Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan várnám el férjemtől ezt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan várnám el férjemtől ezt?

Figyelt kérdés
Férjem az ország másik felében dolgozik de 2-3 szabadnapja mindig van egy héten amikor itthon van. Nekem 2 szabadnapom van én is dolgozom havonta órában ugyanannyit. Persze mivel nő vagyok nem olyan nehéz munkát. Szerintetek rendben van az hogy takarítani kizárólag én szoktam végezni általában a mosást is. Főzés is tőlem van elvárva mert én vagyok itthon. Szerintem férjem is itthon van a heti 2-3 szabadnapjával. Azokra a napokra amikor nincs itt visz kaját itthonról. Szeretném ha ő is főzne amikor ő van itthon ez olyan nagy kérés? Hiszen modern világban élünk ahol a nő is dolgozik. Mi a véleményetek?
2019. okt. 14. 12:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%

Én nőként azt mondom hogy ezt a részt mindig mi rontjuk el az első 2-3 évben amikor meg szeretetből mindig megcsináljuk nekik hogy kedveskedjünk...

Aztán persze egy idő után már nem lesz komfortos hogy mindent mi csinálunk de addigra már késő!!!

2019. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%

Aha. Szóval inkább elmegy máshova segíteni, minthogy neked "segítsen be" otthon? Marha jó fej. Azèrt tettem "-be, mert az igazából nem besegítès, hanem kutya kötelessège.

Világosítsd fel, hogy a 21. Században vagyunk, ne akarja a lustaságat a női meg fèrfi szerepek számlájára írni. Gondolkozzon már el a sületlensègein. "Női munka" sokkal több van, sok közte naponta ismètlődik. A "fèrfi munka" meg max időszakos, szerelhető javítani ritkán kell, füvet sem kell nyírni csak 1-2 hetente, tèlen meg eleve kiesik, panelban meg pláne, ès mèg sorolhatnám.

Szóval akkor azèrt, mert te nő vagy, dolgozzál sokkal többet ő meg henyerèszhet?

Azèrt azt is elmondhatják neki, hogy ez a szemlèlet mèg onnan való, mikor a fèrfi volt a családfenntartó, reggeltől estig dolgozott, a nő meg háztartásbeli volt, vitte a háztartást, nevelte a gyerekeket. Ha annyira ragaszkodni akar ezekhez a règi elavult szerepekhez, akkor keressen masodállást, te meg szèpen otthon maradsz főzögetni, meg háztartást vezetni.


Amúgy meg kemènyíts be, ha megbeszèlèssel nem sikerül, akkor ne főzz rá ès kèsz. Oldja meg maga az ètjezèsèt.

2019. okt. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem ugyanígy gondolkodik. És egyszerűen nem érti, hogy mi a probléma az ő gondolkodásával.
2019. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk abban van igazság, hogy ezzel nem most kellene előhozakodnod, hanem a hazasságkötès előtt kellett volna helyre tenni.
2019. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van előbb kellett volna szólni. Szerettem őt gondoltam majd túlteszem magam ezen hiszen vannak jó tulajdonságai. De mostanra egyre jobban zavar amikor hallom hogy kolléganőim párja főz otthon. Persze hogy láttam a jeleket hogy férjem a hagyományos falusi családmodellben nőtt fel. Asszonyok a konyhában férfiak kinti munkán. De mi panelban lakunk és nekem is van munkahelyem. Ő a munkanapjain pluszban nem csinál mást csak fürdik és pihen akkor nekem miért kell. Én is többet szeretnék akkor pihenni. De szerinte a nem fizikai munka nem fárasztó.
2019. okt. 14. 13:58
 16/24 anonim ***** válasza:
Azonnal válj el!
2019. okt. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
31%
Amíg a férjed távol van heti 4 napot, addig bosszúból csaljad össze-vissza! Én is azt tenném, a szemét, hogy semmit se csinál otthon! 36/n
2019. okt. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
50%
Pihengess te is
2019. okt. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy, a fűnyírás mióta férfi munka? Ezt sosem értettem. Már többször láttam idd leírva... Van kint nálunk konnektor, bedugom a hosszabbítót, abba az elektromos fűnyírót és járom a köröket. Marha bonyolult...


Kérdező, nyilván igazad van. De ha már mondtad neki és nem változtat, akkor nem sok lehetőséged van. Megszoksz vagy megszöksz.

2019. okt. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#19, Azèrt, mert azoknak, akik megrekedtek azon a szinten, hogy a takarítást meg a főzèst női munkának tartják, azoknak a ház körüli munkák jelentik a fèrfi munkát. Ennyi.

Nem bonyolult az sem, mint ahogy a porszívózás vagy felmosás sem. De mindent nem csinálhat a nő sem.

2019. okt. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!