Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Lehet, hogy hűtlen típus vagyok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy hűtlen típus vagyok?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok együtt a barátnőmmel. Nagyon szeretünk együtt lenni, programokat csinálni, a szex is jó vele stb. Igazából én el tudom képzelni a dolgokat hosszú távon és ő is így van ezzel. Én 27, ő 28 éves.


De valahogy, ha az utcán meglátok egy szép lányt , nem tudok ellenállni a kísértésnek. Sokszor azon kezdek gondolkozni , hogy milyen lenne vele lefeküdni, milyen lehet vele a szex. Milyen lehet amikor orgazmusa van , stb.


Ez persze nem azt jelenti, hogy le is állok flörtölni mindenkivel. De szerintem, ha adódna alkalom , pl egy buliban, akkor nem tudnék ellenállni a kísértésnek. Volt is 1 egyéjszakás kalandom , amióta együtt vagyunk. És igazából az a furcsa , hogy nem érzem magam rosszul miatta különösebben. Persze volt utána lelkifurdalásom, de szerintem ha megint előállna az a szituáció, akkor ugyanezt tenném.


Mondjuk viszonyt nem kezdenék senkivel. Utálnék és nem is tudnék folyamatosan hazudozni emiatt.



Az lehetséges, hogy az ember különválasztja magában a szerlemet, párkapcsolatot és a szexet? És ne értsétek félre , én nem feltétlenül a kielégülésre vágyom, a barátnőmmel rendszeres nemi életet élünk, úgyhogy az megvan.. Inkább a 'felfedezés' és kíváncsiság hajt.



2017. jún. 30. 09:45
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

18-as

De szerelmes sem volt beléd, ebben is biztos lehetsz.;)

2017. jún. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Látom van néhány ember aki megérti mire gondolok.

Ez is a nagy kérdés bennem, amit talán a 17. válaszoló fogalmazott meg. Mi van ha most szakítok, hogy aztán megint évekig keressek valakit akivel jól érzem magam. Aztan ott meg egy idő után kezdőik az egész előröl.Egy idő után megint előjön a más nők / lányok iránti vágy. Függetlenül attól, hogy hány partnerrel voltam előtte.


Abban talán igazatok van, hogy nem vagyok szerelmes, de attól szeretem a páromat és kötődöm hozzá.


De kérdem én, hogy meddig tarta a szerelem része egy kapcsolatnak? És mikortól vagyunk együtt valakivel mert kötödünk, hozzá és a társunknak érezzük?


Az utolsó válaszolónak: Nem elméleteket gyártok, igazából csak kiváncsi vagyok arra, hogy mások is éreznek-e hasonlóan, mimt én.


És természtesen nem gondolom, hogy jó, helyes dolog amit csinálok/csinálnék adott esetben. Ezért is írtam már az első kommentben, hogy annak örülnék a legjobban , ha ilyen gondolatok meg sem fordulnának a fejemben. De sajnos nem ez a helyzet.

2017. jún. 30. 20:25
 23/29 anonim ***** válasza:
52%

Igazából csak az van, hogy akkor önző vagy, ha a barátnőd egy olyan férfira vágyik, aki szerelmes belé, te viszont kalandoznál folyton, nem szereted őt és nem keresel olyasvalakit, aki mellett ezt lelkiismeretfurdalás nélkül megtennéd.

Vagy vedd a k.va akaraterőd te nyámnyila, aztán hozd meg az áldozatot(és tiszteletet), hogy nem teszed ki lehetséges nemibetegségeknek a barátnődet te f..zkalap, mert az erről való döntés jogát nem veheted el tőle! A gumi csak a gyerektől véd kb.

Felfedezel te pár vírust még, csak sajnos nem egyedül...

Már bocs a stílusért, de így talán észreveszed azt is, aki nem csak bólogat neked...

Vagy mondd el neki, aztán lesz ami lesz. Legyél egyenes, legyenek elveid, tartásod. Ennyi a tanácsom.

