Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti el tudnátok fogadni, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti el tudnátok fogadni, ha a párotok önkényesen abbahagyja a mentális problémájára szedett gyógyszert?

Figyelt kérdés

Párom pánikbeteg, szorongó. Az orvosa világosan megmondta, hogy muszáj szedni az antidepresszánst, mert ha nem, akkor elkerülhetetlen, hogy kórházban fekve végezze időről időre, még ha pillanatnyilag jól érzi magát, nincsenek rohamai. Határozottan elmondta, hogy semmi "lelki" háttere nincs, ez hormonális probléma a barátnőmnél, ami miatt a sok szorongástól évről évre még agresszívabb is lehet.

Ezzel szemben ő önkényesen abbahagyta a gyógyszert és pszichológushoz jár helyette beszélgetni.


Nagyon sok feszültséget okoz ez köztünk mostanság. Ti mit gondoltok?


2019. okt. 12. 15:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Igen, sőt, támogatnám is ebben. Nem ismerek senkit a környezetemben, akit gyógyszerrel meggyógyítottak volna bármiféle depresszióból, viszont sokat ismerek, aki gyógyszerfüggő lett, zombit csináltak belőle a gyógyszerekkel, gyógyszermellékhatás alatt olyan dolgokat tett, ami miatt őrültnek nézték. Ki kell hajítani a francba ezeket a legális drogokat és megtanulni kezelni a problémákat. A hormonális tünetek mögött is állhatnak nagyon komoly lelki folyamatok. A gyógyszerek csak tüneteket kezelnek, sokszor még azt se.
2019. okt. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%

El. Főleg azért, mert tesz a gyógyulásáért és pszichológushoz jár.

Én annyit tudok/hallottam ezekről az antidepresszánsokról, h függőséget okozhatnak, ill. van mellékhatásuk, meg elég sok rossz dolgot. Nem tudom, sztem jól teszi, h nem szedi, de más módon meg tesz a gyógyulásáért.

2019. okt. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%
El, és még támogatnám is benne.
2019. okt. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

Èn járok dokihoz és szedek gyógyszert, hál istennek jól vagyok. Ha nem szedném, az utcára is képtelen lennék kimenni egyedül. Olyan gyógyszert szedek aminél nem alakulhat ki függőség, mert nem tartalmaz olyan anyagot. Van olyan is, hogy elfelejtem bevenni és nem hiányzik. De szerencsére ez ritka eset. Aki meg nem beteg, nem jár orvoshoz, ne szóljon ide, kedves előző két hozzászólónak üzenem!!!

Kérdező! A párod felelőtlen, még bajok lesznek ha hirtelen leteszi a gyógyszereket. Pŕóbálj vele elbeszélgetni, hogy aggódsz érte, szedje rendesen, nem akarod hogy kórházba kerüljön. Sok szerencsét! Kitartást!

2019. okt. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%

De beleszólok kedves #4-es hszóló. Nekem is volt pánik rohamom, ill. depressziós is voltam, szorongtam. Az orvos írt fel vmi kedélyjavító antidepresszánst. Bevettem, utána fél órával én egyszerűen nem tudtam fent maradni olyan álmos lettem. A kicsi gyerekeim meg mellettem... Többet sem vettem be. Szépen lassan rájöttem, h mi okozza ezt nálam, és hát saját magam feldolgoztam. Kb. kellett egy fél-egy év. Nem tudom hogy hívták azt a gyógyszert, nem is érdekel, a pánik betegség/szorongásnak pszichés oka van. Az okot kell kezelni, nem gyógyszerrel eltompítani! A tünetet eltünteti, lefedi, de az ok még mindig a mélyben dolgozik. Kb., mint az alkoholisták, isznak kicsit, aztán jól van, nem foglalkoznak a gonddal (addig, amíg be vannak rúgva).

Sztem menjen csak pszichológushoz, többet használ vele magának.

2019. okt. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%
El tudnám e fogadni? Sőt, én mondnám neki, hogy azonnal hagyja abba önmaga mérgezését. Majd segítenék neki elsajátítani a módszert, aminek segítségével gyógyszerek nélkül tökéletesen kiegyensúlyozott és boldog lehet, és örökre elfelejtheti a rohamokat.
2019. okt. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nincs lelki ok, rendellenesség van, fizikai. Amit lelki oknak hívtok, az következmény, mert az ilyen emberek érzékenyebbek a nehézségekre, és ez okozza a feldolgozhatatlan problémákat.
2019. okt. 12. 17:51
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
5! Nekem agymüködési zavarom van, amin a jó isten se tudna segíteni. Nekem a 3. Orvos állította be a jó gyógyszert. Én is kaptam olyat, amit elhagytam, de azt a dokit is aki felírta. Tudod akinek az agyi kèmiai folyamata rosszul müködik, igenis gyógyszeresen kell kezelni! Persze könnyebb azt mondani hogy lelki beteg. Kérdező írta hogy kórházban állítottak be neki. Azt elmondom, akinek ott, annak komolyabb baja van!
2019. okt. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%

"Nekem agymüködési zavarom van, amin a jó isten se tudna segíteni."


Ez csak egy hit az elmédben, amivel azonosulsz, nem több. Az agyad csak egy eszköz, amit arra használsz, hogy kifejezd önmagad. Te nem az agyad vagy, hanem az vagy, ami azt használja. Ebből kifolyólag bármikor képes vagy az agyad hibás működéséből eredő problémák fölé emelkedni.

2019. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

9! Persze majd magam meggyógyítom az epilepsziám és a hozzá társuló szorongast, stb... és persze az orvosi gépek is hazudnak, meg az orvosi papírokat is hamisítjak... szerinted...

Nem vagy 100... bocs! Nem te vagy beteg.

2019. okt. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!