Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatodban hogyan kezelitek a pénzt?

Figyelt kérdés

Mi külön kasszán vagyunk de megbeszéltük hogy mindenki a lehető legtöbbet teszi félre.


Így igazából mindenkinek van saját pénze, de nem közös; de úgy érzem mintha külön emberek lennénk akik együtt élnek. Lakással kapcsolatban nem kell fizetni mert a családom fizeti (így támogatnak minket) cserébe a párom állja a bevásárlást. ( nem sokszor vásárolunk mivel sokszor főznek nekünk is. )


2019. aug. 7. 13:20
1 2
 11/20 anonim válasza:
77%
Utolsó ez esetben igazad van. Én is ilyennek látok egy ideális kapcsolatot. Nem az számít ki mennyit keres ha egyformán megdolgoztok érte.
2019. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

A külön, vagy inkább hibrid kassza nem azt jelenti, hogy mindenki pontosan ugyanannyit ad bele! Nyilván ha az egyik fél többet keres, akkor többet tud beadni a közösbe, de számomra fontos az, hogy legyen mindkét félnek saját kerete is, amivel maga gazdálkodik!

Tehát pl. volt két autónk, azt mindenki maga tankolta, a saját pénzéből, de ha mondjuk valamelyik elromlott, akkor az már közös probléma, hiszen a közös élethez kellett (bevásárolni, munkába járni, gyereket hozni-vinni). És ha mondjuk a párom kifizette a sajátjából az autó javítását és nem maradt nyaralásra, akkor nem volt kérdés, hogy azt meg én fizetem. Nem centizgettünk ilyen formán, de nem volt közös számlánk, mindkettőnknek volt saját jövedelme, amivel nem kellett elszámolni a másik felé.

A szüleim közel 50 éve vannak közös kasszán, és anyám folyton számonkéri apámon, hogy mire költ... Mindenről közösen döntenek, hogy megveszik-e vagy sem, egyikük sem vesz magának (!) semmit. Számomra ez egy élhetetlen kapcsolat lenne. Én szeretek néha magamra költeni (hobbikra, kikapcsolódásra, ruhára, szépítkezésre) és az sem zavar, ha a párom teszi ugyanezt. Amíg a közös kiadásokra futja, addig annyit költ a saját céljaira, amennyit jólesik. Ha spórolni akar valami nagyobb dologra, tegye... ha "elszórja", akkor tegye azt.

2019. aug. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%

A fizu kb 90%-át összedobjuk, az közös kassza, abból megy a megélhetés, programok, közös holmik, megtakarítás, az autó fenntartása, minden.

A maradékkal mindenki azt csinál, amit akar, az ilyen kis "zsebpénz", tulajdonképpen az se szigorúan külön, volt már, hogy csak nálam volt pénz, és ebből fizettem a páromnak valamit, illetve fordítva - ez alapvetően csak azért van így, hogy mindkettőnknél legyen egy kis cash, amit megbeszélés nélkül költhetünk bármire a mindennapokban.

2019. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

#7

Hú, nálam is az ajándék lett volna elég para ilyen téren... Volt már, hogy szüleimet befizettem egy nyaralásra. Most erre miért kellene a páromnak költenie?

A mi kettőnk közös nyaralását viszont fura lenne felezgetni, meg nézni hogy idén ki fizeti. Az mehet a közösből.

2019. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#10-es vagyok. Azért mert közös a kassza, még lehet mind a két félnek zsebpénze. Én azt tartanám butaságnak, hogy külön kasszánál nem egyformán adnánk a közösbe. Ha külön akkor legyen külön. Igazságosan. Mindent összeadunk, s elfelezünk. A havi kaját is. A gyerekek zsebpénzét is.

Közös kassza. S zsebpénz is egyforma. Pl:25-25 ezer. Mert ennyi fér bele. De ha csak 5-5 akkor annyi. Gondolom rájöttetek, hogy nem tartozunk a gazdagabb réteghez.

Minden kiadást bevételt meg kell beszélni. Majd a zsebpénzét igényét is. Majd kultúráltan azt is ellehet osztani igazságosan. Nálunk közel 30 éve működik.

Mint írtam az első váaszomban, mindig megkérdezem a párom, hogy jó e így. Bármikor változtathaunk az egész rendszeren. Nincs kőbe vésve. De mindig az a válasz, hogy ok.

2019. aug. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

# 14: Pontosan, ez jó példa! Apukám kerek születésnapjára én is nagy ajándékot adtam, azt a sajátomból fizettem, nekem ez volt természetes.


Amúgy meg mindkettőnknek voltak/vannak költséges hobbijai, azt miért fizesse a másik? Pl. ha elmegyek egy többnapos tréningre, mert érdekel, az több tízezer forint. A párom meg elmegy egy többnapos vízitúrára a haverokkal, az se két fillér. Ezeket mindenki állja magának.

