Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Hogyan lehet feldolgozni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet feldolgozni, ha kiderül, hogy nem én vagyok a gyermekem biológiai apja?

Figyelt kérdés

Feleségemmel válófélben vagyunk, mert kiderült, hogy több éve viszonyt folytat valakivel és most miatta hagyott el.

Van egy két éves gyönyörű gyerekünk, őt nagyon imádom.


De ott a bökkenő, hogy ez a viszony korábban kezdődött, mint ahogy a gyermekünk megfogant volna. Persze a feleségem esküdözik, hogy biztosan én vagyok az apja, mert akkor éppen csak velem volt. Meg ha nem én lennék az apja, akkor már a teherbeeséskor elhagyott volna, és boldogan élnének az igazi apukával. Ennyi év hazudozás után nehéz bármit is elhinni neki, ezért titokban csináltattam egy apasági tesztet, elvileg 1-2 hét múlva lesz eredménye, de már előre félek, hogy hogyan fogok reagálni, ha kiderülne, hogy nem én vagyok az apa.


A tesztnek két fajta eredménye lehet, de egyik sem túl jó:


1.) Ha én vagyok az apa, az talán a kisebbik rossz, mert akkor minden megy tovább, mintha nem is lett volna teszt. De azért ott van a szomorúság is, hogy már biztosan nem családban fog felnőni, és nagyon nehéz lesz majd így felnevelni (nem anyagi szempontból). Én mindent meg fogok neki adni, de ha anyuka együtt marad azzal, aki miatt (is) szétment a család, az örökös konfliktusforrás lesz, amit biztos nagyon nehéz lesz kezelni.


2.) Ha nem én vagyok az apa, az egy nagyon nehéz helyzet lenne ... Egyrészt talán megkönnyebbülés lenne, mert örökre meg tudnék szabadulni anyukától és az új párjától, soha többé nem kellene róluk hallanom, lezárhatnám az életemnek ezt a szakaszát, és tiszta lappal kezdhetnék új életet. Másrészt ott van a két éves gyermekem, akit a fogantatásától kezdve a sajátomként szeretek, és ő is imád engem. Ezt a helyzetet nem tudom, hogy hogyan lehetne feldolgozni, egyáltalán fel lehet-e ép ésszel dolgozni? Arra is gondoltam, hogy talán ez lenne a jobb. Én egyszerűen kivonulnék az életükből, aztán elkezdhetném 0-ról újraépíteni a saját életem, önbecsülésem. A gyerek meg az igazi apjával és anyjával nőhetne fel, és élhetne boldog családban. Mondjuk a két év az két év, nagyon hosszú idő. Lehet mondani, hogy még kicsi, és úgyse fog rá emlékezni. Szerintem meg soha nem fogja kiheverni, hogy hirtelen más lett az apja, a kezdeti kötődést lehetetlen már pótolni.


Véleményeket, tanácsokat szeretnék kérni, hogy ki mit gondol a témáról. Elsősorban olyanoktól, akikkel már történt hasonló, vagy ismeretségi körükben.


Ha meglesz a teszt eredménye, megírom. Aztán majd X idő múlva beszámolok a fejleményekről is.


2018. jún. 27. 16:42
1 2 3
 11/26 Lifeishard ***** válasza:
100%

Ne hagyd el a gyereket, bármi is legyen az eredmény...

Majd írd meg, mi volt.

2018. jún. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Ennek sehogy nem lesz jó megoldàsa. Ezt èrzed te is. Jol is làtod. Ha a tièd egy örök vita lesz, hogy az orrod előtt lesz akivel csalt stb. Ha nem a tièd az a gyerek ès a te èletedben is egy hatalmas törès lesz. Ha tartani fogod vele a kapcsolatot azert, mert ugyanugy meglesz a konfliktus h latnod kell az anyjat, apjat, ha nem azert mert belebolondulsz h elveszted. Ez barmelyik eset is lesz tönkre fog tenni, es emiatt mas nővel is nagyon nehez lesz uj eletet kezdeni, ujra gyereket vallalni. Gyakorlatilag ez a pi.sa tonkretett. Teged is a gyereket is.
2018. jún. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
65%
Egy két éves nem fog rád emlékezni.
2018. jún. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
A dns teszt eredményétől függően adj be egy apaság megállapítása/megdöntése iránti keresetet. Így hivatalosan is kiderülhet, hogy ki az apa. Az a benyomàsom, hogy a gyerek irànti érzéseiden semmit nem változtat majd, viszont neked mindent meg kell tenni, hogy fel tudd nevelni. Ha jogi segítség kell, akkor keresd fel az apák az igazságért egyesületet. Te akarod nevelni a gyereket, vagy hagyod, hogy elvigye a nő?
2018. jún. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a te gyereked és kivonulsz az életéből, az leginkább neked fog fájni. A gyerek erre az időszakára nem fog emlékezni, és ha van helyetted más, aki az apa szerepébe lép, akkor túl nagy törés sem éri őt.

Nehéz helyzet ez amúgy... Ha a helyedben lennék, és kiderülne, hogy nem az enyém a gyerek, akkor én elengedném őt. Mégsem hosszú évek kötődéséről van szó, csupán kettőről, ami alatt főleg a te részedről alakult ki a kötődés, a gyerek még nem abban a szakaszban van, amikor tragédiaként élné meg, hogy az apja eltűnik az életéből (vagy lecserélődik).

