Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti szólítottátok már a rendes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti szólítottátok már a rendes keresztnevén a párotokat?

Figyelt kérdés

Becézés nélkül. Én 8 éve vagyok együtt a férjemmel, de soha nem mondtam még ki (komolyan) becézés nélkül a keresztnevét. 1x max 2x hívtam úgy poénból. Ha haragszom rá akkor is a jól elterjedt nevének becézésével szólítom. Amúgy nagyon régi tucat neve van. Most mondok egy példát. Például Istvánnak hívják, de még sosem szólítottam Istvánnak csak Istinek. Mikor beszélek róla se mondom ki a rendes nevét. Egyszerűen nem jön a számra.


Ő csak akkor mondja ki a rendes nevem, ha ideges, vagy baj van. De amúgy jó ha 1 évbe 5x 6x kimondja a nevem.


Belegondoltam így ez egy kicsit fura. Nem?🤔


2019. aug. 14. 14:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
28%

Zsanett ... annyira sokszor kimondom, hogy már a testsúlyát használom mértékegységnek.


151cm és 50kg a lány.


Ha konditeremből jövök mindig elmondom neki Zsanettban, hogy hány kgmmal edzetem.


Pl.: Ha deadliftelek azt mondom neki, hogy ma 2,2 Zsanettal csinálni 24 felhúzást.


De ő az enyémet, csak ritkán mondja ki teljesen.

2019. aug. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem a nevén szólítani, nem jön a számra. Inkább, ha messzebb van, "figyi" "itt vagy?" "Hallasz?" .... amúgy drága, édes... tényleg elég fura
2019. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hát mi névnapon ki szoktuk mondani. Meg néha írásban leírom, de előtte valami becéző kiegészítő. Amúgy beceneveit használom, vagy édesem, szívem vagy csak megszólítás nélkül beszélek hozzá. Ő se mondja sose a keresztnevem, csak szívem drágám vagy csak megszólítás nélkül beszél hozzám. Ha más is ott van és 3. személyben utalunk a másikra, akkor kimondjuk.
2019. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Igen, fura. Szerintem ez amúgy valamilyen "kaput" bezár. Tehát ha nem merne kicsimnek, egyébnek szólítani, akkor is lenne gebasz. Lehet, hogy intimitás? Nekem az ilyen nagyon fura, olyan, mint mikor egy pár alig beszélget komoly dolgokról, mert nem akarnak veszekedni.
2019. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
En csak az eskuvonk napjan, az esku letetelekor es a gyuruhuzaskor, mert ott maskepp nem szolithattunk egymast. Egyebkent becezem.
2019. aug. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Névtől függ.

Pl a Bence, Máté, Zsolt nevűeket szinte mindig így szólítják.

De aki Veronika, Gabriella vagy hasonló, azokat sose.

2019. aug. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi is becezzük egymast. Csak amikor szerelmet "vall" meg ilyesmikben vagy pl vita utan megerösit abban hogy össszetartozunk, ilyesmi "alkalmakkor" mondja a teljes nevemet. Mindig ugy hangzik töle mint valami komoly kézkérés mindig olyan jolesik.
2019. aug. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Sára név nem tetszik annyira, én csak vicceknél mondom neki, úgyhogy inkább becézés marad, azaz Sárit mondok vagy Sacit. Vagy bármit, ami „Sa”-val kezdődik 🙂
2019. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom. Nekem olyan nevem van,aminek a becézése hosszabb, bonyolultabb, tehát a keresztnevemnek kvázi nincs szüksége arra hogy becézve legyen:D . Így mindenki azon szólít.
2019. aug. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem van egy nagyon fura fóbiám, utálom az embereket a nevükön szólítani. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért, de én úgy általában senkit nem szólítok a nevén, hacsak nem feltétlenül muszáj.

A páromat pedig soha nem muszáj, mert ráaggathatok bármilyen becenevet, win. :D

Ő se igazán szokott a nevemen szólítani, csak ha már egy órája kiabál nekem a másik szobából szegény, de még mindig nem hallom, vagy ilyesmi. :D

Ha beszélek róla, akkor két eset van: ha olyannal beszélgetek, aki nem ismeri, akkor egyszerűen "párom"-ként hivatkozok rá, de ha ismeri, akkor a keresztnevét mondom, ez éppen elég nekem a nevekből. :D

2019. aug. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!