Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért elítélendő elhódítani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért elítélendő elhódítani valakit aki kapcsolatban van?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon sokszor olvastam és az életben is sokszor hallom, hogy mennyire elítélendő féreg dolog "ráhajtani" valakire aki kapcsolatban van. Én férfi vagyok és csak a saját nézőpontom tudom csak leírni.


Szóval ha van egy nő aki akármennyi ideje párkapcsolatban van és én elhódítom az szerintem nem az én hibám.

Legalábbis nekem ha van valakim akit szeretek akkor jöhet bármilyen jól kinéző, bármilyen okos, kedves, aranyos nő én akkor sem csalom meg, pláne nem hagyom el miatta. Én úgy gondolom, hogy ott a nő és/vagy a párja a hibás ahol egy harmadik fél feltud bukkanni.

Hisz ha tényleg szereti a párját akkor lehetek/lehetnék és akármilyen jóképű, okos, izmos stb akkor se tudnám elcsábítani. Szóval ilyen esetben vagy a kapcsolatuk rossz amiről jó eséllyel mindketten tehetnek, vagy a nő könnyűvérű.


Tehát miért féreg dolog udvarolni egy nőnek annak ellenére, hogy van párja? Ha a nő szereti a párját akkor az első közeledés után mondania kéne legalább egy "bocs van barátom"-ot.


A kérdés persze oda-vissza áll, tehát férfiak közül is csak azt lehet vinni aki hagyja. De én férfiként arról nem tudok ilyen átfogóan nyilatkozni.



2018. nov. 27. 22:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
És ezen mit szeretnél most megvitatni? Van akinek ez nem fér bele, neked és másoknak igen, ennyi.
2018. nov. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Azt szeretném megvitatni, hogy sok embernek (nagyon sok embernek) ez miért számít akkora főbenjáró bűnnek.

Hisz itt pont nem a harmadik fél a hibás. Oké persze ha nincs harmadik nincs megcsalás/szakítás de lássuk be ez egy lakatlan szigeten valósulhat csak meg.

Szóval én megkaptam már párszor, hogy ennél nagyobb szemétség nemnagyon van.

2018. nov. 27. 22:32
 3/19 anonim ***** válasza:
51%

Én úgy gondolom, hogy a meg csaló fél a féreg, mert ő követ el erkölcsi hibát... tudom, mert voltam féreg (a saját értékrendem szerint voltam az). A te szerepedben elkövetett (taktikai) hiba, szimpla ostobaság. Ostobaság azt hinni, hogy bölcs dolog egy árulóban megbízni (ostoba is voltam már). Amennyiben komoly kapcsolat a cél, ezekre érdemes odafigyelni, ha nem az, akkor meg ilyenekről nincs is értelme vitázni. Mindenesetre, ha van egy értékrended, az élet kipróbál benne alaposan, bármit teszel. Vagy a kísértést győzöd le folyton és fog menni egyre könnyebben, vagy mindhárom szerepkört kipróbálod és miután a tanulságaid is levontad, válsz védetté. Mindkettő ugyan úgy hosszú idő, de talán az utóbbi biztosabb.

32/f

2018. nov. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Talán azért, mert egy 5-6 éve tartó kapcsolatban még ha semmi gond nincs is, azért már nincs meg az az izgalom, az újdonság, a napi udvarlás. De ettől még lehet egy jól működő kapcsolat. Aztán jön valaki, aki hirtelen leígéri a csillagokat, új, izgalmas, és mindenkinek jól esik, ha dícsérik. Sok férfi otthagyja a családját, a normális feleségét egy kis izgalomért, aztán később rájön, hogy a nő fabatkát sem ér.
2018. nov. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Elmondom, hogy szerintem miért gusztustalan dolog:


Az a helyzet, hogy az élet (vagy legalábbis a szürke hétköznapok) elég unalmas(ak) tud(nak) lenni. Hiába szereted a munkádat, szereted a párodat, szereted a gyereke(i)det, van, hogy besokallsz, megunod, vágysz egy kis változatosságra. Ezért csinálsz programokat a hétvégére, ugrasz be egy cukrászdába, vacsorázol egy étteremben, tombolsz egy koncerten, nézel meg egy filmet a moziban, mész el nyaralni, stb.


