Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyom egy idegen pasival lesz keresztszülő a nővére kérésére. Hogyan kéne ezt lereagálnom?

Figyelt kérdés

Nővére gyerekének lesz a keresztelője. Állítólag a pap nem engedi hogy én keresztszülő legyek mert megtudta, hogy házasság előtt már együtt élünk évek óta. Azt mondják, hogy ezért engem a templomba se fog beengedni, ezért ne is menjek el, ne legyen probléma, nekik fontos a keresztelő! Amúgy faluról van szó. Vicces, de egyikük sem jár templomba, csak a keresztelő előtt 2 hónapban játszották a vallásost. A párom meg nem is volt ott évek óta!

Megkérték a férj legjobb barátját, hogy legyen ő a keresztapa a menyasszonyommal! Egy ilyen jóképű bájgúnár gyerek, azt kérték, hogy játszák el a pap előtt azt: tisztességesen járnak együtt (szülők jelenlétében megy el hozzájuk udvarolni, meg ilyen kőkori szabályok). Ha megkérdezi a pap, akkor rólam rosszakat mondjon meg hogy kidobott engem mert nem élek tisztességesen.

A keresztelő ebédre se hívtak meg mert ott lesz a pap is és ráadásul összeültették a menyasszonyomat ezzel a sráccal, a férj azt kérte hogy megpuszilnia nem kell, de néha fogja meg a kezét, hogy ne legyen feltűnő. Gondolkodott hogy nem vállalja ezt az egészet, de a szüleik megmondták hogy kitagadják ha nem megy bele. Sokáig gondolkodott de belement.

Most ezt kell hallgatnom ha a szülei hívják Skypeon, hogy ott mi lesz, hogy lesz. Nagyon sért ez engem! Egyelőre csak a menyasszonyomnak mondtam meg hogy mennyire zavar a dolog. De a tesójának is be fogok olvasni!


Milyen vallásos emberek ezek? Hogy a papot be kell csapni egy keresztelő miatt? Az meg milyen jogon tesz elvárásokat? Ha elmondanám neki hogy a bájgúnár gyerek heti 3x csapja szét magát ..... én meg alkoholt se iszok. De nem baj, ő a hithű!


2017. júl. 10. 13:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
beteg egy család.
2017. júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Azonnal feljelenteni a papot! Miféle kirekesztő ember az ilyen?!


Kitagad a templomból? Ez a híres kereszténység?

Azonnal botrányt csinálni és tudja meg a világ micsoda önző, a vallást kisajátító alkalmatlan papok rohangálnak közöttünk!



Erről a Vatikánnak is tudnia kell!


A menyasszonyod ha ezt eljátssza azonnal dobd ki!


Miféle gonosz családja van! Felháborító! Állj ki magadért ez súlyosan sértő és megalázó rád nézve!


Oszd ki az egész családot a pappal együtt!


Melyik település ez?!

2017. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Noblesse Oblige ***** válasza:
83%

Ilyen nincs... a legutóbbi keresztelőn ahol voltunk az apa húga, és az anya legjobb barátja volt a keresztszülők. Tehát semmi közük egymáshoz. És nem kellett úgy tenniük mint egy pár, meg semmi ilyesmi.


Itt arról van szó, hogy TÉGED nem akarnak a családba, és ezért van minden alakoskodás.


Én hatalmasat csalódnék a barátnőmben, ha ehhez a nagyon átlátszó manipulációhoz asszisztálna. Vagy a barátnőd nagyon buta.


Én 30 éves vagyok és a 2 nagybátyám volt a kereszt szüleim. Most ők meg játszották volna meg a homokos párt?


Szóval ilyen nincs, hogy kereszt szülő csak 2 szerelmes pár, és tisztának kell lenni esküvő előtt... ilyen már az én pelusos koromban sem volt!

2017. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Bakker egy vad idegen csajjal lettem kereszt szülő



Előtte fűztem, hogy menjünk el kettesben egy hétvégét, jobb kereszt szülő lesz belőlünk, ha közelebb kerülünk egymáshoz, de poénja vette.


Minden esetre annyi hintet elárulok, hogy nincs kötelező közös éjszakai virrasztás a kereszt szülőknek.


Szóval ami ezzel.nem all elő a barátnőd nincs gáz

2017. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Utolsónak lehet hogy igaza lesz! Erre még nem gondoltam, nem láttam jelét!


Amúgy román falu, alig járunk oda, azért se pattogok. Nem tudom mi ott a szokás!

2017. júl. 10. 13:17
 6/22 A kérdező kommentje:
Utolsó előttire gondoltam de mindenki jókat ír!
2017. júl. 10. 13:18
 7/22 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, a papot jelentsétek fel. Az én bérmaszüleim úgy lettek azok, hogy össze sincsenek hazasodva, pedig gyerekük van.
2017. júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején én is egy idegen pasival voltam keresztszülő, de nem azért, mert a pap szerint erkölcstelenül éltünk az élettársammal, hanem mert a nővérem engem választott, a sógorom meg az ő testvérét. Ez tiszta sor volt, nem kellett eljátszani, hogy mi egy pár vagyunk, csak a keresztségben vállaltunk közösséget. Ja, és az élettársam ott volt a templomban is, az ebéden is, nem keresztszülőként, hanem az én élettársamként.


Amit nem értek a pap logikájában, hogy te nem lehetsz keresztapa, mert bűnös kapcsolatban élsz azzal a lánnyal, aki viszont keresztanya lesz. Mert ő nem él veled ugyan abban a kapcsolatban? Az meg már végképp nonszensz, hogy attól lesz valaki erkölcsös, ha idegen pasi kezét fogdossa, miközben vőlegénye van. Vesszek meg, ha értem. A pap meg ebben épp úgy benne van, senki nem csapja be, azt nyilván ő is tudja, hogy ha tegnap még volt a lánynak vőlegénye, mára nem akasztott le a fogasról egy másik vőlegényt. Színház az egész.

2017. júl. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen van! A szabályt szó szerint értelmezve a papnak igaza van. Az más kérdés, hogy nagyon kevés pap foglalkozik ezzel komolyan
2017. júl. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
30%

Nem figyeltek!


Nem azt kifogásolja a pap, hogy nem lehetnek független emberek!!


Azt kifogásolja, hogy nem házasok, elvileg a tesót se engedhetné pont emiatt, de gondolom azt nem akarja már kockáztatni. A kereszt szülőnek elvileg kereszteltek kell lennie elsoaldozason, bérmáláson kell résztvenni, nem lehetnek elváltak, nem élhetnek élettársi kapcsolatban.


Mondom, ezt manapság nagyon kevés helyen veszik szó szerint, de ettől ez a szabály, pl az én keresztmamám elvált, és a nagy városi menő templomban nem fogadták el, egy ki viidéki papot meg nem érdekelt a téma.

2017. júl. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!