Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kezeljük egy párkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljük egy párkapcsolatban, ha a másik eljár baráti társaságba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Párommal 3 éve vagyunk együtt, de nem költöztünk össze. Kb 3 hónapja lett egy baráti társasága akikkel hetente 3x vagy néha többször elmegy szórakozni. Én addíg általában itthon vagyok. Elég szoros a kapcsolatunk és mielött elkezdett kijárni napi szinten találtunk közös elfoglaltságot amik nekem nagyon hiányoznak. Tudom, hogy kellenek a társas kapcsolatok, de ezt a változást én elég nehezen viselem és emiatt gyakori viták vannak.Milyen megoldást javasolnátok hogy nyugodtan kezeljem a helyzetet? Mennyi az egészségesen eltöltött idő ilyen esetben a baráti társasággal ?

Köszönöm a választ



2019. aug. 10. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

Heti 1, max 2 alkalom, nem normális 3-4 alkalom a 7 napból.


Ezt általában azok a lúzerek nyomják (a haveri oldalról) akinek se kutyája,se macskája, nem tudnak mit kezdeni magukkal az életben, húzzák a kevésbé erősebb embereket is magukkal.


Amikor eljárós korszak volt, heti 1x találkoztam egy barátnőmmel, nekem az pont elég volt, főleg ha a másikakkal esetleg bejött 1-1 tali az adott hónapban, akikkel nincs meg ez a sűrűbb találkozó.


De amúgy ezeket én meg sem értem, hogy van idejük, vasárnaptól csütörtökig (esténként munka után) főzés és edzés váltakozik, péntek este kis szociális idő barátokkal (az is együtt), szombaton meg vasárnap mindenki azt csinál amit akar, legyen az bevásárlás, főzés, haverokkal találkozás.

2019. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Ezek a dolgok ugy müködökepesek amikor maga a par megy parokhoz haverkodni. Vagy egy haveri körük van


Igy hogy a masik ember elete egy "külön"bolygo ugy nem hosszutavu az biztos.


Szomszedom is egy pár, mindig jönnek hozzajuk buli is van, öket mindenki pàrkent is kezeli, mar ebböl is latszik hogy összetartoznak nem külön utakon jarnak.

2019. aug. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk is ez van, de engem egy cseppet sem zavar, szeretek egyedül filmet nézni vagy olvasi, ilyenek. Ettől függetlenül bőven van időnk együtt lenni.
2019. aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Jaj hagyjuk már egyes....

Van akinek nagy igénye van a társasági életre, van akinek meg nem. Én társaságkedvelő, nyitott, közvetlen ember vagyok nekem szükségem van arra hogy emberek (barátok) között legyek.

Hogy ez mikor hogy jön össze mas kérdés. Van hogybheti 4x van hogy heti 1x, van hogy ket hét után találkozunk, ki hogy ér rá. Nem kell kőbe vésni. Általában az ilyen antiszocabb emberek fokozzák le ennyire ennek a jelentőségét akinek nincs semmi társaságuk, hogy az nem is fontos.

Nézd ha téged ez zavar beszélj vele, menj te is, menjen csak heti 3x stb.

De 2 dolog: az egyik hogy az semmiképp se jó ha másra ráerőltetsz valamit, amit ő nem feltétlen akar mert csak tovább ront a helyzeten.

A másik hogy az általános tapasztalatok szerint 2 eltérő társasági igénnyel rendelkező ember hosszútávon nem működik. Nekem ezzel nem lenne akkora problémám mert nekem is sok barátom van, mennék addig én is velük, vagy a párommal a helyedben.

Ha neked nincs saját társaságod (nem írtad, nem tudjuk) az már rosszabb mert addig egyedül vagy.

Beszélhetsz vele, kompromisszum stb. De aztán ha nem működik úgyis kibukik.

2019. aug. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Természetesen. A másik nem a tulajdonod. Egyszóval oda megy és azzal akivel csak akar.
2019. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
Azt látom hogy városban külön külön mennek barátoskodni a párok. Vidéki vagyok, tizenéves koromban kerültem a fővárosba, az akkori barátok, iskolatársak többsége az iskolából talált rá a párjára, ők még most is vidéken vannak. Néha néha összejárnak ketten hárman bográcsozni vagy strandolni, attól függ milyen az idő, de mindenkinek ott van a párja és ez így korrekt. Ha megosztom valakivel az életem akkor a baráti körömet is.
2019. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Hát ez családalapítás előtt még ok, de nekem az a tapasztalatom, hogy aki ennyire igényli a közösségi életet, az nem biztos, hogy később megváltozik... és azért egy család mellett már elég frusztráló tud lenni, mikor az egyik félé a háztartás, gyereknevelés meg minden, a másik meg folyton bulizik. Plusz ha a közösségi élet a párunkkal eltöltött idő rovására megy (tehát helyette van és nem mellette), akkor az szintén nem egy pozitív irány.
2019. aug. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15%
Felőlem menjen, nekem ne kelljen vele menni. Bár ha ilyen nagy buliarc vagy romkocsmás hipszter, akkor amúgy se lennénk jóban, más okokból kifolyólag.
2019. aug. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is soknak tűnik ilyen gyakori kimozdulás, de ha ennyire összeillik ez a társaság, akkor nem tudsz mit csinálni. A maradék időt kell jól beosztanotok.
2019. aug. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem írtad, konkrétan mit takar ez a szórakozás. Horgászni mennek hajnalban? Szinte egész éjjel kimarad és isznak? 1 órára megy el d.u. kávézni velük?

Mert szerintem nem mindegy.

Azért ha több órás/félnapos a program, 3 vagy több nap szerintem is sok.

Nekünk szinte csak külön barátaink vannak, de ismerjük egymás barátait, hiszen járnak hozzánk is, nem csak házon kívül találkozunk velük külön. Nekünk mások az igényeink és a párom legtöbb barátja külföldön él. Ő nem szeret eljárni kifejezetten szórakozóhelyekre, de sokszor megy a barátaihoz délután vagy akár estefelé néhány órára. Én évente párszor (1-3 alkalommal) barátnőkkel megyek koncertezni. Jövő héten 2 napra egy zenei fesztiválra. Amúgy vagy beülünk egy kávézóba vagy elmegyünk egymáshoz, megiszunk 1-2 pohár bort. Nekünk így teljesen oké. De ugy, mi nem ti vagyunk, azt a rendszert kell megtalálni ami nektek megfelel.

Te ismered az új barátait? Mondtad a párodnak már higgadtan, nyugodtan hogy nagyon hiányzik, hogy újra kicsit többet legyetek együtt? Mert ha csak vitázol, idegeskedsz, akkor bekerültök egy ördögi körbe, ahol majd pont amiatt fog mégkevesebbet találkozni veled mert "mindig csak feszkózol".

2019. aug. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!