2017. jún. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még talán nem vagy elég érett egy párkapcsolathoz. Legyél hűséges, hogyha úgy vagy vele, hogy együtt maradtok. Ezt meg kell tanulnod. Ez az "újra megtennéd"-dolog ez nem olyan jó. Szerintem ezt valahol el kéne hagyni ezt a gondolkodásmódot. Aki párkapcsolatban van az nem teheti meg, hogy félrek--rogat.
2017. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Jó csak érted, ha emberek, olyat tesznek amit nem akarnak(szart), mert "olyan dolgok jelennek meg a fejükben" akkor azok vagy betegek, vagy gonoszak vagy mindkettő. De a legvalószínűbb hogy LUSTÁK tenni a boldogságért, áldozatokat hozni stb. ellébecólnak a langyos szarba na
2017. jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
69%

17-es vagyok


Én nem ítélkezem, mert egyrészt vannak hasonló érzéseim, másrészt engem is foglalkoztat(ott) egy ideje ez és a hasonló kérdés a szerelemről, kapcsolatokról az utóbbi időben.


Az ilyesmi kérdésekre ( jó párat végigböngésztem itt is pl) 2 vagy max, 3 féle válasz szokott érkezni egyébként.


Mármint, hogy eddig tart a a szerelem, és a hűséggel/vonzalom másokkal kapcsolatban:

1. van az a típus, aki azt vallja, hogy ha szerelmes, akkor nem vesz észre mást, nem kíván meg mást legalábbis, és akár pl 7-10 év után kimondottan szerelmesnek vallja magát a feleségébe/férjébe ( bár nyilván beismerték azért, hogy voltak nehéz időszakok, amikor ezt nem érezték éppen intenzíven, de most is -és akár újra- szerelmesek a párjukba. Nekik nem kell más egyáltalán, és nem érdekli őket senki a másik nemből, hogy megcsalás esélye is legyen a dologból.


2. Van az a réteg, aki pedig azt mondja, hogy igen, szereti a párját, de azért volt alkalom adtán erős vonzalom pl kolléga vagy másik személy iránt. Tisztában vannak vele, hogy ilyen előfordul, és ilyenkor kifejezetten elkerülik/leküzdik magukban és a párjukra összpontosítanak.


3. ÉS van az a réteg, aki meg sem próbálja titkolni, ő is tudja, hogy vannak vonzalmak egy kapcsoltban mások iránt egy hosszú távú kapcsolatban, és ő az,aki nem bírja tűrtőztetni magát és egyszer vagy többször is megcsalta a párját.



Számomra egyébként az egyes is furcsa, és rohadtul irigylem, mert ideálisan erre vágyik mindenki.

De ezt sajnos eddig én sem tapasztaltam meg, én jelenleg a 2-es vagyok.



Én írtam a kiélés dologról is:

Annyit javítanék idő közben még, hogy az utóbbi időben viszont olvastam egy hasznos gondolatot ezzel kapcsolatban:

Szexuális tekintetben tartom, hogy aki olyan beállítottságú, annak tök mindegy, hogy fiatalon hány emberrel feküdt le. (aki nem bír a vérével, az nem fog később sem bírnia vérével szerintem, max egy ideig)


Viszont, mivel említetted a szerelmi részét is a dolognak:

Az érzelmek "megélése" már más dolog.

Ilyen szempontból, ahogy egy idősebb nő írta, érdemes megélni, megtapasztalni az érzéseinket, hogy tudjuk milyen.


Például én magam részemről nagy szerelmet nem érzek a kapcsolatomba, de szeretem őt és én is kötődök hozzá ( és tisztelem is nagyon).

ÉS itt jön az a képbe-és ez nálam pl valósabb félelem, mint a szexuális vonzalom,mint kísértés-, hogy mi van, ha idő közben beleszeretsz valakibe?


Ahogy az a nő is írta, és én is olvastam ár máshol, ezt viszont érdemes megtapasztalni: már csak azért is, mert állítólag később könnyebben tudsz ennek az intenzív érzésnek is ellenállni, ha már megtapasztaltad és tudod milyen. HA tudod, mit veszíthetsz vagy nyerhetsz. Egy jó társas kapcsolatot ezért később már kevesebb eséllyel adsz fel a "szerelemért".


Ebben szerintem is lehet valami (Mondom ezt úgy, hogy én az első kapcsolatomba vagyok azóta is, és bizony mivel nem ismerek mást, nincs viszonyítási alapom, így tud nehéz lenni egy ilyen szituáció)



NA de bocsi a kisregényért, csak úgy láttam, hogy ezek a kérdések merültek fel benned is, ezért gondoltam elírom, amire én jutottam eddig ezek kapcsán. :)

2017. jún. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm 26-os a hosszú választ , nagyon sok érdekes dolgot írtál !


Illetve a többiek válaszát is.