Az élet hoz mindenféle helyzetet, van, hogy nagy a hajtás, határidős munkák vannak, a gyerek beteg, a párod stresszel valamin, a nagyszülőkkel van valami gond, esetleg suliba/továbbképzésre jársz és ott is kell teljesíteni, megannyi dolog, amitől a hétköznapok unalmából még nehezebben tudsz kitörni. A kapcsolatok is dinamikusak, van, hogy egy kicsit eltávolodtok egymástól, még akkor is ha amúgy szeretitek egymást és jól működtök együtt.


Ugye minden embernek vannak hibái. Ha valakit szeretsz, akkor mondjuk a különböző (külső és belső) tulajdonságai 80-90%-át szereted, a maradék 10-20%-át meg elfogadod, elviseled. Ilyen élethelyzetekben egyre inkább előtérbe kerülnek a 10-20%-ba tartozó tulajdonságok és azokon rágódsz, nem pedig a megszokott 80-90%-nak örülsz. Ha valaki volt már hosszabb ideig párkapcsolatban, tudja miről beszélek.


Na, egy ilyen helyzetben az ember nagyon el tud bizonytalanodni. Felbukkan egy harmadik személy, aki figyel rá, meghallgatja, érezteti vele, hogy fontos neki, szexuálisan is izgatja, stb. Meglátja a harmadikban azokat a jó tulajdonságokat, amik a párjának a 10-20%-ába tartoznak csak ellentétes előjellel. És utána már ezekre koncentrál, hogy a másik mennyivel jobb, mint a párja. Persze az épp nem kerül előtérbe, hogy az új embernek ugyan úgy megvannak a rossz tulajdonságai, sőt adott esetben még több is, mint a párjának.


És ekkor sikerül a harmadiknak elcsábítani a párkapcsolatban lévő embert. Felrúg egy jól működő párkapcsolatot, adott esetben tönkretesz egy családot. Ráadásul úgy, hogy lehet semmi mást nem akar, csak szexet. Esze ágában sincs párkapcsolatot létesíteni, más gyerekét nevelni. De ha komolyak a szándékai, akkor sem biztos, hogy működni fog a kapcsolat, mert ahhoz ugye idő kell, hogy kiderüljön.


Adott volt egy élethelyzet, amit simán átvészeltek volna, megoldották volna a problémákat, ha nem lett volna harmadik. Boldogan éltek volna, nevelték volna a gyerekeket, egyben maradt volna a család. De a baj már megtörtént. A megcsaló félben átszakadt egy gát, átlépett egy határt. A megcsalt fél meg elvesztette a bizalmát a másikban. És ezt már (szinte) lehetetlen helyrehozni.

2018. nov. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Értem mire gondoltok, a kapcsolatok egy idő után ellaposodnak. Velem is volt, hogy már a 10-20% negatív tulajdonságot láttam inkább. Mégis azt gondolom/tapasztaltam eddig, hogy ott már azért komolyabb gondok vannak, ha megcsalásra kerül a sor. Az meg ne legyen mentség, hogy 5-6 év után laposabb a dolog. Mi lesz akkor egy házasságban? Hiszen akik nem kapkodják el azok együtt vannak a párjukkal már 3-4-5 éve akár mire megkérik a nő kezét. Szóval mire eljut odáig, hogy megkéri a kezét már pont kezdene laposodni a dolog? És akkor belekezdenek egy házasságba aminek ki kéne tartani "amíg a halál el nem választ".


Szerintem önmagában a szürke hétköznapok és a laposodó kapcsolat nem ok a megcsalásra. Rázzák föl valamivel a kapcsolatot vagy ha nem megy akkor lehet jobb ha elválnak. Mert 40 évig csak úgy langyos vízben ellenni egymás mellett nem sok értelme van.


Lehet az új emberrel sokkal jobb kapcsolat alakulna ki, csak későn találkoztak. Persze benne van a pakliban, hogy a 3. fél csak szexet akar, vagy vele is ugyanúgy laposodna el a kapcsolat x idő után mint a jelenlegivel.


