Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennél? Maradnál a gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél? Maradnál a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött hogy május óta sokat volt a vita köztünk párommal. Feszültség van köztünk, amióta a szüleimnel élünk átmenetileg! Tehát október elejéig, míg kész nem lesz a házunk.

Par hete voltak alkalmak, többször, amikor azt mondta vége, hagyjuk, kihult a dolog. Csúnyán beszélt én meg eleinte rá hagytam. Aztán amióta a sarkamra álltam, hogy igenis ne beszéljen így, türelmes legyen, és mondjuk néha legyen a fiával, meg nagyobb viták voltak.

Belefaradtam, én vagyok a gyenge talán azért. De már úgy érzem jobb lenne külön.. Viszont sok rokon mondja h ne adjam fel, család az első, mentsük a menthetőt.

Hülye kérdés tudom.. De nem lenne gyerekes azért szakítani a párommal, így hogy gyerek is van, azért mert nem vagyok boldog?

Sokak szerint vissza terhet a dolog, de én még úgy érzem nem. Persze várok.. Adok pár hónapot a dolognak és pár esélyt. Most pl teper a párom, nagyon. Mégis valamiért hidegen hagy a közeledése..


25N


2019. aug. 28. 12:26
1 2
 1/16 Hellmano ***** válasza:
37%
Tipikus az a család lennétek, akik csak a gyerek miatt felszínes kapcsolatban maradnátok. Meg lehet nézni Magyar honba mennyi ilyen család van, mert senki nem mer lépne, mert ott a gyerek. Most lehetne írni, hogy okosabbnak kellett volna lenni, nem egyből gyerek a kapcsolatba stb. Egy kapcsolat mégha jól működik is eljön a válság előbb vagy utóbb ezt meg kell oldani és megy tovább a dolog, na de ha már a válság mellé még ott a gyerek is, akkor van a baj és kényszerből maradnak a szülők együtt, aminek csak egymás gyilkolása lesz a vége, amit a gyerek is érzékelni fog és nyomokat hagy benne. Persze csonka család se jobb, de még mindig jobb, ha nem látja az állandó veszekedéseket, boldogtalanságot stb. itt a gyerek nagyon sokat tud sérülni.
2019. aug. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

Mit tennék? 25 éves koromra semmiképp sem szülnék. Szinte mindig ez a vége.

A hapsidat jóformán nem is ismered. Ketten mennyi ideig voltatok együtt? Felnőtt életet meddig éltetek közösen, kettesben? Ha adtál volna időt magatoknak, kiderült volna, hogy mégsem tudtok egyűtt élni - gyerek nélkül.

Számold csak össze, a felelőtlen döntéseddel hány ember életetét cseszted el...

2019. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Várjátok meg, míg elkészül a ház, valószínű nagy a stressz miatt is, a szülők miatt is, az átmeneti helyzet miatt is, minden miatt.

Üljetek le NYUGODTAN, és BESZÉLJÉTEK MEG, hogy mi a szitu, akarod, nem akarod, váltok, házat eladjátok vagy egyikőtök kivásárolja a másikat, vagy hogyan tovább.

De azt is mondd meg neki, hogy ne dobálózzon a szakítással, mert ha meg komolyan veszed, ő fog pislogni.. Innentől az legyen tabu szó, csakis akkor mondja ki egyikőtök is,ha komolyan gondolja, ne idegből.

Én a gyerek miatt nem maradnék, ha amúgy sz@ra kapcsolat, de ha átmeneti nehézségek vannak, amit szerintem szeretettel, kommunikációval, türelemmel túl át lehet vészelni, akkor maradnék, ameddig úgy nem látom, hogy reménytelen.

2019. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%

Szüleidnél laktok átmenetileg. Ennek esetleg köze van a kialakult veszekedésekhez? Beleszólnak a dolgokba?

Ha igen akkor te vagy a hibás, hogy hagytad elfajulni. Ha nem így van akkor miből vannak a viták, és miért csak azóta amióta ott laktok?

Ha közük van szüleidnek ehhez akkor próbáld meg rendbehozni, külön mentek és rendbe jöhet minden.

Azért megiscsak butaság együtt tervezni, elköltözni a szülőkhöz a közös cél érdekében de mire visszamehetnétek, mire eléritek a kitűzött célt addigra szétmentek..

2019. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A gyereknek az is rossz, ha a szülők folyton nyírják egymást. Még oda is vezet, hogy mire felnő, mindkettőt gyűlölni fogja.


Egyáltalán nem alapértelmezett, hogy a gyereknek jobb, ha együtt maradtok.

2019. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kicsit később írok hosszabban.

20 éves voltam, amikor össze jöttünk.

KB 8hónapra rá össze is költöztünk.

A gyereket akartuk és minden rendben volt köztünk. Nem voltak ilyen problémáink.

De mindannyian tudjuk, hogy ez úgyis megeshet és meg is esik, akkor is ha 10ev után vállalnak gyereket és 8evig éltek előtte együtt.

Ez a mi hibánk, és nem azért mert korábban jött a gyerek vagy, mert nem ismertük egymást.

A mi hibánk, mert én akartam kommunikálni de nem szóltam elégszer és az ő hibája mert egyáltalán nem kommunikált velem, végig sem hallgatott.

2019. aug. 28. 14:00
 7/16 A kérdező kommentje:
3# pont ez az, részemről talán már nincs szeretet. Csak egy kevés tisztelet, ennyi. :/
2019. aug. 28. 14:01
 8/16 A kérdező kommentje:

4# nem, nem szólnak bele semmibe. Nagyon rendesek a szüleim. Nagyon jóban vagyunk, és a párommal is nagyon elvannak..

De párom is sokat dolgozik a háznál, plusz ott a munka ezen kívül és hiába mondom h néha lassitson, legyen velünk, lazitson legalább vasárnap, nem baj ha 1 héttel vagy 2 héttel később lesz kész a ház. Nekem nembaj, de max annyi a lazítás h a haverjaval elmegy pecalni, én meg találják ki egyedül programot a gyerekkel, mivel ugye itthon unja magát és nagyon meleg is van.

Nagyon stresszes a sok munkától.

2019. aug. 28. 14:03
 9/16 A kérdező kommentje:
5# az egymást nyiró szakaszon talán túl vagyunk, most inkább csak kerüljük egymást es a konfliktust,beszelunk,de van egy határ mert nem akarunk vitatkozni.
2019. aug. 28. 14:04
 10/16 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatból mondom, valahogy találjatok kompromisszumot, csináljatok közös programot. Nálunk ugyanez volt, mindig dolgozott, most is ezt csinálja. Ránk nincs túl sok ideje. Ha hagy magának szabad napot, akkor fekszik, mert ki van purcanva. Nem is szeret itthon lenni. Annyira eltávolodtunk egymástól, hogy közös program nincs, mert ami őt érdekli, az engem nem, ami nekem tetszik és jó, az neki nem. Egy gyerekünk van, nem igazán foglalkozik vele.
2019. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!