Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hogyan dolgoztázok fel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan dolgoztázok fel, hogy diplomásként a párotok szakmunkát végez? Egyáltalán működőképes az ilyen kapcsolat?

Figyelt kérdés
A párom (25F) szakmunkás, én diplomás nő (24N) vagyok, 5 hónapja tart a kapcsolatunk. Az elején még nem okozott kifejezetten gondot, és gyakorlatilag most sem, de néha érzem a köztünk levő "intellektuális szakadékot". Ez az érzés főképp akkor lép fel, ha sok időt töltünk egymástól távol (bár ez relatív, én itt olyan 1 hétre gondolok), ekkor megrohamoznak a gondolatok, vajon tényleg jó ötlet volt-e elkezdeni. Ő az első komoly kapcsolatom, az előtte levő pár férfival csak kavartunk, randiztunk. A párom csodálatos ember, nagyon jólelkű, odaadó, szeret, és (már a fenti kérdésre hivatkozva) érzem benne azt a természetes intelligenciát is. Sajnos a tanulmányait elhanyagolta, így vannak teljesen alapvető dolgok, amikben nem jártas (itt az alapműveltségre gondolok), arról nem beszélve, hogy a munkánk köszönőviszonyban sincs egymással. Nem az egzisztenciális kérdések zavarnak, megkeresem magamnak, amire szükségem van, nem várom el, hogy eltartson. Csak egy komolyabb, nehezebb szakon végzett nőként, mihez hozzávehetjük az olvasottságomat, általános műveltségem, széles érdeklődési köreim, hogyan békéljek meg azzal, hogy a párom ezeknek híján van? Még egyszer hangsúlyozom, csodálatos ember, nagyon szeretjük egymást. Ti hogy látjátok? Esetleg tapasztalatok? Válaszaitokat, észrevételeiteket előre is köszönöm!

2019. okt. 10. 21:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez téged nagyon zavar, szóval szakíts vele.

Nekem is diplomám van, és szakmunkás a férjem. Az első együtt töltött néhány év után leérettségizett, most kb. ugyanannyit keres, mint én, így nem zavar.

Főiskolára jelentkezett közgázra, végül úgy döntöttünk, hogy 40 évesen mi a fenének már egy kamu diploma, akkor informatikus meg nem volt levelezőn (Mostanában nem is tudom, talán már van.) Van annyi szakmai tapasztalata, hogy ezzel el tud helyezkedni, nem mondom, néha nem lenne hátrány egy diploma, de így család meg munka mellett szerintem már nem ruházunk be rá. Nekem van, mégsem mentem sokra vele.

Viszont elég művelt, bármiről tudunk beszélgetni, sok olyan dolog van, amiben tájékozottabb, mint én. Ha azt érezném, hogy műveletlen, engem is nagyon zavarna.

2019. okt. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon gyerek vagy még, közel nulla élettapasztalattal. Ezért hiszel ilyen mesékben, a valóság, avagy a kommunikáció, önismeret, közös fejlődés, és a többi szépség helyett. Kb mintha egy idős falusi fodeszes lennél, miközben gondolmodhatnál úgy, mint egy filozófus.


Semmi műveltséged nincs, a széles érdeklődési köreid nagyja pedig illúzió.

E utóbbi mondatot még csak nem is fogod érteni vagy 50 éves korodig.

Remélem megjegyzed addigra, és akkor majd látod, mennyire butuska, lényelgetelen kérdést tettél fel, fiatal cserferként annó... most.

