Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hogyan dolgoztázok fel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan dolgoztázok fel, hogy diplomásként a párotok szakmunkát végez? Egyáltalán működőképes az ilyen kapcsolat?

Figyelt kérdés
A párom (25F) szakmunkás, én diplomás nő (24N) vagyok, 5 hónapja tart a kapcsolatunk. Az elején még nem okozott kifejezetten gondot, és gyakorlatilag most sem, de néha érzem a köztünk levő "intellektuális szakadékot". Ez az érzés főképp akkor lép fel, ha sok időt töltünk egymástól távol (bár ez relatív, én itt olyan 1 hétre gondolok), ekkor megrohamoznak a gondolatok, vajon tényleg jó ötlet volt-e elkezdeni. Ő az első komoly kapcsolatom, az előtte levő pár férfival csak kavartunk, randiztunk. A párom csodálatos ember, nagyon jólelkű, odaadó, szeret, és (már a fenti kérdésre hivatkozva) érzem benne azt a természetes intelligenciát is. Sajnos a tanulmányait elhanyagolta, így vannak teljesen alapvető dolgok, amikben nem jártas (itt az alapműveltségre gondolok), arról nem beszélve, hogy a munkánk köszönőviszonyban sincs egymással. Nem az egzisztenciális kérdések zavarnak, megkeresem magamnak, amire szükségem van, nem várom el, hogy eltartson. Csak egy komolyabb, nehezebb szakon végzett nőként, mihez hozzávehetjük az olvasottságomat, általános műveltségem, széles érdeklődési köreim, hogyan békéljek meg azzal, hogy a párom ezeknek híján van? Még egyszer hangsúlyozom, csodálatos ember, nagyon szeretjük egymást. Ti hogy látjátok? Esetleg tapasztalatok? Válaszaitokat, észrevételeiteket előre is köszönöm!

2019. okt. 10. 21:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Értelmetlen a kérdés. A főcímben az van, hogy a párod diplomásként szakmunkát végez, ehhez képest kiderül, hogy nincs is diplomája (hoppá!).


Sehogy nem kell feldolgoznod, ha úgy érzed hogy ez neked ekkora lelki problémákat okoz, akkor szakíts! Szerintem megérdemelné, hogy találjon egy olyan lányt, aki nem nézi le. Ugyanis süt a lenézés minden egyes mondatodból, amit én személy szerint nagyon gusztustalannak tartok.


Viszont megöl a kíváncsiság, hogy neked milyen diplomád van, ami miatt így lenézed a saját párod.

2019. okt. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Ha szereted és jó embernek tartod akkor nincs semmi gond. Nem vagyok szakmunkás, de nekem is vannak alapműveltségi hiányaim, de szerintem ezzel nincs nagy probléma. A valódi szeretet felülírja ezeket a kis problémákat. A társadalomban még mindig megvannak azok a középkori suga-gubához elemek, de túl kell lépni ezeken! Parkapcsolatban az érzelem sokkal fontosabb az észszerűségnél.
2019. okt. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
A szeretet odaadás a legfontosabb ha működik ez a kapcsolat él bennetek a szeretet egymás iránt minek egy diploma miatt kérdésessé tenni ezt a kapcsolatot. Eljön az idő amikor ez mind nem is fog számítani mert hosszútávon nem ez fogja meghatározni a kapcsolatotokat hanem hogy szituációkban hogy viszonyúltok egymáshoz! Amíg az érzések működnek semmi nem számít!
2019. okt. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Milyen intelektuális szakadékról beszélsz mikor a kérdést se tudtad megfogalmazni? A kérdésed arról szól hogy hogyan dolgozd fel hogy a diplomás párod szakmunkát végez, közben nincs is diplomája. Mellesleg én a diplomától azóta nem ájulok el mióta az egyik gyakornokunknak teljesithetetlen feladat volt hogy: ezt a papírt vidd el xy- nak, ha ott van irasd alá, hozd vissza, ha nincs ott , hagyd az asztalán. Visszajött hogy xy nincs a helyén és a kezembe nyomta az üres papirt. ( ez csak egy eset a sok közül, amit eme magas intelektusú diplomás ember produkált) . Szóval olyan nagyra ne legyél a diplomáddal, manapság nem olyan nagy cucc .
2019. okt. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnéd nem kérdeznél itt baromságokat. Tudtad hogy szakmunkás, azt is tudtad te micsoda "igényes" ember vagy. Minek jöttél össze vele ? Hagyd elmenni, és majd egy másik nő megbecsüli. Amúgy meg halálra fényezted magad....
2019. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Diplomás nőként írom, hogy a párom szakmunkás és nem zavar. Ő gyakorlatias ember. Ezért tisztelem és fölnézek rá. Ha neked ez gondot jelent, csak idő kérdése, hogy mikor lépsz le egy orvossal, mérnökkel. Aztá pislogsz, hogy körülöttük pedig hemzsegnek a nők.
2019. okt. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
,,CSODÁLATOS EMBER,NAGYON SZERETJÜK EGYMÁST" Akkor mit hisztizel? N
2019. okt. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak te gondolod magad annyira intelligensnek. Én orvos vagyok, még egyetem előtt rengeteget olvastam, irodalmat, 5 idegen nyelvet beszélek (6 a magyarral együtt), de a történelem,művészet, földrajz soha nem érdekelt, így ahhoz hozzá sem tudok szólni, a saját szakmámhoz ahhoz igen, de kb ennyi, mert amit olvastam irodalmat nagyjából elfelejtettem, lényeg a lényeg én úgy veszem, hogy az általános műveltségem a bányász béka segge alatt van.

Utolsó éven ismertem meg a férjem, neki akkor érettségije volt s nem is akart többet tanulni, hát ... olyan dolgokról tud beszélni (mással, mert én ehhez hülye vagyok), hogy még így 11 év után is elcsodálkozom, hogy honnan a fenéből tudja amit tud, ez mellett mindent meg tud javítani/szerelni, sokkal műveltebb/értékesebb embernek tartom mint magamat. Menet közben aztán elvégezte a kertészmérnökit, mert az megtetszett neki. Sokan azért nem végeznek egyetemet, mert nincs rá pénz, nem azért mert buták.

Nem szabad így ítélkezni az emberekről (akár párod, akár nem), ahogy ezt leírtad, valahogy olyan lenéző stílusura sikeredett, pedig érhetnek még meglepetések; lehet nem annyira művelt a párod, mint amennyire te magad műveltnek tartod, de valószínű sok mindenhez ért amihez neked halvány lila gőzöd se lenne.

2019. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Felesegem diplomas, en szakmunkas vagyok. O nem talal munkat a diplomajaval, ezert korabban olyan munkat vegzett amihez nem kell vegzetseg.

En meg szakmunkat vegzek mivel ezzel mindig lehet munkat talalni es jobban is keresek.


Felesegemet nem zavaja. Az jobban zavarna ot ha diplomam lenne de nem talalnek vele allast es betanitott munkat kellene vegeznem.

Azt mondja az erdekli hogy mennyit keresek :D az nem hogy mivel keresem meg a penzt.

Na persze nem mondom hogy minden diploma haszontalan, de csak neheny olyan van ami keresettebb, a tobbihez kell PHD, 20 ev gyakorlat es valoszinuleg el kell koltoznod masik varosba hogy munkat talalj.

2019. okt. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Diplomás, értelmiségi nőként ezt a tényt ennyire nehéz feldolgoznod? Baj van a toronyban.
2019. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!