Én mindig úgy voltam vele a barátnőimmel, hogy amelyiket lehet vinni azt vigyék. Na nem azért, mert nekem nem volt fontos a dolog, de ha már vacillál köztem és egy másik ember között ott rég baj van.


Várom a további véleményeket, mert még mindig nem tudom pontosan miért a 3. fél a "görény" ilyen helyzetben.

Én valahogy sose hallok olyan sztorikat, hogy boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatot tett tönkre a harmadik fél. Legalábbis az egyik fél tuti nem volt már boldog és kiegyensúlyozott.

2018. nov. 27. 23:53
 7/19 anonim ***** válasza:
30%

Azok ítélik el, akiket hagytak már el így, és nem dolgozták fel ezt.

Egyébként ha valakit el TUDSZ hódítani, az nem rajtad múlt, ott már a kapcsolat nem állt stabil lábakon.

2018. nov. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Az ex nejem is elhódították tőlem. Egy családos pasi igért neki fűt fát, lehozta a csillagokat az égről, végül beadta a válókeresetet, elváltunk.

Természetesen az első dolga volt hogy dobja az exemet mert esze ágában sem volt felrúgni a családi békét.

Én jöttem ki a legjobban mert a második feleségemmel igazán boldog vagyok, teljes vele az életem.

A gyerek sérült a legjobban.


Az exemnek sem sikerült talpraállni, azóta is pszichiátriai beteg, leszézalékolták, anyagilag is padlót fogott.


A csóbító pedig éli az életét, gondolom a következő családot teszi éppen tönkre.


Na érted már mi ezzel a baj?

2018. nov. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Minden kapcsolatban vannak döccenők, rossz időszakok. És bizony be tud esni valaki, aki nem jobb, nem szebb csak más. És akkor ott a baj. Voltam ez is az is.

Egyet megtanultam, gyerekes családba nem szabad beleszállni, ott nagyon komoly következményei vannak.

De úgy gondolom, hogy, aki menni akar, annak segíteni kell.

2x csaltak meg, visszagondolva jóljártam.

2018. nov. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#8 már ne is haragudj meg, de az ex nejed se volt normális. Mire számított, hogy majd a családos férfi eldob pár szexért mindent és vele lesz? Meg mi az, hogy leígérte neki a csillagokat? Egy tini még lehet van olyan naiv, hogy ígérgetéssel célt érnek nála, de egy felnőtt családos nőnek legyen már annyi esze, hogy nem hisz el mindent. Na meg ha már oda jut, hogy beadja a válást, akkor mérlegeljen. Mert lehet, hogy bejön az új pasi de az is lehet, hogy nem úgy alakul, ahogy Csipkerózsika elképzelte.

Én nem téged hibáztatlak, na de nem is azt aki "tönkretette a családot". Itt az exnejed a hibás. Nyilván sajnálatos, hogy ebbe belebetegedett, és anyagilag is padlóra került, de végső soron ez az ő hibája. Miért nem mondta az ígérgetőnek, hogy "bocs, férjnél vagyok"? A harmadik fél a saját családjával szemben nem volt korrekt, mert megcsalta a feleségét, de ha szingliként tette volna, akkor még ez sincs.

Illetve ha az exed pár szép szóra már be is adta a válást egy idegen férfi miatt, akkor előbb-utóbb úgy is tönkrement volna a házasság. Nem hiszem, hogy egyik nap minden happy aztán jött az xy és elakarok válni.


A 7-es válaszolóval egyetértek, hogy ha valakit én eltudok hódítani, azt eltudná más is, mert vannak nálam szebb, jobb, viccesebb, gazdagabb emberek, szóval ott elsősorban a kapcsolattal van már probléma.


Gyerekes családba valóban nem korrekt dolog beleszállni, de csak a gyerekek miatt. Ők nem fogják megérteni, hogy a szüleik amúgy sem voltak már meg jól, mert akkor nem lett volna esélye a harmadiknak. Viszont egy sima gyerek nélküli, kapcsolatba/házasságba nem olyan ördögtől való dolog "belerondítani", mert aki menni akar az menni fog úgyis.

2018. nov. 28. 01:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!