Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hazudik arról, hogy nem dohányzik?

Figyelt kérdés

Nem tudom idevaló-e a kérdés, de az élettársam előttem napi 1-2 doboz cigit elszívott. Én sose dohányoztam és utálom az egészet (a füstöt, a következményeit (dohányzás miatt több rokonom meghalt)). Amikor összejöttünk kerek-perec kijelentettem, dohányossal sose fogok együtt élni. Leszokott a cigiről. Aztán egy idő után újra éreztem rajta csók, puszi alkalmával. Kérdeztem cigizik-e újra? Tagadta. Aztán lebukott, és kiderült szappannal mosta a száját, inkább elment két sarokkal arrébb dohányozni és amikor ismerősökkel összefutott magyarázkodott, hogy ő nem cigizik, rosszul látták (ha látták). Szánalmas volt. Azonban egészségügyi okok miatt és mert én is kértem utána nem dohányzott. Pár hónappal később azonban egy buli után újra napi 1 dobozzal kezdett szívni, de ez is véletlen derült ki. Akkor már sajnos összekötöttük az életünket anyagilag is. A gond, hogy ez is úgy derült ki, hogy gyanús lett, kérdeztem cigizik-e újra? Á nem. Aztán lebukott elég nyilvánvalóan cigivel a szájában.

Ekkor már behisztiztem, hogy amíg meg akart szerezni addig megállta a cigizést, amint fix a kapcsolat, akkor már újra rá lehet gyújtani.

Legnagyobb bajom azonban azzal volt, hogy miért hazudik a szemembe. (Nem egyszer, hanem minden egyes rákérdezésnél.)

Utána én legalábbis azt hittem megint nem dohányzott egy ideig. Aztán más dohányosok elmondták együtt járnak ki a munkahelyről és ő is rágyújt csak egyszer mondta nekem el ne modják.

Ekkor már a költözés határára kerültem.

Fogadkozott így-úgy soha többé nem hazudik és különben se szokott rá vissza csak alkalmanként szív el egy cigit.


Azonban 3 hónapja talaltam a táskájábn két szál szivarkát. Szerinte az egyik munkatársa tette be véletlen vagy régről maradt ott. (A táskát már a leszokás után újonnan kapta.)

Azóta is azonban folyamatosan érzem a lehelletén, hogy olyan mintha egy pálott dohányos illata lenne, fura füstszag, de csak enyhén. (Hétvégente, amikor együtt vagyunk et a fura füstszagot sose érzem.) Hazaérkezéskor épp mindig frissen berágozva és halls cukorkás szájjal érkezik.

Ha megkérdem újra cigizik-e tagadja, vagy akár le is csesz mit gyanúsítgatom. Éjjelente köhécsel. Egyszer beugrattam, hogy egy munkatársát megkérdeztem cigizik-e? Na akkor hirtelen megmondta, hogy ha sok a stressz a munkahelyen, akkor 1-1 szálat elszív, de ilyen max. havonata egyszer van.


Most azonban megint dohánytörmelék volt a táskájában. Rákérdeztem es a válasz: hagyjál aludni, különben is múltkor se tudom, hogy került cigi a táskámba.

(Nem kutattam csak ő mondta korábban, hogy a kocsikulcsot benne találom valamelyik zsebben.)


Most hazudik és dohányzik újra?

Az egész kapcsolatunk más okok miatt borotvaélen táncol, de ha megint a szemembe hazudik, akkor biztos nem fog már érdekelni a "megjavítása" a közös életünknek.

Bizonytalan azért vagyok a cigizésében, mert régen a napi 1-2 doboznál nagyon egyértelműen dohányos szaga volt mindenének, most meg inkább olyan szerintem dohányzik, de nagyon halvány az a füstös illat. Ezt egyszer azzal magyarazta mindig egyutt kavezik a dohanyosokkal.


2019. okt. 26. 00:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem olvastam vegig, de ha kisregenyt tudsz irni a cigizesrol, akkor nagyon sok elfolytott dolog lehet benned. Helyedben feltennem magamban a kerdest: tenyleg szukseges-e nekem meg tobb es meg tobb bizonyitek, ahhoz hogy szakitsak vele?
2019. okt. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Fu alig birtam vegigolvasni, vszinu azert nem akarja elmondani h cigizik e vagy sem mert ennyire megszallottja vagy . Ahelyett h igy szamon tartanad h mikor mennyit szivhatott , talan segithetnel neki letenni. Nem cigiztem meg soha eletemben , de rohadt nehez lehet leszokni , neked nem hiszem h bsztatni kene , hanem segiteni neki
2019. okt. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Nyilvánvalóan hazudik, mi a kérdés? Vagy szakíts vele vagy fogadd el, hogy ő dohányos. Ezek a lehetőségeid, ő nem fog leszokni, mert nem akar.
2019. okt. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Bocs ha hosszu lett. En elso alkalommal full odatettem magam a leszokáshoz. Aztán második alkalommal is. Azonban azt nem bírom, ha a szemembe hazudnak.

