Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akik együtt élnek: ti hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik együtt élnek: ti hogyan osztjátok be a házimunkát? Volt-e gond belőle?

Figyelt kérdés

Én heti egy komolyabb takarítást beszeltem meg a párommal, hogy legalább ilyenkor alaposabban, mindenhol rend legyen.

Ezenkívül, én szoktam mindig főzni, szeretek is szóval ezzel nincs gond, ő meg nem tud. Többször mondtam már, hogy ha én főztem akkor ő legalább mosogasson el. Ilyenkor nagyon nehezen fog neki, látom rajta hogy egyáltalán nem is akarná. Olyan is van, hogy túl fáradtnak érzi magát és megígéri hogy másnap elintézi. Persze másnap mennie kell dolgozni, majd későn jön és szépen rám marad az egész. Még néha porszívózik ha kérem. Egyébként magától nem csinálna igazából semmit.

Én sem vagyok egyáltalán tisztaság mániás, estéli nasikat reggel viszem ki a szobából de ő kb otthagyja az üres zacskót és simán elmegy itthonról, hazajön és meg se mozdítja. Mindig szólnom kell,Hogy pakoljunk már el.

Ezen kívül nagyon jó a kapcsolatunk, de egyre inkább kezd zavarni és arra jutottam, hogy ultimatumot fogok adni, hogy ha nem változtat nem lakhat itt(nálam élünk)

Mert már nem tudom mit tegyek. Nálatok volt hasonló? Ti hogyan oldjátok meg, esetleg van valami jól működő szabály ami segít ezt rendben tartani?


2019. szept. 23. 16:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi baromira nem szeretünk takarítani, de koszban se akarunk élni, ezért inkább arra törekszünk, hogy ne csináljunk magunknak plusz melót. Elpakolunk magunk után egyből, elmossuk a tányért, amiből épp ettünk, nem dobáljuk szét a ruháinkat, ilyesmire gondolok. Hétköznap általában 20 percnél többet nem szánunk házimunkára, nem nagy a lakás, ennyi idő alatt simán fel lehet söpörni, ki lehet porszívózni, meg lehet a kisebb dolgokat csinálni, hétvégente 1-2 óra alatt megcsinálunk minden mást.Vannak dolgok, amiket havonta teszünk, pl. ablakpucolás. Simán vannak napok, amikor nem csinálunk otthon semmit, annyira fáradtak vagyunk, de sosem úszik a lakás. Én egyetlenegy dolgot nem csinálok meg csak, az pedig a mosogatás. Kizárólag én főzök, szóval csak ő mosogat :) Minden más felesben megy, a WC pucolás is. A férjem egy önálló ember, sokáig élt egyedül, neki is természetes, hogy mindenből kiveszi a részét. Nem hiszem, hogy hajlandó lennék együtt élni egy olyan emberrel, akinek ez nem alap..
2019. szept. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nalunk ennel is sulyosabb a helyzet, de az elejen igy indult es igen mintha te en lennek.

Sajnos az elmult par ev azt mutatja nincs valtozas. Vagy ugy viselkedem vele, mintha a gyerekem lenne vagy hisztizek es akkor je elmosogat, felporszivoz...szoval hagyd el vagy orokre a cseledje leszel.

2019. szept. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nálunk a helyzet a következő:

Én otthonrol dolgozom,így bevásárolok,főzök,mosok,takarítok.Ha hazaér a párom a munkábol ,akkor szedek neki kaját,(nem mindig,mert elég nagyfiú már) Ha kib...tt jó vagyok mindenben és 2 hónapnyi hiábavaló könyörgés sem oldja meg a problémát,akkor kifestem a lakást stb... Amúgy a takarítás. 2 naponta mindent takarítok(úgymond karbantartás),fertőtlenítek,ezt nem adom át másnak,mert utána úgyis találok benne hibát. A férfiak-tisztelet a kivételnek- ha letelik a 8-10 órás munkaidejük nem szivesen mozdulnak meg. Ágyon fekvés,tv nézés,sör szisszentés. Egy esetben hajlandóak megmozdulni,ha valamelyik haverral kell találkozni.

2019. szept. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is!

A környezetemben is elég gyakori ez, hogy nem szívesen teszik házimunkára a kezüket a férfiak. De nem értem milyen jogon várják el tőlünk, hogy kb ugyanannyi munkaidő után meg az is ránk háruljon? Mi is ugyanúgy megtehetnénk, hogy hazaérve csak beesünk az ágyba és annyi. Akkor mi lenne, megrohadna az egész lakás?

Egy esetben szívesen végeznek én otthon mindent, ha én nem dolgoznék és ő tartana el. Sajna nincs annyi fizetése, másrészt én sem szeretném.

2019. szept. 24. 11:47
 15/15 anonim ***** válasza:

Aham,ahogy írod,megrohadna a lakás .

Amiért még tudnék orrbaverést osztani,amikor patika rend van otthon és hazaér a párom,a ruhái lerobbannak róla,mindehova szétdobja. Elmegy tusolni,majd a teljes fürdő csupa víz.Vagy ha jön jóhaver,isznak,majd az előtte pár órával csíramentesített csili-vili wc-t körbehugyozzák. 😬😤

A kinti cipővel körbemászom a lakást is agyfax. Ezután mezítláb vagy zokniban kell flangálni és a talpán azt a kinti (húgy,okádék,kutyaxar porítva,köpet mimden ami pesti járdán megtalálható) retket az ágyba be kell hozni. 😟 Én ezt nem értem.Attól,hogy nem lóméretű egy szutyok,szabad szemmel nem látható,attól még ott van.

Szóval igen,utálom,hogy 2 naponta full takarítás és semmibe van véve,mert a köv.2 nap múlva megint okádék van.

2019. szept. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!