszakolt? Erőszakkal kényszerítettek? Esetleg egy saját akarat nélküli bábú vagy? Ne mást okolj a te megcsalásodért.

2016. nov. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Az a hibás aki félrelép. Minden más csak mese habbal.
2016. nov. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%

Senki nem hibas, a hazas felek kozott valahol, valamiert megromlott a kapcsolat, erre az egyik fel hozott egy dontest miszerint megcsalja a masikat. Nem gondolom, h egy szuper kapcsolatban az emberek megcsaljak egymast, ahhoz viszont h boldog legyen a kapcsolat ahhoz ket ember kell.


Ettol meg a megcsalas nem etikus, de mint mondtam, idaig nem egy ember jutott el, hanem ketto.

Az h miert nem valnak az sok dologtol fugghet, de sztem irrelevans a kerdes lenyeget tekintve.


Ezek elethelyzetek es mindenki mas moral szerint eli az eletet, valaki egy konyvet kovet, van aki egy vallast, van aki azt amit otthon latott es sorolhatnam.

Van egy kereszteny ideologia, ami kvazi ki van mondva h "ez rossz" bla bla....de ez egyen kerdese, es a dontes az egyen szabadsaga, akar nekem tetszo, akar nem.

2016. nov. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
75%

#14

Miért ne érezném a hiányát? :D Nekem is fontos a szex, de soha nem lehet fontosabb a páromnál és annál, mint hogy gerincem legyen.

2016. nov. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
32%

SOSINCS HIBÁS!!


Csak tudatlan felek, akik nem képesek kezelni érzéseiket, nem ismerik a szükségleteiket, gyengék a kommunikációban, nem tudnak kérni!

kb érzelmi ösztönlények. Sokat kellene tanulni a lelki dolgokról szerintem, és akkor elkerülhető lenne sok felesleges dolog :)

2016. nov. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Noblesse Oblige ***** válasza:
66%

Leginkább önnön egonk, ami következménye a rossz kommunikáció, és aminek következménye a látszatkapcsolatok kialakulása.


Megcsalás esetén a megcsaló fél 100%-ban felelős, hacsak értelmi fogyatékos, vagy önmagért felelősséget nem képes vállaló személy. Ha viszont ez kizárható, akkor elsődleges felelősség a megcsalón múlik. Mert lehetett volna másképp is, ő viszont ezt választotta. A kapcsolaton belül, mindig lesznek gondok, hangsúlyosak és pitiánerek egyaránt. Kicsi gond is vezethet el nagy gondhoz.

Legtöbbször az van, hogy az évekkel együtt valami változik. Apróságok adódnak össze, vagy épp megunjuk a jó dolgunkat... de változások vannak. És erről a legtöbben nem beszélünk, mert nem akarjuk "megsérteni" a másikat. Szóval bekeverni a kapcsolatba. De ez végig jelen lesz, ami egyre csak zavar és a végén lesz, hogy ezt már le kell reagálni. És rendszerint itt jön a sablon: a megcsalás. Itt van felelőssége a másik félnek, mert valami hiányzott, nem volt kerek, ellaposodott. Ok. Lehet szerepe és felelőssége a szeretőnek, ha ismeri a körülményeket. Ok. De a dolog megoldása a megcsalón múlik. Ő dönt, hogy rendbe teszi-e a dolgokat, vagy sem. Ő érzi a problémát, tehát neki kéne reagálnia.


De az a fránya ősszíntestég.... most hogy mondod meg életed társának, hogy kevés a szex? Hogy nem érzed magad már nőnek/férfinak? Hogy már nem olyan szexi, nem fürdik, nem mos fogat? Hogy már nem őt tartjuk a legszebbnek a világon?

És itt jön képbe az ego. Szerintem a nyugati társadalom egyik achilles sarka az az egoizmus. Nem tudunk miben gondolkodni, egy problémát mindig csak saját szemszögből tudunk nézni és a gondokat, csak a saját oldalunkról figyelembe venni. Így egy gond felmerülésénél lesz az, hogy a férfi egy szemét mocsokláda, a nő meg egy büdös repedtsarkú. Ha az egónk veszélybe kerül, ott nincs mi. Ott te vagy meg én. Ezt valahol megértem, mert egy védekező mechanizmus. Emberi dolog. De lelhet győzni, bizalommal. És intelligenciával.


Amikor megmondja a párunk, hogy nem te vagy a legszebb, akkor az az első, hogy megsértődsz rajta, mert azt jelenti hogy mást jobban szeret... pedig szerintem ez csak annyit jelent, hogy ő megbízik benned és szeret annyira, hogy bár van nálad jobb, neki még a főnyeremény ellenére is TE kellesz. És ezt el is mondja.


Vagy amikor kihagyod a szájhigiéniát este, mert lusta vagy. Ha nem szól a párod, akkor csak meglepődsz, hogy most már miért nem akar veled este csókolózni. Ha szól, meg megsértődsz és visszavágsz, hogy hát van amikor neki is büdös te mégse bántod meg vele. Az ilyen hülyeségeken annyira el tud csúszni minden, és épp ezért sokan csak őszintének mondják a kapcsolatuk valójában csak önámításba élnek. És ezen gondok és elhallgatások végtelen sora jut el odáig, hogy valaki inkább nyit másfele, minthogy szembenézzen azzal hogy szar van a palacsintába.

2016. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
35%
Nem értem, miért kell hibást keresni? A szex az jó dolog. A megcsalás meg még egy pluszt tesz rá. Nincs sem ,hibás, sem bűnös.
2016. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudtok olvasni?? Írtam, hogy mindketten hibásak vagyunk és mindenki tudta, hogy foglalt a másik...

De persze az emberiség csak sarat dobálni tud.

2016. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!