Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sokan miért esnek kétségbe,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan miért esnek kétségbe, hogy egyedül vannak?

Figyelt kérdés

Ennyire kapcsolatfüggők lennének és nem számít nekik az sem, ha nem működik úgy ahogy kéne?

Inkább vannak mérgező 'kapcsolatban', mint egyedül, ahol lehet ki tudnának bontakozni és úgy élnék az életüket, ahogy nekik jó?

Meghallgatom mindenki válaszát és előre is köszönöm!



2019. okt. 13. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Első két kérdésedre a válasz szerintem egyértelmű igen. Egyébként vannak családok, ahol - nem feltétlenül szavakkal - arra nevelik a gyereket, hogy ha nem sikerül összeszedned egy partnert, akkor egy vesztes vagy, ha az egyedüllétet választod, akkor is egy megvetendő vesztes vagy, a társadalom ellensége. A ránevelés alatt nem prédikációt kell elképzelni, bár sokszor az sem hiányzik az ilyen szülők eszköztárából, hanem egyszerre több fronton "támadnak". Egyébként az ilyen család vidéken jellemzőbb, mert mit szól a falu, környék, szomszéd, stb.
2019. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

A vízcsapból is az folyik, hogy az ember egyedül semmit nem ér, hogy csakis szomorú lehet és ehhez hozzá jön, hogy sokan nem is tudnak anyagilag se boldogulni egymaguk.


Pedig egyáltalán nem így van. Az anyagi része igen, az cink. Viszont azt meg lehet oldani lakótársakkal is, meg jobb munkahellyel is (mondjuk ha netán az ember képzi magát és előrébb lép, de ehhez azért elég sokan túl lusták és inkább hibáztatnak minden és mindenki mást).

Ám egyedül kiteljesedni sokkal jobb, mintha csak valakinek az árnyékában élünk és tőle függünk. Ezt azonban nem sokan tapasztalják meg. Már csak azért sem, mert az emberek zöme a médián keresztül annyira, de annyira könnyen manipulálható, hogy teljesen elhiszik: egyedül semmit nem érnek.

2019. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod te mások helyett, hogy nekik mi a jó?:D Egyes embereknek semmit sem mond ez a fogalom, hogy “kibontakozás”, nem tudom mit vársz tōlük:) Jól mūködō párkapcsolat meg mindenkinek mást mond és szubjektív fogalom, lehet rajta vitatkozni.

Ne érts félre, nyílván mindenki szerint rossz pl. egy bántalmazò kapcsolat, nem erre gondoltam..De pl. sokan eldobnak egy tök normális kapcsolatot, ahol törōdés, figyelek meg támogatás van, csak mert megunták, nem elég jó, nem egyezik az idealizált képpel a fejükben. Ilyenkor lehet vitatkozni ezen, hogy az egyedüllét miért is jobb:D

2019. okt. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
figyelem*
2019. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
#2 Mibōl gondolod, hogy ha valaki társfüggō, arról csakis a média tehet?? Azt hittem ez egy ösztönös dolog az emberben, aki társas lény.. nem holmi média-kreálta dolog.
2019. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Inkább az a leggyakoribb, hogy ...

"inkább a rosszal, mint egyedül"

2019. okt. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtam, hogy csak.

De elég sok esetben ez adja az alapot hozzá, ebben szocializálódnak az emberek már igen kicsi koruktól kezdve. Erre a neveltetés is rátesz egy lapáttal, ahogy előttem írták.


A függés, bármilyen függésről is legyen szó, nem egészséges. Az azt feltételezi, hogy az ember a függése tárgya nélkül már nem is képes teljes lényként funkcionálni. Ez magyarázd el nekem, miért volna jó dolog?

Ja, és nem azt mondtam hogy az embernek egyedül kell leélni az életét. De ne azért legyen már együtt valakivel, mert nem bírja elviselni, ha nincs mellette senki. Az embernek első sorban önmagának kell, hogy megfeleljen és jó társasága legyen saját magának. Úgy sokkal könnyebb jól működő, tartós és mély kapcsolatokat kialakítani.

2019. okt. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az #1-es válaszolóval értek egyet.

Amúgy én több mint 10 éve egyedül vagyok és nem is vágyok párkapcsolatra 2 csalódás után.

2019. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ilyet normális ember egyszerűen nem kérdez meg!
2019. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az is nagyon relatív, hogy nem működik úgy ahogy kéne. Ki mondja meg, hogy milyen amikor valami jól működik? Minden a résztvevőkön múlik, hogy kinek mi felel meg. A probléma az, hogy rengetegen bújják a netet és az ott lévő teljesen életszerűtlen tanácsokat és megmondásokat veszik alapnak. Előttem írták a média befolyásoló hatását. Maximálisan egyetértek ezzel. Folyamatosan nyomják az önmegvalósítást meg Hajdú Péter féle emberek párkapcsolatait rakják kirakatba (abból is mi lett :D). Ennek hatására amúgy normális gondolkodású és értékrendű emberek elkezdenek azon filózni, hogy az amúgy teljesen rendben lévő párkapcsolata nem olyan, mint amit sulykolnak belé ezért véget vetnek neki. A másik az, hogy olyan könnyű mérgező és bántalmazó kapcsolatnak mondani valamit. Az a baj ezzel, hogy már akkor is bántalmazó egy kapcsolat ha az egyik amúgy jogosan kiosztotta valamiért a másikat. Na de, hogy a kérdésre is válaszoljak: Azért félnek, mert az ember alapvetően egy társas lény. Igényli a kommunikációt az érintést stb. Viszont ha állandóan párkapcsolatban vagy akkor szerintem nem ismered meg igazán magadat sosem. A saját bőrömön tapasztaltam ezt meg. 12 évig éltem ugyanazon lánnyal kapcsolatban. Közben észre sem vettem, hogy én már, mint önálló személyiség megszűntem létezni. Ennyi idő alatt az ember megszokja, hogy mindig van mellette valaki, nem kell semmit sem egyedül megoldania és erre azt mondom, hogy ezek nem egy felnőtt ismérvei. el sem tudtam képzelni, hogy mi lesz velem egyedül. Aztán kb. fél év után megszoktam, hogy magam vagyok. Azt nem mondom, hogy egyik jobb a másiknál, mert kapcsolatban lenni nagyon is jó dolog, de megtanultam, hogy egyedül lenni is jó. Ha vagy egyiket vagy másikat választod állandóra akkor mindenképpen lemaradsz valamiről.
2019. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!