Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet alkoholista a barátom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet alkoholista a barátom?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja vagyunk együtt. Már mikor megismerkedtünk mondta,hogy szokott inni gyakran,de ő soha nem volt életében nagyon részeg és nagyon jól is bírja a piát. Emiatt nem foglakoztam a dologgal. De most így feltűnt,hogy minden héten kb 3x is akár ,ha kérdezem mi a programja akkor ivás,ivás,ivás. És legutóbb azt mesélte,hogy mivel nem evett hányt is ,de ő foyltatni akarta ezekután is az ivást. Ugyan tudatánál van és állítása szerint soha nem részeg,meg a végtelenségig tudna inni,mert neki nem árt. Azért kezdek aggódni,hogy most ő alkoholista? Már 30 éves,dolgozó,felnőtt ember.Hétvégén is iszik,hétközben is iszik...de nem részeg. Akkor ő most alhoholista? Alapból ,ha tényleg nem részeg akkor nem kifejezetten érdele az ivás,de kezdek gynaakodni ...
2019. szept. 12. 18:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg mennyit iszik, hanem az, hogy milyen rendszerességgel. Ha pedig elmarad az italozás letargikus hangulatba kerül, vagy agresszív lesz. Ha ezek megvannak, akkor alkoholista. De ennek is vannak fokozatai.
2019. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
76%

Édesem. A legnagyobb alkoholista az, akin már meg sem látszik csak iszik.

Mégis mi a kérdés ebben?

Jó hogy alkoholista. Te magad mondod, hogy ha kell, ha nem vedel. Söt ha már kihányja mert nem bírja a gyomra az után is tovább vedel.

Miért választ vársz?

Nyigtassunk meg, hogy nem is alkesz, mert már annyit vedel, hogy hozzászokott a szervezete?


Amúgy van miért aggodnod, az ilyen hányás tovább ivás kombó után szoktak jönni a torok problémák (az alkohol és a visszahányt gyomorsav szétmarja) aztán majd csodálkozik, amikor elkezd véreset hányni idővel.

2019. szept. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
10%

A kemény alkoholista nem hány. Megitathatsz vele egy liter tömény vodkát, és meg se látszik rajta, még csak dülöngélni se fog. Ahogy a legtöbb élvezeti cikk, ami függőséget okoz, az alkohol is olyan, hogy a szervezet hozzászokik, és egyre nagyobb adag kell azonos hatás kiváltásához.


Ennek értelmében a legegyszerűbb módja annak, hogy valakit alkoholizmusra tesztelj az, ha megpróbálod leitatni. Ha nem sikerül, ha hatalmas mennyiség után se lesz semmi hatása, akkor tutira alkesz. Ha 2 pohár után hányni kezd, akkor meg megnyugodhatsz.

2019. szept. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%
Minél előbb menekülj ebből a kapcsolatból.
2019. szept. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%

ma 18:17


Ez egy baromság. Van aki alapból nem birja és van aki alapból bírja. És van olyan is, kinek a gyomra nem birja. Mint a kérdező barátja is, kihányja a gyomorsavat és iszik tovább. Ez pont hogy az alkoholizmus jele. Meg 30évesen miért kérdés, hogy alkesz, ki heti 3x iszik?

Csak az kérdés milyen típusú alkoholista!

2019. szept. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

űllítűsa szerint ő rendkívül jú

l bírja a szeszt ezért nincs baja.

Tehát az alkoholositák nem szoktak részegek lenni?

Én nem megnyugataást várok,hanem érdekel,mert nyivlán ,ha alkesz dobni fogom.

Mondanám neki,hogy most akkor két hónapig ne igyál,de ezt nyilván nem tudom ellenőrizni

2019. szept. 12. 18:24
 7/28 anonim ***** válasza:
83%

Menekülj!

Heti 3x a piálás a programja. Bőven alkesz. Az lényegtelen, mennyire részeg. Sőt, az igazi alkeszek nem szoktak berúgni.

2019. szept. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is volt olyan pasim,akin soha nem latszott meg,ha ivott.Par honap egyutteles utan ismertem ki annyira,hogy meg tudjam allapitani,mikor reszeg.Aztan kesobb kiderult, hogy bizony massziv alkoholista.Szakitottam vele.
2019. szept. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Ja én is néztem mikor ezt mesélte,hogy ő akart inni tovább a hányás után. Mondom neki miért?? Azt mondja,mert jó volt még beszélgetni a haverokkal :D wtf? amúgy ha szerinte nincs rá hatással akkor miért nem vizet iszik ilyenkor?

Jó hát nekem is csak ezután a történet után kezdődött a gyanu,eddig fel sem tűnt. Mert úgy hittem megiszik 3-4 pohár sört maximum 3-4 óra alatt aztán megy is dolgára. Ezzel nem lenne bajom.De ez a története kiverte a biztosítékot :D Azt hiszem jövőhéten mgyek vele egy programra ahol biztosan lesz alkohol,ott megfigyelem majd ....plusz hátha hallok történeteket...

2019. szept. 12. 18:29
 10/28 anonim ***** válasza:
Azt olvastam valahol,hogy azok,akik jol birjak a piat es nincsenek rosszul utana,jo esellyel lesznek alkoholistak,pontosan azert,mert nagy mennyisegu szesszel tudjak mergezni magukat,es meg a rosszullettel jaro negativ erzes sem tartja vissza oket a vedelestol.
2019. szept. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!