Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért pontozzátok le a "gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért pontozzátok le a "gyerekre néha vigyázzon a nagyszülő, keresztszülő, egyéb rokon tanácsaimat?

Figyelt kérdés
Anya apa városra jött faluról az 1980 as évek első felében. Nagyszüleim keresztszüleim(anya huga+férje),keresztapám szülei 55 évesen már nyugdíjasok voltak,jó erőben voltak gazdálkodtak tehén,disznó,kacsa,liba,tyúk, sor barackosból,sor szedresből,almásból,szőlő .....Én nekem jó volt ott nyaralni 4-5éves koromtól. Anyáék is tudtak kettesben lenni. Szerintem minden házasságnak jót tesz pár gyerek mentes nap.

2019. aug. 9. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá. De hozzál nekem tepertőt és libamájat!
2019. aug. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
10 évet késtél 1 es ;))
2019. aug. 9. 19:36
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
És miből gondolod, hogy minden család ilyen jó helyzetben van? Talán mindenki falun lakik, állatokkal meg gyümölcsössel és korán megy nyugdíjba? Kis butus lehetsz ha azt hiszed, hogy ez mindenkinél így megy. Én egyik nagyszülőmet sem ismerem mert meghaltak. A rokonaink meg külföldön élnek. Az én szüleim sem hiszem hogy az én gyerekeimre fognak vigyázni mikor most mentek csak nyugdíjba 65 évesen, halomnyi betegséggel és az unoka még sehol sincs, egyetemista vagyok.
2019. aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hajó már elment. Én is kb úgy voltam gyerek, mint te.

Mára már teljesen mások a viszonyok.

2019. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2es Természetesen , igazad van. Az én generációmnak 30+osaknak a nagyszüleit nyugdíjazták 60 éves koruk előtt. A falu lényegtelen akár egy bérházi nagyinál is aludhat 2-3napot a gyerek. Annyiból jobb,hogy egy városi gyereknek élmény (is lehet) falun lenni. A kérdés az,miért lepontozandó(~rossz dolog)ez a megoldás. Sok kérdés van,hogy 2-3gyerekes családokban apa és anya van nem férj és feleség mert a kapcsolatuk semmilyen. Nincs közös életük.
2019. aug. 9. 20:03
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Én már 1 éves koromtól a nagyszülőkhöz és (az akkor még velük élő) keresztszülőkhöz voltam lepasszolva. A bátyám dettó. Minden szünetben, minden ünnepen, mindig.

Utáltam... Gyűlöltem. Sose értettem anyámat, hogy miért teszi ezt velem, amikor tudta, hogy szíjjal vernek (nincs türelmük a gyerekekhez), kajával tömnek (ha nem ettem meg, akkor megint verés), ha megettem, akkor kövér vagyok és soha senkinek se fogok kelleni.

Van egy 17 évvel fiatalabb féltestvérem, őt is lepasszolják az immár nyugdíjas nagyszülőkhöz, ugyanez van, csak most már mi (a testvérei) megvédjük és inkább nálunk van szünetben, de mi is dolgozunk.

A családban talán egyedül a bátyámra merném bízni a leendő gyerekemet, de azt sem akarom, hogy a szabadsági bébi-szitterkedéssel teljenek.

2019. aug. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Imádtam a nyarakat falun, a rokonaimnál! Felnőtt fejjel, amikor el voltam keseredve, a múlt emlékei segítettek elaludni.

Hálás vagyok, hogy ha csak egy picit is, de a gyerekem is részesedhetett ilyesmi élményben.

Szerintem, a lepontozás nem neked szólt Kedves Kérdező, hanem azoknak, akik pocsék emlékeket okoztak.

2019. aug. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Pontosan azért pontoznak le mert te csak úgy feltételezed, hogy ez mindenhol működik. Miből gondolod egyáltalán hogy a rokonoknak van ideje, pénze, tudása és akarta ahhoz, hogy vigyázzon más gyerekére? Miből gondolod, hogy egyáltalán vannak rokonok? Vagy jóban vannak-e. Vagy hogy közel élnek. Vagy hogy a gyerek szereti-e őket. Én megmondom őszintán féltem a nagyapámtól abban a kis időben amíg míg élt, mert öreg volt, beteg, furán viselkedett, büdös volt, ivott, aggresszív volt stb. És eleve nem éreztem jól magam másoknál főleg öregeknél mert teljesen máshogy gondolkodtak és éltek mint én. Nem minden gyerek személyiségéhez illik ez. Én meghaltam volna a stressztől ha folyton lepasszolnak idegenekhez, még a barátaimnál sem aludtam ott soha meg táborba sem jártam. Nem minden gyerek nagyszájú és bátor.
2019. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23%
Nyugi, itt mindent lepontoznak. Főleg, azt amit nem képesek felfogni, és abba sajnos sok minden beletartozik.
2019. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik nagymama elhunyt, a másik egy agresszív állat, aki telefüstöli a 30 nm-es panelt. Szerencse, hogy 120 km-re lakik.

Más (élő) rokonom nincs, se férfi, se nő.

Miért olyan egyértelmű, hogy VAN egy olyan rokon, aki bevállalja a gyereket? Bébi szitter többet kap óránként, mint én. Plusz ugye a mozi, vacsora és egyebek ára.


Láss csodát: nem ettől jó a házasságunk. 17 éve lesz, hogy együtt vagyunk.


Ez az egész csak arra jó, hogy az érezze magát rosszul, aki ezt nem teheti meg.


Arról nem is beszélve, hogy még a 65 feletti nyugdíjasok is sokan dolgoznak. 55 évesen még ezerrel húzzák az igát.


Sokan pedig egyáltalán nem is akarnak unokázni. Meg is sértődik, ha lepasszolják, hogy nem neki szülted.


Idilli, hogy 55 éves fitt nagyik boldogan futnak az unoka után, csak nagyon kevés példa van erre.

2019. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!