Nagyapám láncdhányos volt mégs egyik napról a másikra lerakta. Az élettársam szülei tüdőrákban haltak meg. Ezért féltem őt is. Amikor rendesen dohányos volt havi 40.000-et költött csak cigire! Télen majd kiköhögte minden éjjel a tüdejét, amikor leszokott eltűnt a köhögés, lett félretett pénze. Most azonban hirtelen eltűnt a pénz is (a közös kassza is nagyon megcsappant látható ok nélkül). Őszinte leszek, nem óhajtanék továbbra se olyan emberrel együtt élni akinek hamutartó szagú a szája, az egészsége 10 év múlva tropa lesz, nyaralás helyett egészségkárosító hülyeségre költ havi súlyos ezreket és még hazudik is. És x-edik leszokási kísérletét is én akarjam és oldjam meg helyette?

2019. okt. 26. 00:32
 5/16 A kérdező kommentje:
Gen es szerintem s hazudik, csak engem már annyiszor megvezetett, hogy bizonytalan vagyok "nem képzelődöm-e"?
2019. okt. 26. 00:34
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
2. vagyok, nem mondtam hogy oldd meg helyette csak a 25ezer sor alatt az írásodban nem említetted h segítettél volna neki. ha mindent megpróbáltál és így is úgy érzed h átver akk hagyd a fenébe, nem tudsz mit tenni. Ha ő nem akarja igazán , saját maga elhatározásából, akkor nem is fogja letenni (szerintem)
2019. okt. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Nem az anyja vagy, meg nem is az orvosa, hanem a barátnője. Úgy is kellene viselkedni, akkor nem hazudna.


Leszokni pedig minden alkalommal marha nehéz. Az mindegy, hogy kétszer már segítettél neki. Voltam hasonló szituban dohányosként, én is tagadtam, amíg csak lehetett. De ez függőség, nem egy józan döntés, amit amúgy tudna vállalni az ember.


Egy dohányos mindig az marad, ez nem múlik el sajnos. Csak épp nem gyújt rá x ideig.

Egy éve nem gyújtottam rá, de minden egyes nap meg kell küzdenem önmagammal. De elég egy pici lelki egyensúlyvesztés, azonnal visszaesnék.

2019. okt. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%

Sajna igy jár az, aki nem párt választ magának, hanem alapanyagot. Nekem is volt ilyen párom. 1000x profibb voltam


Cigit a lakásban azon részén tartottam (2 részletben), ahol nem éri el. Vagy melohelyen. Nagytakarítás előtt pedig a lakáson kivűlre vittem,pl Petőfi hídnál rejtettem el közterületen, fényes nappal.

Megmostam az arcom, sapkát húztam cigihez (tavasszal-ősszel is). Egy sapka mindig a melohelyen volt a szekrényben. Azt anyámmal mosattam ki néha. Kezemen gumikesztyű (ha nem melohelyen bagoztam), és a cigarettát SOHA nem bank kártyával vettem.


Egyszer lebuktam. Aztán később nyiltan visszaszoktam. Benyelte. Kénytelen volt.


A lényeg: Nem hisztizni kell, hanem segíteni neki. Ezt te rontottad el. nem kellett volna vele összejönni.

2019. okt. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
A hazudozast te kezdted. Kijelentetted, hogy dohanyossal sose fogsz élni, mégis osszealltal vele, aztán meg hapogsz. A cigirol nem könnyű leszokni, más parancsára meg keveseknek sikerül. Pláne, ha az ember stresszes, tőled meg egy kaktusz is az lenne. Miután elolvastam a kisregényed, már mennem kellett rágyújtani.😀Szegény elég papucs lehet, ha meg O áll neki magyarázkodni,miközben a "szerető párja" 0-24-ben nyomozgat utána és szamonkeregeti, mint valami őrmester.A kerdest én se értem. Ha valakinek valamely tulajdonságát/szokását nem bírom elviselni, akkor nem vagyok vele együtt.Felnott embereket senkinek nincs joga megváltoztatni, majd O változtat magán, ha akar. Te enyhén szólva tultolod. Ha nem tetszik, hagyd őt. O is nyugodtabb lesz, talán még le is szokik nélküled 😀
2019. okt. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
2019. okt. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!