Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek menthető a kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek menthető a kapcsolatom?

Figyelt kérdés

5 év barátság után 10 hónapja összejöttünk a barátommal. (20L-22F)

Nem élünk még együtt, de minden nap találkoztunk munka után és együtt aludtunk. Én sajnos ismerem magam, hogy rettentően uralkodó típus vagyok, sokszor féltékenykedtem, hisztiztem, hogy miért megy ide-oda. Utólag mindig elnézést kértem és a 10 hónap alatt nagyon sokat fejlődtem, visszavettem, próbáltam szabad teret adni neki.

Tegnap volt egy beszélgetésünk amiben kijelentette, hogy eszébe jutott már a szakítás, szeretné ha szabad teret adnék neki, ha mehetne oda, ahova akar annyiszor ahányszor akar.

Sajnos igaza van, nagyon rátelepedtem. Megbeszéltük, hogy tartjuk magunkat ehhez és akkor működni fog. Én is sírtam tegnap, ő is.

Azt mondta ha megadom neki amit kér akkor ebből a kapcsolatból nagyon jó dolgokat kifogunk tudni hozni.


Szerintetek itt még menthető? Tudom hogy elb*sztam, hülye voltam, 20 éve ezt a viselkedést tanulom anyámtól mert ő minden férfit így üldözött el az életéből (apukám meghalt, egy szülővel éltem), önbizalmam se sok ami okot adott mindig a féltékenykedésre... Nem akarom elveszíteni.


2019. júl. 25. 07:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írja, kutyából nem lesz szalonna. Ugyanúgy féltékenykedni fogsz csak mellé még bejön a félelem is, hogyha ezt kimutatod akkor még egy kapcsolatot is elveszítesz.


Ellenben szerintem a barátod sem fogalmazott elég kompromisszum készen. "Ahova akar, ahányszor akar."

Értem a mögöttes koncepciót és nem az anyja vagy, hogy megszabd neki hova menjen, de ez így, ebben a megfogalmazásban inkább tűnik diktátumnak, hogy majd ő azt csinál amit akar te pedig 100%-ban fogadd el.

Ezt sem tartom egészségesnek.


Ilyen társalgásba nem is kellett volna belemenni.


Első blikkre nem vagytok egymáshoz valók és ilyen esetben vagy mindkét fél csiszolódik, próbál a középút fele hajlani vagy pedig veszett fejsze nyele lesz a történetből.

2019. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Amíg a problémákat meg tudjátok menteni, menthető. Senki sem tökéletesen megy bele egy kapcsolatba, össze kell csiszolódni. Engem a (mostmár férjem) anno 7 évvel ezelőtt egyszer el is hagyott, mikor odáig fajult a dolog. Egy napig voltunk külön, azalatt megértettem, hogy vissza kell vennem az előző kapcsolataimban megtanult hibás szokásoktól. Nem mondom, hogy egy csapásra mindent jól csináltam, de elkezdtem komolyan venni, hogy mi a tétje. Nehéz a rossz szokásokat berögződéseket letenni. Én nagyon hálás vagyok neki, hogy volt türelme kivárni ( és ugyanúgy nekem is), míg összeszokunk és nem dobtuk el a kapcsolatot rögtön. Nem mondom hogy sosincs köztünk konfliktus, de összeszoktunk és jól kijövünk
2019. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Te vagy uralkodó típus? Na ne röhögtess. Csúszol-mászol, esdekelsz a bocsánatért, tiszta görcs vagy, hogy megfelelj. Hol csinál ilyet egy uralkodó? Ha azt akarod, hogy királynöként kezeljen a barátod, viselkedj királynöként! Légy méltóságteljes, büszke, legyél tisztában az erösségeiddel, értékeiddel. Egy uralkodónak remek diplomáciai érzékkel kell rendelkeznie. Ki kell mondanod, mit szeretnél, és meg kell tanulnod meggyözni a partneredet, hogy ö is azt akarja. Hajrá Királylány. ;)
2019. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!