Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyen helyzetben mit lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen helyzetben mit lehet tenni? A férjem maradni akar én költöznék haza.

Figyelt kérdés
Messze költöztünk munka miatt a családunktól már lassan 4 éve, de nekem elég volt ennyi és mennék haza. Valahogy már nem izgat a pénz és a jólét, hiányzik a családom és a barátaim. Nagyon jól keresek, de a munkatársaim szemetek és kiközösítenek mert én vagyok a magyar lány. Érdemes veszekedni vagy nyugodjak bele hogy itt kell maradnom örökre, mert a férjem soha nem akar visszamenni?

2018. jan. 26. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Hát igen ez egy nehéz helyzet lehet. Mondtad már ezt a férjednek?

Vannak gyerekeitek?

Talán ha megpróbálnál munkahelyet változtatni, jobb lenne?

Milyen gyakran látogattok haza?

Amit lehet tenni: beszéljétek meg.

2018. jan. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló jól írja,


Egy munkaváltás, esetleg másik város nem lenen jó?

2018. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekünk, mert először egzisztenciálisan szerettünk volna talpra állni. Beszéltünk már róla, hogy én költöznék de ő hajthatatlanul maradni akar, neki fontos az, hogy ezen az életszínvonalon éljünk mint most, nekem nem. Igyekszünk 2-3 havonta hazajárni látogatni, de az általában csak rosszat tesz nekem, mert visszajövünk és újra csak alszok/dolgozok életvitelt folytatok és itt semmi öröm nincs az életemben ami így 28 évesen nem éppen optimális.
2018. jan. 26. 21:28
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én két megoldást látok. Az egyik, hogy költözz vissza egyedül. Megmondod a férjednek, hogy lesz ami lesz, Te bizony hazaköltözöl. Ha veled tart, annak nagyon örülsz, ha nem, akkor marad a távkapcsolat. Vagy a válás. A másik lehetőség, hogy megpróbálsz beilleszkedni. Pl.tökéletesen beszéled a helyi nyelvet? Részt veszel valamilyen módon a közösség életében? Ezek mind sokat dobnak a megítéléseden. Mozdulj ki a többiekkel együtt.
2018. jan. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljetek át alaposan a dolgokat

Ha mennél haza,akkor menj.

2018. jan. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
teljesen megértelek, jelenleg mi is ebben a helyzetben vagyunk, annyi különbséggel, hogy mi rövid időn belül hazaköltözünk. Mi is nagy reményekkel jöttünk el, főleg én, hogy itt milyen szép és jó lesz, jól keresünk, szép helyen élünk, de egy idő után rá kellett jönnöm, hogy mindez a család és barátok nélkül semmit nem ér. Azt gondoltam, idő, idő, idő, de nálunk nem segített, semmi nem ér annyit, legalábbis a pénz nem, úgy hogy otthon sem lenne rossz sorsunk, hogy távol legyünk a családunktól, barátainktól.
2018. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem érdekel a pénz.. És mivel hiányoznak az itthoni barátaid, és a családod, így én nem erőltetném ezt a dolgot..

Lehet ez nem a legjobb történet, de nagyon velős volt amikor az egyik külföldön dolgozott barátom mesélte nekem. Sosem láttam még megtörten.. hát eljött az ideje, hazajött, felhívott, elmentünk vacsorázni ahol beszélgettünk. És elmondta, hogy meghalt az anyja, és ő a temetésére ért haza.. el sem tudott tőle búcsúzni.. mondta, hogy mennyi pénze van a számláján, és mára rájött, hogy igazából semmit nem ér az egész, mert ezt nem tudja megbocsájtani magának már 3 éve, és felemészti ez az egész, úgy érzi cserbenhagyta a családját, és főként az anyját akitől már bocsánatot sem tud kérni, úgyhogy ha visszamehetne az időbe, akkor ha tehetné el sem indulna külföldre..

Persze ez lényegébe más történet mint a tiéd.. de valóba vannak dolgok amiket pénzel nem lehet pótolni, és ha neked sem a pénz a mindened, ráadásul konkrétan tudod, hogy jönnél is haza.. akkor nem hinném, hogy jól döntenél ha fejet hajtanál a férjed akarata előtt, és kint maradnál.

Persze ez csak az én véleményem! Semmi több.

2018. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyere haza azt kesz
2018. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is támogatnám azt a megoldást,hogy költözz csak te haza,a többi majd alakul.
2018. jan. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A nagyszüleimnek én is csak a temetésére tudtam hazautazni, nem tudtam őket a kórházban meglátogatni vagy elköszönni tőlük így ezt teljesen át tudom érezni amit írtál.

Szeretem a férjemet, nem szívesen hagynám csak úgy itt, a távkapcsolatban pedig egyikünk sem hisz. Ezért is nehéz.

2018. jan. 26. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!