Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Van köztetek olyan, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van köztetek olyan, aki megcsalás miatt pszichológushoz ment? Segített?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 16. 12:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%

"Ebből is látszik, hogy jó modort nem tanított neked a pszichológus."


a pszichológus nem tanár, és nem azért járunk hozzá, hogy kioktasson vagy neveljen.

szerintem neked lövésed sincs arról, hogy miről szól egy pszichoterápia, vagy, hogy mi a különbség a klinikai szakpszichológus, a mentálhigiénés szakember, a pszichiáter és a pszichológus között.

röhögni pedig ér, ha valaki. olyan ostoba, mint te, öregem! :)

2018. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

14:22-es:


Azt azért nem mondanám, hogy nincs fogalmam róla, ugyanis több olyan témájú könyvet is olvastam amely kapcsolatban van valamilyen formában a pszichológiával. Legutóbb az "evolúciós pszichológia mesterfokon" volt a kezemben - a kutatásaim miatt. Igaz, ez egy kifejezetten tudományos könyv (mégcsak nem is ismeretterjesztő), tehàt te valószìnűleg egy szót nem értettél volna meg belőle. A te kezedbe inkább Almási Kitti egyik könyve való, mert a stìlusod alapján számodra az könnyebben eszmészthető olvasmány. Másrészt tudok olyan emberről, aki pszichológusként végzett, és amikor beszéltem vele, maga ismerte el, hogy a szakmának van előnye és hátránya is (ezt bizonyìtja Anthony Robbins munkássaga is, akire pont bizonyos szakemberek haszontalansága miatt van szükség). Az illető legutóbb egyébként egy főiskolán tanìtott, nem pszichológusként dolgozott, nem tudom, hogy azóta tanìt-e, esetleg elkezdett a szakmájaban dolgozni.


Valami fogalmam tehát mégis van arról, hogy te mégis mitől vártad a segìtséget. Ironikus, hogy te nevezel engem ostobának, amikor te vagy az, aki képtelen volt megoldani a problémákat. Ez már rossz ajánló a MENSA próba IQ tesztjére is, ugyanis az pontosan azt méri, a logikak feladványaival, hogy ki mennyire leleményes.


Nagyon örülök viszont, hogy annak idején - kb. középiskolás koromban - végül nem a pszichológiát választottam, amikor gondolkodtam a dolgokon, mert akkor ilyen rosszindulatú embereket kellett volna kezelnem, amilyen te vagy. Őszintén szólva, az ilyeneknek nem szìvesen segìtenék.

2018. ápr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök viszont, hogy annak idején - kb. középiskolás koromban - végül nem a pszichológiát választottam



Az emberiség nagyon megszenvedte volna, ha te pszichológusnak mész. És megkérlek, az én kérdésem alá több diszkriminatív, gúnyolódó, lekezelő szöveget ne írjál. Ha lenézel engem és aki még terápiára jár(na), akkor semmi keresnivalód az én kérdésem alatt. Menj, és írogass máshova.

2018. ápr. 16. 15:12
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem az emberiség szenvedte volna, hanem max azok, akik folyamatosan áthárìtják a felelősséget másra, és gyűlölik a kritikát. Az ilyeneken talán egy szakember sem tud segìteni. Azt egyébként nem ìgérem, hogy teljesen eltűnök a szakma közeléből, mert az evolúciós-pszichológiával szemezgetek valamennyire. :D D egyelőre nem tartom stabil tudományágnak.


Nem nézek le senkit sem egyébkent. Én önmagam számara tartanám szégyennek, ha szakemberhez kellene mennem a személyiségemből kifolyólag. De megértem valamennyire, ha másnak szüksége van rá. Az első kommentben is mindössze azt akartam kifejezni, hogy jó lenne, ha senkinek sem lenne szüksége rá, főleg egy megcsalás miatt. Akit ez ennyire kibuktat, hogy szakember kell neki, az nagyon gyenge jellen. Az ilyen emberrel sokkal többet kell dolgozni a pszichológusnak annál, hogy átsegìti a szakìtáson.


Mindenesetre bocsanatot kérek, ha valakit megbántottam a stìlusommal. Nyugodtan lehet töröltetni a kommentjeimet, és nélkülem folytatni tovább a csevegést.


Én a magam részéről végeztem itt.

2018. ápr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Jelenleg külföldön tanulok pszichológusnak és mellette kötelező pszichológushoz is járni x ideig (itthon nem tudom kötelező e). Nekem sokat segített, van 1-2 régi sebem amiről nem szívesen beszélek, de jó, hogy volt egy objektív ember aki meghallgatta a problémáimat és nem volt benne ítélkezés. Azt tudni kell, hogy nem egy gyors folyamat, pár üléssel nem rendeződnek le a dolgok és a pszichológusnak is meg vannak a koráltai, hogy mennyit tud segíteni.
2018. ápr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én jártam pszichológushoz a válásom után, és nagyon sokat segített.

40+ F

2018. ápr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én nem jártam, de lehet hogy jó lett volna.Viszont óránként 10-15 e ft om nem lett volna arra, hogy valakinek elmondjam, és meghallgasson, mert sokat ő sem tudott volna segíteni.Inkább önsegítő könyveket olvastam, és idegen fórumtársakkal veséztük ki a témát a neten.Többel jó ismerősök lettünk, a facen is tartjuk a kapcsolatot.

Én "Ismerős idegeneknek", munkatársaknak stb .nem beszéltem erről, bár 1-2 tudott róla egy keveset...egyedül a nővéremnek, és anyámnak mondtam el.kebelbarátnőm sose volt..

2018. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Jártam pszichológushoz miután megcsalt a férjem, és a gyermekünket is hordtam gyermekpszichológushoz.Egy kívülálló szakember objektívebben ítéli meg a problémát, mint esetleg a barátok.Úgy gondolom, hamarabb összeszedtem magam szakember segítségével.Ez különösen fontos volt a gyermekem miatt is.
2018. ápr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!