Ha meg te vagy az apja, akkor nincs kérdés, megoldjátok a dolgokat, ahogy sok más elvált szülő is teszi. 33N (5 éves gyerek anyja)

2018. jún. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
35%

Jól írja a 15-ös:a gyerekek 4 éves koruk előtti emlékei elvesznek.

Ez neked fog igazán fájni,sajnos ez egész életedet végig fogja kísérni.Ezt egy normális ember nem tudja kitörölni a gondolataiból.

Az is nehéz helyzet,ha tied a pici,mert a válással az apaságod csorbulni fog.Aki szerint egy hétvégi láthatás az apaság,azt én nem tudom emberszámba sem venni.

Én tutira a végsőkig küzdenék a gyerekért,pláne a feleséged viselkedése miatt.

Remélem a legjobbakat neked!

Ebben az egy dologban értek egyet a szélsőséges muzulmánokkal,hogy az ilyen undorító viselkedésü nőket vizégzik,mint egy kutyát.(Egy kutyát nem tudnék)

Ha már valakinek nulla az erkölcse,legalább a büntetéstől való félelme miatt talán emberségesen viselkedne a férjével.

2018. jún. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Nehéz megérteni miért csinál valaki olyat amiből nem jöhet jól ki. Az apasági teszt egy rakás pénzbe kerül ráadásul a következményét is jól látod. A kíváncsiság fontos dolog de az anyagi részen kívül miszerint ha nem a tied nem kell fizetned más értelme nemigen van. Ezért is talaltak ki azt a mondást hogy okos embernek nincs mástól gyereke.
2018. jún. 28. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Megfogod oldani, mert erős férfi vagy ,és jó döntést hozol majd.
2018. jún. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok kommentet, megpróbálok válaszolni a fontosabb felvetésekre így egyben, nem külön-külön.


Azt nem gondoltam volna, hogy ilyen indulatokat fog kiváltani a kérdésem. Nekem lenne rá igazán okom, hogy kiakadjak a történtek után. Sőt, ki is akadtam, dühöngtem, elkeseredtem, veszekedtünk, minden volt, aztán lenyugodtam, de ehhezz kellett pár hónap. De azt kérem, hogy azért ne süllyedjünk már le egy szint alá, emberek vagyunk. Azokkal a gondolatokkal egyáltalán nem tudok azonosulni, hogy nőben sose szabad megbízni, hogy egy ilyen után meg kellene verni, kivégezni mint a szélsőséges muzulmánok. Meg fogja őt büntetni az élet, meg a saját lelkiismerete, ez nem az én dolgom.


Ha az enyém a gyerek, biztosan nem fogom elhagyni, soha. És mindent megteszek a válás során, hogy kb. a mostani helyzetet rögzítsük le közös gyerekfelügyelettel, hogy apa és anya is kb. hasonló mennyiségű időt tudjon vele tölteni. Anyuka ebbe bele is menne, nem akarja tőlem elszakítani a gyereket, egyelőre nem fenyeget ez a veszély. Persze az ördög nem alszik, a válóper közben bármikor meggondolhatja magát. És én sem akarom elszakítani anyától a gyereket. Az egy dolog, hogy mit művelt velem, milyen megalázó helyzetbe hozott, milyen erkölcstelen és szemét módon viselkedett. De ettől függetlenül jó anya, szereti a gyereket, jól bánik vele. A gyerek megérdemli, hogy legyen egy jó anyja és apja is. Még akkor is, ha nekik nem sikerült megtalálniuk egymással a közös hangot. Az már más kérdés, hogy hogyan tudjuk majd kezelni ezt a helyzetet, amikor én ránézni se tudok anya új pasijára, mert a hányinger fog el, ő meg gondolom halálosan féltékeny, ha már ilyen nehezen, évek alatt sikerült csak elszakítania a feleségem tőlem.


Ha kiderülne, hogy nem én vagyok az igazi apa, az kemény dió. Én személy szerint nagyon nem szeretném elhagyni a gyerkőcöt, nagyon hozzám nőtt a két év alatt és én is hozzá. Nem teszem függővé a szeretetem a DNS teszt eredményétől. Hogy is lehetne ilyet tenni ... A gond ilyenkor pontosan az, amit ti is írtatok. Hiába szeretem, ha van neki egy édesanyja, egy édesapja, akik együtt vannak. Akkor én csak egy púp leszek a hátukon, akit majd látni se akarnak soha többet. És ennek az egésznek a gyerek inná meg a levét, neki lenne a legnagyobb törés, amit talán soha nem tudna kiheverni. Nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy egy két éves nem emlékszik semmire. A legújabb pszichológiai kutatások szerint a magzati és születési időkre is emlékeznek a gyerekek, csak egészen máshogyan, és nem tudják az emlékeket felidézni, szavakba önteni. De attól még az emlékeke megvannak, csak éppen egy helyszín, egy hang, egy fény, egy hangulat hozza őket elő, de nem olyan formában, hogy azt szavakba, képekbe lehessen önteni.

2018. jún. 28. 10:56
 20/26 anonim ***** válasza:
32%
Ismet megismerkedhettunk egy elszabott elettel
2018. jún. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!