Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Mi a véleményetek arról, amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, amit a pápa mondott a megcsalásról?

Figyelt kérdés

Őszentsége szerint dicséret illeti azokat a nőket, akik megbocsájtottak a hűtlen párjuknak.

Szerinte az igazi szeretet egy olyan szentség, ami még a megcsalást is eltűri, sőt megbocsájtja.


Nekem ezzel 2 bajom is van:


1. a pápa kettős mércét alkalmazott, a nőket dicséri, hogy megbocsájtják a megcsalást, de fordítva erről nemigen esett szó, hogy a megcsalt férfi is ölelje keblére a hűtlen asszonyát.


2. bár a 10 parancsolat közé tartozik, hogy ne paráználkodj!, vagyis ne légy hűtlen, de a pápa mégis azt díjazza és azt szorgalmazza, hogy ha megcsalás történik, a NŐK bocsássanak meg, és a párok maradjanak együtt.

tehát mindazt a megaláztatást, hazugságot, megtévesztést, árulást, amivel minden megcsalás jár, szépen le kell nyelni az asszomnynak, és jó katolikus módjára akkor is egybentartani a családot, ha a faszi félredug.


ti mit gondoltok?



2018. jún. 19. 05:38
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
75%

A pápának szerintem a cölibátus intézményét kellene inkább rendbe tennie. VII. Gergely óta eltelt majdnem ezer év, elég sok minden változott és bőven beleférne a katolikus papok házassága.


Amit a megcsalásról mondott az meg a struccpolitika tipikus esete.

2018. jún. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:

ok, köszi.


kérlek, a cölibátus-issue irányába most ne menjünk el (nem tartozik a kérdésemhez), arra reagáljatok, amit kérdeztem.

2018. jún. 19. 05:47
 3/59 anonim ***** válasza:
89%
A megcsalás elég nehéz kérdés, szerintem döntse el mindenki maga, hogy hajlandó-e elnézni a párjának egy ilyen húzást. Nálam nem feltétlenül lenne instant szakítóok, főleg a körülményektől tenném függővé, illetve attól, hogy idő múltán sikerül-e a másiknak visszanyernie a bizalmamat. Az emberek megbocsátásra ösztönzésével önmagában nem lenne problémám, abban van valami, hogy akik szeretik egymást, minden követ megmozgatnak annak érdekében, hogy a kapcsolatuk menthető maradjon, viszont akkor vonatkoztassuk már ezt mind a két nemre.
2018. jún. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 Ypszilon1980 ***** válasza:
84%

Egyetértek azzal amit leírtál a kérdésben, bár nem hallottam, hogy mikor mondta ezt a pápa.

Ha megfigyeled, mindig elmennek egy irányba és valahogy mindig ellentmondásos, amit a papok is mondanak. Pl. a paráználkodás nincs kifejtve mit takar, értelmezés kérdése. Elvileg szabad akaratot kaptunk, tehát akkor akármit megtehetünk. Az Úr színe előtt meg mindenki egyenrangú.

Gyilkolni sem szabad, de akkor akik végrehajtják a halálbüntetést, azok nem gyilkosok? Nem véletlenül kell ōket utána feloldozni.

2018. jún. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
33%

Mikor mondta ezt és hogy? Linkelj forrást.

Nem hiszem, hogy csak a nőkre értette volna, kimondottan liberális pápáról beszélünk sok esetben.


A megcsalás meg nagyon körülményfüggő. Van az az eset amikor megbocsátható.

Egyébként meg, ha hithű katolikus vagy, akkor ugyebár első és legfontosabb dolog, Isten után a te üdvözülésed. A harag és a meg nem bocsátás csak téged húz vissza. A férjet, meg ha olyan, ott lehet hagyni, csak hát nem házasodhatsz újra. Jól kell választani.

2018. jún. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
66%

Persze, meg kell bocsátani. Nem haragudhatunk örökké. Viszont az is nyilvánvaló, hogy aki monogám kapcsolatot szeretne, az váljon külön a megcsalós párjától.

A pápanem behódolásra kéri a nőket, hanem atlrra, hogy ne haragudjanak. Szeressenek, fogadják el, hogy ő ilyen. És ha nem fér bele az értékrendbe, akkor el kell búcsúzni. De sosem haraggal.

2018. jún. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:

"abban van valami, hogy akik szeretik egymást, minden követ megmozgatnak annak érdekében, hogy a kapcsolatuk menthető maradjon"


he-he, ahol 2 ember igazán szereti és tiszteli egymást, ott nincs megcsalás.


ebben egészen biztos vagyok.


lehet mosakodni, meg megcáfolni, de ha belegondoltok: ha igazán szerettek és becsültök valakit, azt nem alázzátok meg, nem áruljátok el, nem csaljátok meg.


pont.

2018. jún. 19. 06:39
 8/59 A kérdező kommentje:

"Mikor mondta ezt és hogy? Linkelj forrást."


a google legyen a cimborád és a nyelvtudásod.


a hír viszonyleg friss, hétvégén olvastam.

2018. jún. 19. 06:41
 9/59 A kérdező kommentje:

"De sosem haraggal."


téged sem csaltak meg még soha.


a harag teljesen természetes, normatív érzelem minden megcsalás után.


és nem szabad elfojtani!

2018. jún. 19. 06:44
 10/59 anonim ***** válasza:
6%

ki a pápa tulajdonképpen?


láttad már az igazi nevét a Bibliában?


bárkitől csak tőle ne várd, hogy igazságot szól

2018. jún. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!