Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám ezt elfelejtette...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám ezt elfelejtettetni/jóvá tenni?

Figyelt kérdés

Szóval, 24F és 24L vagyunk, már 7. óta együtt járunk. A probléma az kettőnk között, hogy a gimi utolsó éveiben nagyon rossz társaságba kerültem, és átmentem egy “se veled se nélküled” kapcsolatba vele. Ezt a részét megpróbáltam jóvá tenni, és sikerült is, viszont egy dolgot azóta sem tudott elfelejteni? megbocsátani? nem tudom a helyes kifejezést. Ez pedig a szalagavatónk. Akkoriban sokszor leráztam, elfelejtettem a randikat, az együtt alvásokat. Más lányt hívtam el abból a társaságból a szalagavatómra, ami a barátnőm hatalmas vágya volt már előtte is. Mármint hogy velem táncolhasson. Jöttek a folyamatos féltékenykedések, a veszekedések emiatt amikor kiderült. Meg sem hívtam a szalagavatómra emiatt sem.

Pár hónapra rá, max fél évre kiestem a társaságból, és próbáltam mindent megbeszélni a barátnőmmel, akkoriban azt hittem sikerült, de pár hete feljött a házasság-család téma, kicsit eltökéltebben állok ahhoz, hogy pár éven belül elvegyem, mire annyit mondott, hogy nem akarja, mert neki az, hogy a szalagavatón mással voltam, és az a lány menyasszonyi ruhában volt, én meg őt “fogdostam”, elvette a kedvét az esküvőtől. Megcsalva érzi magát.

Első blikkre gyerekesnek hangzott, ám végig gondolva az akkori énemet, az akkori hozzáállásomat teljesen megértem. Elfogadom, hogy így érez, de szeretnék ezen változtatni, segíteni, kérdeztem is tőle hogyan tudnám, de azt mondta, hogy sajnos szerinte ezen már sehogy.

Mégis szeretnék tenni valamit, nem érdemli meg, hogy a régi kamasz-butaságom miatt ezen bánkódjon és elrontsam a kapcsolatunkat mégjobban.

Mielőtt félre megy: nem házasodni nem akar, hanem a ruhát és a bulit nem akarja emiatt, mert csak “második” lenne.


2019. szept. 15. 12:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
13 évesek voltatok 7.ben 18 szalagavatón, most 24. Tehát kapcsolatotok első felében. Elég régi dolog. Lehet ő is félre nézelődik (bizonytalan).
2020. máj. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Vegyvédelmi ruha? :)
2020. máj. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A lány bizonytalan lehet az érzelmeit illetően. Ha szóba áll veled és nem ráz le azonnal, akkor még alighanem elvárja, hogy "vezekelj". Ám, ennek is van határa...

Ha valóban akarod őt egy életre, akkor egy komoly beszélgetés során öntsd ki a szíved neki, DE ŐSZINTÉN! Azt mondd és ígérd, amit valóban érzel és és részedről be- illetve megtartható.

Ha engedékenynek tűnik, akkor vele is ígértesd meg, hogy a szalagavató SOHA NEM LESZ TÉMA, még akkor sem, ha (ez elkerülhetetlen egy kapcsolatban, de kívüle is) véleménykülönbség alakul ki köztetek, bármilyen más ügyben.

2020. máj. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy mi nők nagyon nagyon sokáig elraktározzuk az ilyen emlékeket.. ( Egy magyarázat szerint ennek pont az az evolúciós oka egyébként, hogy meg tudjuk ítélni egy férfiről, mennyire lenne jó családapa, emlékezzünk rá mennyire tudunk rá számítani, képes-e megvédeni minket, stb)


A rövid válasz az, hogy én is ott hagytalak volna, ha képes voltál ezt megtenni és random lányt elhívni a barátnő helyett a szalagavatóra, ráadásul úgy, hogy neki fontos volt, hogy része legyen. Bizony ez kisebb árulás, nyilván jó kapcsolat alapba ilyen nem fér bele.


Viszont: ha nem szakított, az biztosan azért volt, mert szeret... De a tüske az tüske.


Esetleg megpróbálhatnál valami nagyobb, romantikus gesztust kitalálni: pl elvinni valahova (meglepetésből, tehát ne tudjon semmiről), elviszed szalonba és béreljetek ki 1 napra egy szalagavatós ruhát. És vidd el egy hangulatos helyre, ahol tudtok táncolni, enni/inni, bulizzatok egyet. Közben mondd el neki amit itt, hogy mennyire bánod, hogy hülye voltál, de szereted és ő a legfontosabb lány neked.


Én a fenti gesztus után soha többet nem hoznám fel a múltat, "felülírná" kicsit, ha ennyire töröd magad, hogy jóvá tedd.

2020. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!