2019. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Az első pár évben külön kassza volt. Az albit közösen fizettük, bevásárlásnál meg hol egyikünk, hol a másik. Nemrég váltottunk arra, hogy mindketten x összeget betszünk a közösbe, abból fizetjük a közös kiadásokat, mint lakás, vásárlás, nyaralás, de még, amit feljebb valaki írt, ha családtagnak ajándékot veszünk. Mert attól, hogy az én tesóm, még közösen adjuk az ajándékot.

A "saját" pénzből meg magunknak veszünk dolgokat, mint pl ruha, vagy abból költünk, ha elmegyünk haverokkal/barátnőkkel valamerre.

Nemrég házasodtunk, gyerek nincs, nem tudom, gyerek után vajon hogy lesz. Egyelőre ez bevált.

2019. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szuleim ugy elnek hogy apum tobb mint ketszereset keresi mint anyam. De o nem dolgozik itthon (sofor) igy ok ugy oldjak meg hogy anyam kartyaja van apamnal apame pedig itthon.

Hozzateszem KAOSZ az egesz. Allandoan a penz a tema kettojuk kozott alapbol ilyen beallitottsaguak ketten egyutt nagyon jol keresnek! Es megis a honap vegere nincs egy fitying se.

Es nem latszodik sehol sem ez a jo fizetes...Egy atlag szinvonal nyaralasok nelkul atlagon feluli fizetesekkel kulon kulon is...


En meg nem eltem egyutt senkivel sem ugy hogy na mi egyutt elunk” ...

Huzamosabb idot sokat toltottem Naluk heteket egy egy nap kigagyasokkal ujra es ujra...

akik komolyabb kapcsolataim voltak nekik mar adott volt sajat kocsi sajat haz/lakas. Nem hitelezgetesekbol egyik sem... En meg tanultam illetve fogok is meg tnaulni most is mellette dolgozok es dolgoztam minimalbert keresve neha neha beugrott egy kis plusz munkaert plusz penz...(10-40 ezer forint) sose volt tema kozottunk ki mit hogyan fizet volt hogy meg segitettek is a tanulasomat anyagilag..

En amit megengedhettem magamnak bevasaroltam egy honapban tobbszor feltoltottem a hutojuket foztem vacsorat/ebedet... aprosagokat vettem ha tehettem neha egy egy kis meglepi ajandekkal is kedveskedtem nekik ha futotta es ertelmet lattam!:) Pl uj agynemu vagy a lakasaba valami tartozek/kiegeszito... Ha etterembe mentunk vagy szorakozni ok fizettek vagy nyaralaskor is... Itt is elt az hogy pl reggeliert en nagyon szivesen leugrottam a kis boltba meg ilyenek....:)


Sosem volt tema semmi, es soha nem kiabaltak ram soha semmit utolag sem.... Lehet szerencses voltam hogy ilyen normalis faszikat fogtam ki, de probaltam en is magamhoz merten a legtobbet kihozni.... Jelenleg is ez a felallas van.. en szivesen bevasarolok, fozok neki szivesen ha keson er haza... elpakolok kitakaritok nala ha van ra alkalmam es nincs otthon.. Nagyon szerencses vagyok mert jelenlegi kapcsolatomban sincs ilyesmirol szo hogy itt esz a fene allandoan Nala es akkor a rezsi vagy barminek a felet tegyem le...

En nem is tudnam hogy kezelni ezt a forintoskodast.... szamomra az ez ide ennyit es ebbe ennyit tegyel te es teszek en dolog szamomra nagyon idegen... szerintem sose legyen titok ki mennyit keres es mit szeretne akar utazast akar targyat ruhat stb mert ugy tud hozzad is viszonyulni a partnered es mar az is egyfajta “gesztus” hogyha tudja hogy valaki keres 50 ezret mellette fizeti a sajat szamlait is megis kepes az utolso 10ezer forintjat Rad szanni mint hogy elbulizna! Vagy ugyanugy ennek a forditotja hogy valaki tobb szaz ezer forintbol 5 ezer forintot is haromszor megondolva szan a masikra!


23n

2019. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"ha családtagnak ajándékot veszünk"

Kisebb, hétköznapi ajándékokat közös kasszából is lehet, de itt arról van szó, amikor tényleg valami jelentősebb összegről van szó (százezres tétel), amit az ember nem fizet minden nap, hanem mondjuk kerek születésnapra, évfordulóra egyszer az életben.

2019. aug. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19

Nálunk is, most a virágot, palack bort megvesszük a közösből, nem gond, de mikor párom vett valami 100k-s telefont az apjának, vagy én befizettem a szüleimet nyaralni már nem is tudom mennyiért, hát eszünkbe se jutott volna egymással fizettetni..


Amúgy miért lettem lepontozva a kis hibrid kasszánkkal? A kérdésre válaszoltam..

2019. aug. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!