Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Hogyan lehet feldolgozni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet feldolgozni, ha kiderül, hogy nem én vagyok a gyermekem biológiai apja?

Figyelt kérdés

Feleségemmel válófélben vagyunk, mert kiderült, hogy több éve viszonyt folytat valakivel és most miatta hagyott el.

Van egy két éves gyönyörű gyerekünk, őt nagyon imádom.


De ott a bökkenő, hogy ez a viszony korábban kezdődött, mint ahogy a gyermekünk megfogant volna. Persze a feleségem esküdözik, hogy biztosan én vagyok az apja, mert akkor éppen csak velem volt. Meg ha nem én lennék az apja, akkor már a teherbeeséskor elhagyott volna, és boldogan élnének az igazi apukával. Ennyi év hazudozás után nehéz bármit is elhinni neki, ezért titokban csináltattam egy apasági tesztet, elvileg 1-2 hét múlva lesz eredménye, de már előre félek, hogy hogyan fogok reagálni, ha kiderülne, hogy nem én vagyok az apa.


A tesztnek két fajta eredménye lehet, de egyik sem túl jó:


1.) Ha én vagyok az apa, az talán a kisebbik rossz, mert akkor minden megy tovább, mintha nem is lett volna teszt. De azért ott van a szomorúság is, hogy már biztosan nem családban fog felnőni, és nagyon nehéz lesz majd így felnevelni (nem anyagi szempontból). Én mindent meg fogok neki adni, de ha anyuka együtt marad azzal, aki miatt (is) szétment a család, az örökös konfliktusforrás lesz, amit biztos nagyon nehéz lesz kezelni.


2.) Ha nem én vagyok az apa, az egy nagyon nehéz helyzet lenne ... Egyrészt talán megkönnyebbülés lenne, mert örökre meg tudnék szabadulni anyukától és az új párjától, soha többé nem kellene róluk hallanom, lezárhatnám az életemnek ezt a szakaszát, és tiszta lappal kezdhetnék új életet. Másrészt ott van a két éves gyermekem, akit a fogantatásától kezdve a sajátomként szeretek, és ő is imád engem. Ezt a helyzetet nem tudom, hogy hogyan lehetne feldolgozni, egyáltalán fel lehet-e ép ésszel dolgozni? Arra is gondoltam, hogy talán ez lenne a jobb. Én egyszerűen kivonulnék az életükből, aztán elkezdhetném 0-ról újraépíteni a saját életem, önbecsülésem. A gyerek meg az igazi apjával és anyjával nőhetne fel, és élhetne boldog családban. Mondjuk a két év az két év, nagyon hosszú idő. Lehet mondani, hogy még kicsi, és úgyse fog rá emlékezni. Szerintem meg soha nem fogja kiheverni, hogy hirtelen más lett az apja, a kezdeti kötődést lehetetlen már pótolni.


Véleményeket, tanácsokat szeretnék kérni, hogy ki mit gondol a témáról. Elsősorban olyanoktól, akikkel már történt hasonló, vagy ismeretségi körükben.


Ha meglesz a teszt eredménye, megírom. Aztán majd X idő múlva beszámolok a fejleményekről is.


2018. jún. 27. 16:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
28%

Sehogy

ezert mondom én mindig nőbe megbizní SOHA

2018. jún. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Soha nem emeltem még kezet nőre, nem is tervezem. De ez lenne az egyetlen dolog, ami miatt megtenném, ha kiderülne, hogy más gyerekét velem neveltette éveken keresztül, úgy beadva, hogy én vagyok az apja! Az tuti!
2018. jún. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Gondolj arra, egyes szakemberek szerint, 10 százalékra lehet tenni a te esetedet. Két kollégánál is válás közben szólták el magukat a nők, vizsgálat és lám, tényleg vér szerint semmi közük nem volt a gyerekekhez.

Váltak és így nem volt gyerektartás.

2018. jún. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
58%

Undorítónak tartom az ilyen nőket, de én a gyerek helyzete miatt már utána jártam hogy van ez.


Mivel házasságban a nevedre vetted, papíron akkor is a te gyereked, ha igazából nem. Innentől csak és kizárólag akkor tudsz lemondani róla, ha más apa a nevére veszi. Csak mondom...