2019. okt. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
97%
De minek jöttél vele össze?
2019. okt. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 LazyJones ***** válasza:
97%
Párom orvositt végzett, én gimnáziumot, és OKJ-s szakmákat. Többet keres, de eddig sosem okozott közöttünk ez problémát, bár nem is érezzük úgy, hogy lenne közöttünk bármilyen intellektuális szakadék az iskolák miatt.
2019. okt. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
53%

Most már kiváncsi vagyok mi is a munkád mert ahogy elnézem te nem intellektuális vagy hanem ez a nagyon pontos precíz sheldon cuper/couper (vagy mit tom) féle személy akit zavar ha nem 6 és 6:30 között megy el wc-zni.... 😂😅


Apám egyszerű szigetelő 2 heti 3 emberes munkaval meg kereset 600 ezret... abból az ő része 400 volt... arról nem is beszélve hogy a szaktudása nagyon nagy! És alapból elég sok mindenhez ért... pl ő húzott fel egy egész szobát a hátunkhoz (persze volt segítsége de úgymond ilyen segéd munkások) szoval képes megcsinalni a betonozást a gerendák és plafonok elhelyezését az áramot és gázt beszerelni de még ki festeni is... 🧐😬 csak szakmunkás de ugyan akkor ért még a zenéhez is... kis kora óta gitározik meg énekel...


Jah és mielőtt leszolnad az írásomat 😅😂😂 van szakmám érettségim és most megyek felső vezetésű tanfolyamra... arról nem is beszélve hogy tudok én is gitározni és énekelni jah a hobbim meg a tudomány (főleg fizika kémia meg biológia) na meg a történelem és kultúra...


Nincs diplomám mert én is elhanyagoltam általánosban a tanulást de nem ettől számit hogy ki mennyire jó beszélgető partner vagy épp okos... mert az inteligencia nem csak abban nyilvánul meg hogy milyen helyesen tudunk-e irni vagy épp tudjunk az általános relativitas elméletet...

vagy csak simán emlékszünk a diplomás tananyagra... 😬🧐😓


Ha amugy ez a pasi tők jo... kedves figyelmes csodálatos ember akkor mi a nagy gond vele???


Gondolom te sem szívesen arról beszelgetsz hogy most kijött egy új húr elmélet ami a világunkat egy buboréknak írja le ami tágul egy már meglévő nagyobb buborékban szoval nem az üres égben létezünk (elméletben)

Apám ehhez amugy kevésbé ért de el lehet beszélgetni vele mert őt is érdekli csak az ilyen tudományos cikkekben nehezebben érti meg magat


Szoval ha valamiről akarsz vele beszélni akkor csak beszélj vele arról a dologról


Mellesleg... barátnőm szinten úgymond jelenleg sikeresebb mivel ő már dolgozik valószínűleg jobban is keres mint te.. (mar bocs de szerintem így van)

en még tanulok meg alkalmi melózok de megérti hogy nem tok milliókat le hozni még... nem is kell neki tudja jol hogy mindent megteszek és nem csak üldögélek mint valami gigolo...🧐

Ja igen van köztünk egy kulturális különbség is (nyelvi és társadalmi)

Nem tud ő sem sok dolgot pl amit én tudok pl az sem tudta mi az a 4 dimenzió vagyis tudta de azt hitte az a mozi... 😂😅 pedig egy nagyon okos és talpraesett lany de ugyan ugy meg vannak a hiányosságai ahogy nekem is! A lényeg mindig jó kedvel hallgatja amikor ilyenekről beszélek mert ő is érdekesnek találja de ez igaz fordítva is őt is a művészet nagyon érdekli csak a zene mellett a hires festők költők kézművesek stb azokról meg én vagyok total sötét (mert ugy alapból ne érdekel) de ugyan ugy én is mindig oremmel hallgatom őt!!!


a lényeg nálatok baromi rossz a kommunikáció neked ráadásul kisebbség érzeted is van

Csak simán beszelges vele azokról a témákról amikről szeretnél biztos vagyok benne hogy meghallgat! + ezután ő is tudni fogja


Mert már én is tudom hogy volt egy Bernard Buffet festő akinek nem is rosszak a képei 🧐😬 és még jó randi program is volt az a galériai kiállítás pedig életemben nem mentem volna el semmi pénzért!!!


