Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egyutt elek a pàrommal 20...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyutt elek a pàrommal 20 ève ès csak a gyerekeire hagy mindent az korrekt?

Figyelt kérdés

Tudni kell hogy 1 kozos gyerekunk van es neki van mèg kettö . Felnottek mar.

Nem vett felesegul mivel elvalt volt mikor megismerkedtunk es igy ez volt az indok, hogy o mar nem hazasodik. Eleg sok vagyona ingatlanja van. A gyerekeinek mar vett lakast amiben èlnek. Sajnos nekem semmim sincsen szegeny csaladbol jottem, hiaba dolgozok kemenyen eddig mèg nem sikerult lakast vennem. Azt tudni kell hogy en apolom a ferjemet mar 10 eve mert betegsegei vannak, amit szivesen teszek mert szeretem. Viszont minap beszelgettunk arrol hogy milesz ha egyszer baj tortenik vele. Es meglepodtem mert azt mondta, hogy akkor a 3 gyereke orokol majd mindent. Es mind szèp is, nem irigylek es senkitol semmit . Csak akkor en meg mehetek az utcara. Es abbol a sok ingatlanbol igazan juthatna nekem is egy ha mar apolom es kitartok mellette , mindent megteszek neki, szeretem. D emoet nagyot csalodtam, nem gondoltam hogy ennyire nem fog nekem semmit szànni. Elvagyok keseredve . Szerintetek jogos a szomorusagom?


2019. szept. 27. 15:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
Most akkor a párod, vagy a férjed? Elég zavaros a kérdésed...
2019. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Van pénzed, amiből a halála után perelni fogsz? Mert a gyerekeivel kell majd pereskedned. A lakcím semmi, bejelentett élettársa kéne, hogy legyél, hogy valamid legyen. Konkrétan kérd meg, hogy vegyen feleségül, hogy ha úgy alakulna, ne kerülj az utcára. Ketten elmennétek a hivatalba, két tanú, és annyi. Ha nem akar, hagyd el. Akkor semmit sem érsz neki.
2019. szept. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
De ha most felesegul vesz az mit er mar? Hazassag elott szerzett vagyonai vannak.
2019. szept. 27. 15:47
 14/21 anonim ***** válasza:
85%
Kérni kell haszonélvezeti jogot és kész, akkor cseszhetik hogy az övék.
2019. szept. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvesz, akkor "Egy gyereknyi részt" örökölsz. Régen haszonélvezetet kapott az özvegy azon az ingatlanon, ahol együtt éltek. Illetve kapnál özvegyi nyugdíjat is.

Ha nem vesz el, 20 év, közös gyerek, és hosszú ápolás után se, akkor meg csomagolj.

2019. szept. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ezt úgy szokták megoldani, hogy a lakásra haszonélvezetet kell bejegyeztetni és bár a közös gyereketek az örökös, de a saját anyját mégsem rakja ki a lakásból.

HA nem vagytok házasok, de bejegyzett élettársi kapcsolatban vagytok, akkor a párod után kaphatsz majd özvegyi nyugdíjat is és árvaságit is, ennek nézzél utána mihamarabb.

2019. szept. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Sajtostallér ***** válasza:
100%
Ha be vagy oda jelentkezve akkor az bizonyíték is lehet. Mekkor a közös gyerek? Nyilván már az bizonyítja hogy közös háztartást visztek. Illetve ha elég idős, egy esetleges bírósági tárgyaláson, tanusíthatja hogy te ápoltad az apját egyedül. De én megkérdeznék egy ügyvédet is.
2019. szept. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

" Ők a gyerekei, te viszont kb. senki nem vagy"


Hogy írhatsz már ekkora orbitális baromságot, hogy senki? Az élete párja 20 éve.

2019. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

" Régen haszonélvezetet kapott az özvegy azon az ingatlanon, ahol együtt éltek."


Ahol együtt élnek, azon most is haszonélvezeti jogot kap az özvegy. (Amelyik ingatlanban nem élnek együtt, onnan pedig egy gyereknyi részt kap).

2019. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
64%
Az özvegy haszonélvezetet kaphat, itt azonban nemhogy házasság, de bejegyzett élettársi kapcsolat sincs. Hivatalosan a nő a férfinak senkije, bíróságon kellene igazolnia a státuszát. Kérdés, hogy az ehhez vezető hivatalos út folyamán tudná-e fizetni a nem kicsi ügyvédi díjat. Mert az hitelre nem dolgozik.
2019. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!