Harmadrészt, nekem nevelőapám van, mindig is tudtam, hogy nem vér szerinti, mert nagyobb voltam, mikor összejöttek anyukámmal, és engem őszintén nem érdekel, hogy nem "igazi" apukám, nekem az. És ha elhagyott volna azzal a dumával, hogy bocs de a szeretetem nem a neveléshez, hanem a vérhez kötődik, akkor elég szomorú lettem volna. A szeretet és a kapcsolat szerintem nem ezen múlik a szülő-gyerek között.

2018. jún. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
30%

Sehogy ez van,go tovább.

Ezért kell mindig házassági szerződést írni mindig,akármilyen szerelem is van,vagy ne legyen a neveden semmi hanem minden vagyonod elrejtve,és akkor nem viszi a felét semminek.

Addig élvezi míg párod de ha vége akkor amit hozott azt viszi.

2018. jún. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
71%

A gyermeket meg neked kell érezned.

Ha 1. te vagy az apja akkor úgyanúgy neveld,hetente láthatás jár neked,és érd el,hogy nyáron akár 2-3 hónapig nálad legyen.

2. Ha nem te vagy az apja,na akkor gáz van,mert itt neked kell tudni,hogy szereted-e annyira,hogy sajátodként tartsd számon,viszont itt ütközöl majd az édesapával,ez nehéz helyzet ha szereted a gyereket.

Ha netalán nem szereted a gyereket akkor a legkönnyebb,de ez az eset nem él mivel megszeretted.

2018. jún. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

A gyereked a születése pillanatától téged tekint édesapjának. Ezen nem fog változtatni semmi. Ő nem a papír miatt szeret téged, nem azért mert azt mondták neki, hogy téged kell szeretnie, vagy mert jóvágású vagy, okos, vagy mert kiszolgálod őt.. és még sorolhatnám.

Azért szeret, mert ott voltál mellette, mert törődsz vele, mert szereted, vigyázol rá, megnevetteted, próbálsz a kedvében járni, stb.

Azért tuti nem fog haragudni rád, mert úgy nevelted, hogy nem te vagy a vér szerinti apja, pláne nem úgy hogy erről "elvileg" te sem tudtál. Azért sokkal inkább, hogy azért tiplizel le, mert úgy már, hogy biológiailag nem áll olyan közel hozzád már nincs is rá szükséged.

Nem tehet az anyja és teközted kialakult helyzetről. Ne is keverd bele.

2018. jún. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
45%

Elég gázos helyzet. Nem tudom mitévő lennék hasonlóban. Ha az új hapsival van az anya, a gyerek a láthatásom meg nagyon lekorlátoznák, akkor tartás ál vagy anélkül, lelépnék, mert a) a jó édes anyjukat, b) úgy is ellenem lenne nevelve, így csak zavarnék szerintem.

Ha normálisan látogathatom, lehetek vele, akkor valszeg ezt tenném.

Majd írj fejleményt, kíváncsi leszek.

31/f

2018. jún. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%
5# mondd, hogy lehetsz ilyen érzéketlen tahó? Ha nem lenne a gyerek, azt mondanám én is, hogy örüljön, hogy megszabadult egy ilyen rib..ctól... de könyörgöm, ott egy kisgyerek akit egész eddig a sajátjának hitt, a kisgyerek pedig őt az apukájának. Ez azért nem így működik, hogy jó akkor szarok rá.
2018. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%

Hiába "csak" 2 éves, szerintem baromi nagy sebeket tud rajta ejteni,ha egyik pillanatról a másikra eltűnik az életéből az Apukája. Akkor is,ha biológiailag nem te vagy az. Mert neki te vagy az. És te is leszel. Egy 2 évesnek már nem tudod "megmagyarázni,hogy mától a Pistabácsit kell majd Apának hívni jó?"


Én azt mondom,hogy ha nem te vagy az igazi Apja akkor is maradj a közelében és tartsd meg vele a kapcsolatot,esetleg idővel lehet átváltabi,hogy szólítson mondjuk Keresztapunak. Később majd a kedves Anyuka ráér neki megmagyarázni az egész helyzetet.


Ha tiéd,akkir SEMMIKÉPP SE hagyd el!

2018. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!