Szoval ha mi azaz én és egy külföldi lány akiknek jelenleg az anyagi keresetük teljesen más valamint az érdeklődésükben is vannak kisebb nagyobb különbségek mukodik a dolog akkor szerintem nálatok van a probléma a kommunikációval... pedig azt hiszem nektek könyebb dolgotok is van mint nekünk.... 😳😳😳

2019. okt. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
89%

Három dolgot fűznék hozzá:

1) Nem a diploma teszi az intelligenciát, műveltséget. Az évfolyamtársaim egy része olyan sötét, hogy portásnak sem venném fel őket.

2) Nem a papír, diploma, ruha, jövedelem stb. teszi az embert, hanem a cselekedetei, az hogy milyen ember.

3) Többet számít, hogy tudtok kijönni a mindennapokban.


+1, osztom a fent leírtak véleményét, ha ennyire különbnek tartod magad, akkor legyél olyan jó a sráccal, hogy elengeded és hagyod más boldog legyen egy normális emberrel.

2019. okt. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
15%

Én megértelek.


Randiztam egy pasival, nem zavart, hogy milyen végzettsége van, az viszont igen, mikor ferdített valamit, hogy úgy nézzen ki, mintha diplomás lenne, mérnököt ír, mikor technikus és sosem jàrt egyetemre


Jó, oké, én egyetemre járok, megértem, hogy zavarta és hazudott, de aztán..


Minden egyes elírásába kezdtem belelátni alacsonyabb “tudást”.


Pl mikor cseteltünk, bedobta, hogy your turn, de r nélkül. Azt hinném másoknál, hogy csak elírás, de nála arra gondoltam, hogy fogalma sincs, hogy kell az r, csak villogni akart a semmivel. Nagyon frusztrált. Később megkérdeztem, tényleg nem tudta.


Egy betű hiánya, apróság, de nem tudok ilyeneken túllépni, már azon kapom magam, hogy folyamatosan figyelem, mit ront el, miben nem elég jó.. Nem akartam, mégis.


Szerelemről nem lehet beszèlni 3 találkozó után, de kedvelem.


Az viszont segített, hogy láttam dolgozni, így tudom, hogy jó abban, amit csinál.

2019. okt. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
89%

Mar a kerdes feltevesnel pruszkolve felnevettem.


Tehat ha diplomaskent zavarna hogy a parom szakmunkat vegez, akkor hogy a viharba jottem vele ossze, ha zavar?

Ha viszont ez a helyzet, eddig kabitva voltam? Vagy eddig nem zavart? Mert azt hittem a szakmunka az igazabol olvasast jelent? :D

2019. okt. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Egyebkent egyszeru. Enis diplomas no vagyok egyeb erdeklodessel. A parom nem az, nem is erdekli az ami engem. De sokka talpraesettebb, baromi okos es nem mellesleg evek alatt azok a dolgok amik nekem fontosak megmutattam neki es mar o is ismeri. Nem kerem hogy jarjon el velem olyan esemenyekre amik tudom nem erdeklik, de ezen kivul minden klappol.

Ha kifejezetten buta lenne az baromira zavarna, de nem az. Annyi hogy nem a szakomnak megfelelo a muveltsege de ezt igazabol el sem varom. Ha ez olyan fontos lett volna akkor abbol a korbol valasztok csak pasit.

Az elet mas teruleten egeszit ki. Gondolj erre. Ket intellektuell lehet jokat beszelget a konyhaban a szakodnak megfeleloen, de naes?

Ne csinalj ebbol presztizs kerdest mert onmagad utalod meg kesobb...

2019. okt. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
95%
Diplomásként még a kérdésedet sem tudtad pontosan megfogalmazni. Bár a válaszolók így is megértették, de a kérdésednek az az értelme, hogy a párodnak diplomája van, de szakmunkát végez.
2019. okt. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!