Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? A gyerekem apja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? A gyerekem apja elkezdett drogozni.

Figyelt kérdés

Mióta szakítottunk keményen drogozik.

Telefonban is észre lehet venni hogy nem tiszta a feje. Frontont is szed mellé így még rosszabb mert így még veszélyesebb mikor bevesz valamit hogy a gyógyszerrel együtt mit tehet vele. A dizájner drogok ráadásul olyanok hogy lehet patkányméreg van benne és beveszi és meghalhat.

Most tudtam meg egy olyan embertől akitől már pénzt kunyerált mert szüksége van a cuccra. Ennek a gyereknek azt írta hogy öngyilkos akár lenni.

Szóval nagyon nagy a baj mert van egy érzésem hogy a gyerekem apja nemsokára meghal. Most egyedül él egy kollégiumba és senki nem figyel rá. Most felhívtam az anyját és le se tojja.

Én még szeretem és nyilván a gyerekem apja.

Hétvégén is újra elkezdtünk közepedni egymás felé.

Ő is szeret még.

Viszont most a legutóbb már biztos a drog hatása alatt volt mikor nála voltam és erőszakosan viselkedett megfogott és visszarángatott a szobába hogy még ne menjek sehova.

A drog egy olyan szer hogy nem csak magát de még egyszer engem is magával rángathat ha annyira kész van és valamit tesz velem.

Nagyon rossz ez nekem.

Nem tudom mit tegyek mert az elvonók semmit sem érnek.

Most is egy egyedül van lehet valami olyat vesz be és..

Ráadásul ha rászokik akkor tényleg vége.

Régen még előttem is drogozott de mikor megismertem és gyerekünk lett már tiszta volt most visszazuhant.

De egyszer mikor terhes voltam akkor megint kipróbálta és akkor éjjel annyira féltem tőle hogy elszöktem otthonról a szüleimhez.

Ezt azért írom le mert azt tan@csolták hogy fogadnám vissza de kisbaba mellett nem lehet drogos!!

Tényleg ez egy hatalmas fenyegetés mind3unknak.

Nagyon félek hogy segíteni ezen az orvosok nem tudnak.

Ráadásul egy cigány gyerekkel együtt csinálják szóval így még nehezebb tennem valamit.


2019. aug. 13. 23:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen nem változik meg. Tapasztalatból mondom sajnos. 3 év kellett mire beláttam, az adta a végső löketet amikor pozitívat teszteltem. Volt öröm. De rá egy hétre véreztem, görcsöltem. Egyedül kellett az ügyeletre mennem mert ő a haverokkal szívott. Utólag visszagondolva annyira nagy mázlim volt, hogy nem maradt meg a baba. Nyugodt az életem nélküle. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy visszafogadhatod, de készülj fel arra, hogy megváltozni nem fog, és nem csak a saját, de a te és a gyereked életét is tönkre fogja tenni. Lehet lesz pár szép pillanata, ez tarthat hetekig, hónapokig. Én is emiatt húztam 3 évig. Volt amikor jó volt és reménykedtem benne hogy örökké így marad. Nem maradt.
2019. aug. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki egyszer kipróbál valamit, az még okés lehet. Aki egyszer rajta volt valamin, az már 90%, hogy nem okés. A 10%-ot bebuktad, szóval hogyan tovább?

33/f

2019. aug. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Alapbol nem jonnek ossze olyanall aki korabban rendszeresen drogozott.

A visszaesokbe meg kettőt bele is rugnek.

2019. aug. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem hogy szereted es aggodsz, de mar onmagaban az is aggaszto hogy a lathatas kesobbiekben hogy lesz. Ra mered bizni amikor majd el is viheti o meg majd ott se tud magarol... nemhogy 0/24- ben ott legyen mellette es szamitani se lehet ra, ha eppen megis, se lenne bennem hogy na, nyugodtan megyek el akar egy gyors zuhira. Jol gondold meg, itt a gyerek a lenyeg es az hogy biztonsagban legyen. Ha annyira odavagy, adj egy eselyt es figyelj nagyon. Viszont az elso buktanal kuld is el.
2019. aug. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
Keress olyan orvost, akiben bízol. Jobb megoldás erre nem létezik.
2019. aug. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ultimátumot adnék neki:

Elvonó kúrára jár, vagy válás és külön élés.