23-asnak:

Bocsi de kicsit felreerted a dolgot szerintem. Nem azt írtam , hogy folyamatosan félre..rok. hanem , hogy szokszor eljátszom a gondolattal, de ez idáig egy eset kivétel nem történt semmi. És mint írtam nincs szándékomban mással kikezdeni. Írogatni. Titokban kavarni. Inkább csak úgy erzem, ha adódna lehetőség, és olyan lenne a szituáció ( és persze tetszik a lány is ) akkor valószínűleg nem mondanék nemet.


Ez persze nem mentség. Továbbra sem erzem ugy , hogy ez jó , tisztességes dolog lenne. És igen a 26-os valaszoloval abban nagyon egyetértek, hogy irigylem az olyan embereket akiknek még sem fordul ilyen a fejükben !

2017. jún. 30. 21:20
 28/29 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy hűtlen típus vagy. Ennek a megértéséhez nézzünk kicsit bele Evolúció bácsi vegykonyhájába. Ugye az megvan, hogy minden élőlény elsődleges célja a szaporodás. A saját génjei továbbjuttatása. Ennek többféle módja ismert az állatvilágban. Szélsőséges esetben még a kölykök elpusztítása is belefér. Pl a macskafélék nősténye bagzáskor felvesz minden hímet, ezért egyetlen hím sem lehet biztos benne, hogy az ő utódjait szülte-e meg. Így, ha megtalálja, megöli az almot, és megtermékenyíti a nőstényt.

De nagy általánosságban kétféle módszer maradt fenn. Az egyik a nagy számok törvénye, a másik meg "otthon van a papa" eljárás. Előbbit nem kell különösebben magyarázni, a hím elszórja a magját ahol csak alkalma nyílik rá, bízva abban, hogy valamelyik utód majdcsak lesz olyan szerencsés, és felnő. A másik módszernél a hím ledekkol a nőstény mellett, nem enged idegen hímeket a közelébe, ekképpen biztosítja azt, hogy az ő és csakis az ő génjei jussanak tovább.

Az ember - tetszik, vagy sem - az állatvilágból származik, és noha örömforrássá nemesítette a szexet, az evolúciós törvények ugyanúgy vonatkoznak rá, mintha pusztán csak utódnemzésre használná. Így tehát nagy általánosságban a férfiak körében is a fent leírt két csoport lelhető fel. Az egyik elszórja a magját, bízva abban, hogy néhány férfi nem veszi észre a stiklit, és felneveli az ő gyerekeit, a másik meg igyekszik vigyázni asszonykája hűségére, hogy ne idegen gének továbbjuttatására kelljen elpazarolnia az életét.

Mindazonáltal a képlet még mindig nem ennyire egyszerű. A férfi agyában ugyanis 4x akkora helyet foglalnak el a fajfenntartási, mint a létfenntartási funkciók. (A nők esetében ez az arány fordított.) Így aztán fiatal korában, amikor jó esetben tanulja a szerelmet, csajozik orrba-szájba. Ha sikeres lesz a csajozásban, akkor később is szívesen csinálja, mert ilyen az emberi természet. Mindenki azt szereti csinálni, amiben jó, amiben profi. Ha azonban balfék és nem tanul meg csajozni, akkor meg tartozzék bár akármelyik csoporthoz, igyekszik megtartani azt az egy kapcsolatát, amit véres verítékkel sikerült összekalapálnia, és hűséges marad, akármilyen szépen is néz rá a bérszámfejtő Gizike. Ugyanakkor pedig a legsikeresebb nőcsábász is kehet hűséges, ha - és kapaszkodj! - ha oka van rá. Ha a árja fenntartja benne a hűséghez szükséges mértékű szerelmet. Mert a hűség nem tulajdonság, hanem döntés. Hű vagyok a páromhoz, mert ő a földkerekség legnagyszerűbb asszonya, vagy nem vagyok hű, mert bár szeretem őt, nem sikerült annyira elkapnia a tökömet, hogy örök hűségre predesztináljon.

Mielőtt bárki felszisszen sietek leszögezni, hogy nekünk ugyanígy azon kell munkálkodnunk, hogy fenntartsuk a párunkban a hűséget. Elvakítsuk annyira, hogy észre se vegye, hogy létezik rajtunk kívül is férfi.

Nagyjából ennyit lehet elmondani a te korosztályodnak.

2017. júl. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

* Ha a párja fenntartja


(Jelzem, 40 felé bezavar majd sok-sok egyéb tényező is, de az is csak olyan híd, mint a többi; majd akkor kell átmenni rajta, ha odaértél.)

2017. júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!