Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek az állandóan kritizáló párommal, akit amúgy szeretek?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vagyunk együtt, egyre többet kritizál.


Írt nekem 100 filmet, amiből eddig kb. 20 darabot néztem meg és kiakadt, hogy pedig napi 1-2 filmmel ezt gyorsan lenyomtam volna és még mennyi más filmet is írhatott volna. Nem tetszenek a filmek amiket írt, a legtöbb régebbi és messze áll az ízlésemtől.

Vett nekem ajándékba 4-5 könyvet, de egyik sem a világom (Vonnegut), 20 oldal után elalszom, azt sem értem mit olvasok. Tudom, hogy ezek nem krimik vagy romantikus regények és "adni tudnak" de nincs hozzá idegrendszerem.

Most azt mondja, csalódott bennem mert nem is vagyok olyan kultúrember, mint hitt.

Elmondtam neki, hogy az utóbbi 1 évem nagyon sűrű volt (2 államvizsga, diplomaosztók, 2 új munka, utazások stb.), így nem jutott időm annyit olvasni mint neki, aki épp időmilliomos.

Valóban olvashatnék és filmezhetnék többet, de nincs rá energiám se kedvem, munka után csak punnyadok plusz elvégzem az otthoni teendőket és fekszem is le. Sajnos egy nagyon érdektelen életszakaszban vagyok, sokat dolgozok, korán elalszom, fáradt vagyok. Ezt ő is tudja, 25 évesen ő sem csinált mást.

Emellett sokszor szól az öltözködésem miatt, a hajam miatt, amiatt, hogy mit csinálok a szabadidőmben, hova járok fodrászhoz, milyenek a barátaim, miért mentem tengerpartra nyaralni hiszen annak 0 a haszna stb.

A nyaralásom után már olyan megjegyzéseket tett, hogy megtetszett neki egy formás, fehér bőrű lány erre most itt vagyok lebarnulva és pár kilóval könnyebben, hát ő nem ezt választotta... :D

Nem is tudom lassan miért van velem....



2019. okt. 1. 11:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A partnerednek enyhén szociopata beütései vannak, parancsolgató típus, mindent meg akar határozni, szabályozni, s ha nem kapja meg akkor "hisztizik". A legjobb, ha mielőbb kifarolsz ebből a kapcsolatból. Lehet az első komolyabb kapcsolatod, de így akarsz leélni egy életet, olyan ember mellett akinek semmi sem elég jó és állandóan "belédrúg"?
2019. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak egyetlen dolog érdekel: Ki az anyám ír még ki filmeket 2019ben??? Azt hiszi, hogy 2006ot írunk és Vonnegut még él?


Ne szégyelld az ízlésedet. Ha nem tetszik neki, kívül tágasabb. Se a filmes, se az irodalmi, se a zenei ízlésnek nem kell azonosnak lennie, hogy egy kapcsolat működjön.

2019. okt. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy gyűjtesz önbizalmat egy ilyen ember mellett aki csak lejjebb húz. Elhiszem hogy az első komoly kapcsolatod de van élet utána is. Hidd el meg fogsz könnyebbülni. Úgy gondolom kevesebb érv szól ellene mint mellette, ne akarj te is valaki lábtörlője lenni.
2019. okt. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató válaszokat!!

Mármint listát írt a filmekről! 😊

2019. okt. 1. 16:33
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
14: akkor én kérek elnézést. Ezek szerint én vagyok öreg, h egyből a CDírásra asszociáltam :D
2019. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%
Lesz ez még rosszabb is!
2019. okt. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy néha kedves veled, de ezzel is manipulál. Mert ha teljesen egyértelműen egy sggfej lenne, akinek egy jó tulajdonsága nincs, meg egy jó szava nem lenne hozzád, akkor tudná, hogy nem maradnál meg mellette. De ezek a néha elejtett kedves dolgok elhitetik veled, hogy ő valójában egy jó ember, lehet, hogy megváltozik, és érdemes a figyelmedre és a szeretetedre. NEM.


Jól látod, hogy manipulatív. Ez a pasi nem lát benned semmi mást, csak egy bábut, amit a saját képére formálhat. Olyan, mintha házi feladatokat írna neked ezzel a filmnézéssel meg könyvolvasással, bszki. Aztán meg ha urambocsá' nem teljesíted a feltételeket, mert van egyéniséged, meg nem egy Sims-figura vagy, akinek ő állíthatja be minden tulajdonságát, akkor jön a bűntudatkeltés. És innentől csak durvább lesz. Tudom, hogy ez a pasi fontos neked, de a saját lelki egészséged érdekében próbálj meg elszakadni, nagyon sokan rokkannak bele bántalmazó kapcsolatokba.

2019. okt. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hát:) Én se tudom, miért van veled:) Hogy van-e egyáltalán olyan tulajdonságod, amit szeret benned:) Meg mi az, hogy tudja, hogy fáradt vagy, de még ha nem is lennél fáradt, akkoris ilyen elvárásokat támaszt, hogy nézd meg a filmeket, amiket kiválasztott neked? Hagyd őt el, ennek a kapcsolatnak szerintem nincs így sok jövője. Ha nem vagy pont olyan, és nem is csinálsz mindent pont úgy, ahogy ő elvárja, akkor már nem is vagy neki jó, vagy mi van? Meg pl nemtom, lehet, hogy ez az ember önmaga paródiája. Ennél a sornál "Most azt mondja, csalódott bennem mert nem is vagyok olyan kultúrember, mint hitt." már mosolyogva olvastam innentől. :) Ezért gondolom. Ő egy ilyen vicces ember, de csak külső szemlélőnek. Egy ilyen emberrel együttlakni, aki nem olyan, mint te, de talán egyáltalán nem, egyenesen fárasztó lehet; tehát ti ketten szerintem abszolút nem illetek össze, és abszolút nem egymást keresitek. Amúgy nem is tudom tényleg, hogy van-e valami, ami miatt rajong érted, amitől lelkesedik irántad. Hagyd el, nem is értem, mit akartok egymástól. Ez számomra kibírhatatlan lenne így. Túl magasok az elvárások. Minek nézzek meg időpontra, határidőre olyan filmeket, amik nem is érdekelnek? Mit szabna nekem határidőket , mi ez, ő nem a főnököm, én nem vagyok a beosztottja. Ne ossza már be az én szabadidőmet. Ez teljesen kellemetlen így, nem bírnék elviselni egy ilyen életet. Akkor jöjjön össze egy olyannal , aki "annyira kultúrember, mint ő", és szívesen néz vele olyan filmeket; és ne horgonyozzon le melletted, meg te se mellette; szerintem tinektek semmi keresnivalótok együtt, egymás oldalán. :) Attól persze még összejárogathattok, ha akartok, de hogy egy pár lennék egy ilyen teljesen ellentétes emberrel, az nálam pl kizárt. Valami közös pont, meg megértés, szeretet, türelem, tolerancia, empátia , odaadás, csak kéne, hogy legyen mindkét részről. Meg én pl olyannak gondolom őt, aki folyton csak elvár dolgokat, ilyen törzsőrmester , vagy mi:D:D:D Ez az ember vicces, de csak külső szemlélőnek nézve; vele élni gondolom felér egy kisebb katasztrófával:S :)
2019. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Huuu!!!!

Most szakíts vele, kesobb még rosszabb lesz!!!!

Tapasztalat!

Menekulj mihamarabb!!!!

2019. nov. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!