Te nem érte vagy felelős, hanem magadért és a gyerekért.

A gyerek nem egy szivacslabda, amit ha beállva, elejt, nem lesz baja. Beállva nem maga az ember és kiszámíthatatlan.

Te is kérhetsz segítséget. Persze vannak kamu szervezetek, mint a NaNe, ami nem tesz semmit, de léteznek ügyvédek, papok, pszichológusok, család, orvosok, akiktől TE kérhetsz segítséget ilyen helyzetben.

2019. aug. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, azóta eltelt 5 év..


Az elején aggódtam érte, hogy még én is bántom, ogy elvárásaim vannak felé, támogattam pénzzel, voltunk sokat kettesben, hogy ne zuhanjon depresszióba és ne drogozzon annyit, hát nem ment..


Vannak jobb napjai meg rosszabbak, attól függ épp kavar e valakivel, és ha igen, az mit szed, pl kokózó orvossal járt, akkor bejött a kis kokain és halál boldog volt, majd csóringer alkesz csajba zúgott bele, akkor többet ivott és szívott, de akkor is boldog volt..


Aztán minden kapcsolatban veszekedéseknél megzuhant, szakításoknál meg még régebb óta.


Az, hogy pillanatilag elvoltunk csak kicsit vitte ki, nyilván nekem mennem kellett a gyerekhez, amíg ott voltam boldog volt, eljöttem már leértékelte az ottlétemkor a nevetést és depressziós lett újra..


Nálunk nem jön a gyerekhez, mert nem akar így az életében lenni(rá se bíznám kettesben).


Aktuális tervek mindig van, régen is voltak, ezek jó időszakok, de gyorsan szertefoszlik minden az első nehézségre, a drogok meg csak durvulnak, először csak pia, majd gyógyszer pia, majd fű, majd fű meg pia, majd eki..


Jelenleg elszigetelődtünk érzelmileg egymástól, már nem érzem, hogy érte is felelősséggel tartoznék, régen úgy éreztem, hogy róla is gondoskodnom kell. Ha segítség kell, pont úgy segítek neki, mint bármelyik exemnek vagy rokonnak, de ennél többet nem tudok tenni.


A haver nyilván rádrázza a felelősséget, neki kényelmes lenne, ha visszafogadnád, minthogy ő kísérgesse elvonóra..


Sokat tettél érte, de ha miattad fog megváltozni, az nem lesz tartós, csak, ha magáért teszi, ebben pedig csak annyit tehetsz, hogy segíted, ha kéri.


Egyébként elvonó után kell járnia közösségbe, akiknek ez a problémájuk, meg egy egyéni terápia s segíthet, ez kell a gyógyuláshoz.


Első az elvonó, majd a támogató közösség sorstársakkal, terápia egyénileg pszichológus-pszichiátertől, meg a szerettei támogatása egyszerre, hogy ne szokjon vissza.


Ha felkeres és segítséget kér, segíts, de magadtól csak néha érdeklődj.


A gyerekre meg nagyon vigyázz, mert ameddig közös felügyelet van, bármikor gondolhat egyet, elviheti, és teljesen törvényesen neked kell majd pereskedned, hogy visszakapd a kicsit..

2019. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Orulok, hogy legalabb annyi eszed van, hogy nem fogadod ot vissza. Van fuggo ember a csaladban, vagyis csak volt, mert belehalt az alkoholizmusba. Azt javaslom te se allj az utjaba, felejtsd el es keress normalis ferfit. A fuggokkel nem lehet tenni semmit.
2019. aug. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!