Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Velem van a baj, vagy rosszul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj, vagy rosszul választok párokat? Úgy érzem manipulálnak. Mennyit engedjen egy nő a másiknak? 29N

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kapcsolatom, most kezdenénk az együttélést, de nem vagyok benne biztos már. Sokáig nagyon kedvesen, türelmesen, szeretettel állt hozzám, de az utóbbi időben megváltozott, kiabál velem, lekezelően beszél a veszekedéseknél akkor is, ha kérem, hogy ne tegye. Azt mondja, nem akar ilyen lenni, én hozom ki belőle a sok veszekedés miatt. Szerintem ez nem mentség.


Egyikünk sem egy könnyű eset, elég érzékenyek vagyunk, kombinálásra hajlamosak, de ő rajtam is túltesz. Sok mindenben nagyon jó hozzám, amikor nincs balhé, kedves, törődik velem, a kedvemben jár, építi elmondása szerint a családi hátterünket, Ő is akarta, hogy hozzá költözzek elsőként. Ám, ahogy jön valami, ingerült lesz, felhozza, hogy mit tett meg értem és én milyen hálátlan vagyok kb, szépen becsomagolva. Olyan érzésem van, mintha manipulatívan kialakította volna azt, hogy én öntelt, nem értékelő partner lennék ,és szegény ő már nem bírja ezt a minden héten történő vitázást, pedig mindenben lesi a kívánságom szerinte. Ha valami rosszul esik és hangot adok neki, azt kapom, hogy én mindig magammal törődöm, egoista vagyok. Az az érdekes, hogy én ezt teljesen fordítva látom, és hogy nincs önkritikája.


Volt kapcsolatom, ahol ezt tapasztaltam már, és borzalmasan tönkrementem attól, hogy a végén elhittem, hogy én vagyok a rossz. Látom kívülről a figyelmeztető jeleket, mégsem tudok olyan erős lenni már,mint ő, mert gyengének és hibásnak érzem magam. Állandóan elkezdek az ereje miatt agyalni, hogy nekem kell többet engednem helyzetekben, hogy más férfi rosszab lenne, mert alapvetően békében ő megtesz értem mindent, érzelmileg olyankor lehet rá számítani.


Olyan dolgokat mond akkor, amikre sokan vágynak, és ami ritka a mai világban. Más kapcsolataimban is mindig voltak veszekedések, tudom, hogy nekem is sok mindenben kell még változnom.


De honnan tudom, ha egyszerűen nem jó emberekkel vagyok, vagy, hogy velem van a nagyobb baj?

A környezetemben is van olyan, ahol a nő olyan típusú férfival van, aki irányító és mégis működik nekik. Más nők nem állnak ennyire ki az igazukért, ráhagynak sok mindent a férfira, nekem ez nem megy.


Tartok tőle, hogy sosem lesz egészséges párkapcsolatom.



2019. aug. 29. 11:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne keress "irányítót". Találsz olyat aki nem az, és nem is fog ordítani meg keménykedni. DE! Az irányítóval járó "előnyök" is elvesznek majd, nem fog katonaként menetelni az élen, nem úszod meg a felelősséget, amit az irányító általában magára vállal, az asszertív vagy az alárendelődő nem fog megtenni. Miért is tennék? Az alárendelődő sunyi hozzá, az asszertív pedig hisz a döntések felelősségének 50-50% megosztásának elvében.
2019. aug. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

"felhozza, hogy mit tett meg értem és én milyen hálátlan vagyok"

Ez már egy nagyon erős figyelmeztető jel. Azt gondolná az ember, hogy ha érted tesz valamit, akkor azt szeretetből teszi, nem pedig a várt viszonzásért.


A leírásod alapján te sem lehetsz egy könnyű eset, elgondolkoznék a helyedben, hogy min lehet javítani magamon. Illetve a párválasztásban miért mindig ugyanolyan típusúakat preferálom.


Az irányító, elnyomó párt el lehet viselni, de nem leszel mellette boldog.

2019. aug. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Talán egy közeli hozzátartozó, külső szemlélő tudná elmondani a véleményét, aki nem elfogult.

Nehéz ez neki, mert ki bántaná meg az ismerősét?


Van nekem is női rokonom, aki mellett alig maradnak meg férfiak, talán avval segítenék neki a legtöbbet, ha egyszer jól megmondanám neki a magamét, mert én is sokat balhézok vele. Pontosabban ő velem, mert én csak hallgatok. Van egy stílusa......

