Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfias ha mindent el tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfias ha mindent el tudok intézni bárkivel (üzleti ügyek, házépítés, stb)?

Figyelt kérdés

Első párkapcsolatom, 8 éve tart. A párom sajnos egy lúzer senkinek kezel az utóbbi időben, semmiben nem ismer el. Bármit intézek azt mondja, ezt bárki meg tudta volna csinálni, ez semmit sem ér. Már el is hittem, amikor több munkatárs nő panaszkodott, hogy a barátjuk, férjük helyett mindent nekik kell intézni, egy pizzát nem tudnak rendelni, minden szolgáltatónál nekik kell beszélni mert a férfi csak ül kukán. Az egyik csaj mondta, hogy nagy kincs manapság az olyan mint én meg néhány másik srác az irodában, hogy van kiállásunk. Én pl bölcsészcsaládból jövök, Apám egy villanykörte miatt is szerelőt hívott. Ehhez képest megtanultam önszorgalomból (tanfolyamon) felszerelni egy kapcsolót, lámpát, tudok falat glettelni-festeni, zárat cserélni, autóban fékbetétet, olajat, akksit cserélni. A házunkat is úgy építettük, hogy beletanultam ebbe-abba és rendszeresen mentem az építkezésre a nemtörődöm szakikat kijavítani, pl észrevettem hogy a kifizetett 3 fázis helyett 2-t akartak csak behúzni. Sőt, a végén a parkolót én csináltam, térköveztem le a saját kezemmel. Ezeket a párom nem értékeli sajnos semmire, még úgy sem hogy amúgy semmi közöm nem volt soha ilyesmihez. “Bárki megcsinálná”

Van ennek manapság értéke vagy tényleg alap dolog ez a budapesti férfiak körében?


2019. aug. 2. 09:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Lassan egyre ritkább az olyan, mint te. És a vidéki férfiak körében is.

Számomra imponáló, bár ezt várnánk el egy férfitól.

Volt olyan pöpő barátom, aki ha "gáz" volt elment itthonról és addig haza sem jött, amíg a problémát meg nem oldotta valaki. Semmihez sem értett, egy szöget nem tudott a falba verni, ha szóvá tettem valamit, hisztizett.

2019. aug. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem is férfiasnak mondanám, inkább úgy fogalmaznék, hogy számomra vonzó ha valaki talpraesett és meg tud csinálni mindent amire szüksége van. Nálam egy plusz pont, de nem minusz, ha valaki nem tud/akar olyasmibe belemászni ami egy külön szakma és belátja ha valamihez nem ért. Az önkritika is vonzó. Ismerek olyan "Mekk Elek" típusú embereket is akik mindenbe belekontárkodnak mert "értenek hozzá", utána meg mindent tönkretesznek. Ennél már jobb az is, ha valaki otthagyja, mert nem ért hozzá. Én pl. a villanyszerelést akkor sem engedném hogy itthon megcsinálja a párom ha szeretné, mert az veszélyes lehet, ha valamit véletlen elront. Összeségében persze, jó dolog az, ha ilyen olyan kisebb munkákat el tud egy férfi végezni, nekem tetszik.
2019. aug. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Bence_ ***** válasza:
100%
Miért élsz egy olyan emberrel aki folyton csak rombol téged?
2019. aug. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Halmai Annamária ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon jó / férfias tulajdonság, szóval ez nagy érték, vonzó a legtöbb nő számára. Kereshetnél valami talpraesettebb nőt magad mellé.
2019. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyek intézése teljesen alapdolog felnőtt embernél.

A többit jó, ha tudja valaki, de nekem nem elvárás. Valamint van pár dolog, amit soha nem engednék házi barkács megoldásban megcsinálni. Ilyen az árammal, gázzal kapcsolatos dolgok és az autó fékjének a szerelése.

2019. aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy teljesen jó tulajdonság, a nődnek értékelnie kellene.


Nőként mondom. Sokkal jobb, mintha tutyimutyi lennél.

2019. aug. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Emberies, nem férfias vagy nőies.
2019. aug. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

A kérdező a nő ebben a történetben szerintem.


Zárójelben jegyzem meg: ha lúzernek tartod a párod, akkor miért vagy vele? Szerintem alapvető dolog, hogy legyen valami a párunkban, ami miatt fel tudunk rá nézni.


A kérdésedre válaszolva, nem mondanám férfiasnak, hiszen ha egyedül van valaki (tudom, hogy te nem, de ez csak idő kérdése annak alapján, ahogy jellemezted a párodat), akkor muszáj egyedül megoldani mindent...akár a két kezével, akár úgy, hogy intézi a szakembert.

Én is meg tudok egyedül oldani mindent, büszke is vagyok erre, DE: ha lenne párom, akkor nem erősködnék, hogy márpedig én mindenáron egyedül akarom például bekötni a mosógépet vagy felásni az egész kertet, mert én azt tudom, hagyjál békén, nem kell segítség. Ez a fajta hozzáállás szerintem taszító lehet egy férfi szemében és nem az, hogy te meg tudod csinálni ezeket a munkákat.



Szóval az nagyon jó, hogy te ezeket meg tudod csinálni egyedül, tényleg ügyes vagy. De szerintem a férfit egyszerűen csak hagyni kell férfinek lenni és csinálja csak ezeket az úgymond férfias dolgokat ő.


Mert nézd meg, mi van most? Te csinálod a dolgokat, mész előre, előbb-utóbb bele fogsz fáradni, egyre jobban nem tekinted majd férfinek a párod...hiszen te mondtad, hogy egy lúzer...


Bocs, hogy ezt mondom, de ki a fene akar egy olyén férfival együtt lenni, aki nem tud megrendelni egy pizzát? Teljesen nonszensz számomra...


Még egy példa: ha együtt mentünk bevásárolni a volt párommal, akkor mindig hagytam, hogy ő cipekedjen jobban. Ez nem azt jelenti, hogy én csak a retikülömmel sétálgattam, ő meg majd'beleszakadt a cipelésbe. Nem, ne a végleteket nézzük. De ha ő megfogta az 6 db-os ásványvizes pakkot, akkor nem téptem ki a kezéből vérfeminista módon, hanem hagytam, hogy hagy vigye. És nem azért, mert én nem bírtam volna hazavinni.


33n

2019. aug. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

TÉVEDÉS!


Én vagyok a férfi aki kiírta a kérdést! A barátnőm semmit nem mozdít meg, nem csinál meg semmi melót. Takarítónő jár hozzánk mert én 7-ig dolgozok minden nap, így nincs időm még hulla fáradtan takarítani. Ő is dolgozik, igaz 4 órakor már jön haza, de mégsem szereti a házimunkát. Ügyet intézni sem szeret amúgy, nem is szokott.

2019. aug. 2. 11:01
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem ez az egész sztori fura. Te mindenhez IS értesz, jobban, mint akik hivatalosan azzal foglalkoznak, amivel. Ráadásul van egy irály házad, takarítónőre is van pénzed... Ráadásul irreális általánosítást írsz le a férfiakkal szemben.

És a hab a tortán, hogy elvileg ilyen nyerő helyzetben évek óta egy rossz kapcsolatban vagy.

Ha te ezt a sztorit így hallanád, mennyire tartanád reálisnak?

2019. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!