Arrogáns, végtelenül lekezelő, rondán beszél, nagyon sértődős, stb.


Próbáld megkérni párod egyik ismerősét, hogy beszéljen a pároddal, ő milyennek gondol téged.

2019. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Ramos ökle ***** válasza:
52%

Innen látatlanból nem lehet biztosat mondani. Amit leírtál, az alapján az látszik, h nem vagy könnyű eset. Hogy jogosan kapod-e a kritikát, az nem derült ki. Szóval így elég nehéz válaszolni.

Az lehet a baj, amit írtál, h nem vagy könnyű eset. Tehát majdnem mindegy ki van melletted, ha te olyan vagy, aki generál valami feszültséget, mert ilyen a jelleme. Persze lehet, h valaki ezt elviseli, de az meg neked kevés lesz.

Nem akartam negatív lenni, de nem biztos, h lesz javulás ebben. A másik lehetőség, h tényleg rosszul választasz, az viszont nem a másik hibája, hanem a tied. Szóval megint magadhoz kanyarodhatsz vissza.

2019. aug. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen, van, amikor generálom, nem tudom, ez miért van. Úgy érzem viszont, hogy sokat fejlődtem, ő viszont visszafelé, és ha türelmesen mondok valamit, ami más vélemény, ideges lesz akkor is.

Néha azt gondolom, hogy hiába van sok jó tulajdonságom, ritka értékrendem a mai világban, én nem vagyok való kapcsolatra, mert a nők többsége sokkal elnézőbb olyan szituációkban, ahol a férfi bunkó, mint én. Mintha a nők, akik harmónikus kapcsolatban élnek, azért tudnak, mert többet engednek, mint a férfi, és ezért működik. Nem mondom, hogy ez jó út, de akkor ők legalább nem veszekednek, és tartós a kapcsolatuk.

2019. aug. 29. 12:00
 6/19 anonim ***** válasza:

#5


Akkor egyértelműen asszertív férfit kellene keresned, nem "irányítót", mert azok többsége mindig is arrogáns lesz. Igaz akkor minden probléma felét megkapod.

2019. aug. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

"én hozom ki belőle a sok veszekedés miatt."


Itt csuknám be az ajtót kívülről.

Össze sem költöztetek és sok veszekedés? Mi lesz együttéléskor?????? Kis balta, nagy kés???????

2019. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A kompromisszumokról szól egy kapcsolat. Neked olyan fiú kell akit lehet irányítani, viszont akkor te leszel a felelős a dolgokért.


Tesóm is olyan hogy csinálni nem akar semmit de magyarázni meg jótanácsot adni azt nagyon tud. El is szoktam küldeni a p*csába amikor ezt csinálja, ilyenkor egy ideig csöndben marad.

2019. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a kérdés és az 1es válasza is, egy kis függeléket fűzök hozzá: irányítani manipuláció nélkül, Kölcsönös Tisztelettel is lehet.

A manipulációnak én egyáltalán nem tapasztaltam pozitív tulajdonságait, inkább azt, hogy bár az illető felelősséget vállal, ugyanakkor sokszor olyan megjegyzéseket is tesz, amelyek nem tesznek jót a támaszt nyújtó nő egészséges szintű önbizalmának. A manipulációt én a manipuláns negatív tulajdonságainak szándékos nyomásaként láttam annak érdekében, hogy párja alárendelve érezze magát és ennek tudatában ragaszkodjon (ez a trend a 21.századi bunkó szintű amcsi médiában, ezt nyomjánk a népre is).

Én amúgy mindig is nagyon szerettem a másodlagos szerepeket, de csak azokat a vezetőket tudom elfogadni, akik Őszinte Érdeklődéssel figyelnek az én igényeimre és szabályaimra is, nem csak a sajátjukra. Ugyanakkor nagyon sok olyan manipuláns férfi és nő van, akik művigyorokkal, műszövegekkel hódítanak úgy, hogy mindig tudják mit kell mondani mindenkinek azért, hogy azoknak ne jusson eszükbe azon gondolkodni, hogy nekik mi a szándékuk.

2019. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#9


Tehát ne csak az legyen, hogy vigye az összes felelősséget egyedül, hanem még örüljön is neki, hogy viheti...

2019. aug. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!