Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A költségek újraosztása?

Figyelt kérdés

Pár hónapja összeköltöztem a barátommal, előtte albérletben éltem többedmagammal (azaz ismerem a saját megélhetési költségeimet). A barátomnak 2 éve volt egy lakása és eljutottunk odáig, hogy összeköltözünk. Megállapodtunk abban, hogy ő fizeti a saját lakáshitelét + rezsit, én pedig az ételeket. Kiszámoltam, hogy én eszek/iszok X forintot egy hónapban, akkor ő csak kijön X*3 forintból, mert tisztában vagyok vele, hogy mégis férfi és nálam többet eszik.

Nos... nem. Egyetem mellett be kellett vállalnom még egy munkahelyet (azaz immáron heti 7/7 napot dolgozom valamennyit, ha órám van, akkor kevesebbet), hogy tudjam fizetni. Mert neki csak az adott zöldségmárka a jó, amiből egy kis dobozni 600 ft és hetente megeszik belőle simán 3-4 dobozt, csak egy féle drága sajt (amiből naponta többször eszik). Csak teljeskiőrlésű zsemle/tészta, minimum ilyen márkájú felvágottak stb. És rengeteget eszik, bár nem látszik rajta...

Tegnap reggelire kapott 3 db házi készítésű nagy zsemlét, felvágottakkal, kétféle zöldséggel, 3 db főtt tojással. Majd panaszkodott, hogy ő éhes, így megette a tegnapi maradékot tízóraira, ami egy púpos tányér. Az ebédből 3x szedett, majd nekiállt nasit enni, uzsira még 2 zsemle mindennel megtömve, vacsira még 3 + az ebédből maradék.

Eljutottunk odáig, hogy lassan 2 munkahellyel se bírom a havi 110e+ kaja kiadást, én meg egyáltalán nem eszek zöldségeket, hogy kevésbé fogyjon.

Próbáltam vele beszélni, hogy ez nem állapot, de elég támadóan reagált, hogy mit próbálom felrúgni az egyezséget. Próbálkoztam azzal, hogy fizetem a rezsit teljes egészében, ha ő a SAJÁT ételét átvállalja, de megfontolni se volt hajlandó.

Elkezdtem azt, hogy a hűtőben néha 2 napig nincs az adott dologból, amit szeret, de nagyon ki van akadva olyankor, hogy ő ragaszkodik ahhoz. Legközelebb meg eljön velem vásárolni és telepakolja a kosarat, hogy mindenképpen legyen otthon.

Ti hogyan osztanátok újra a költségek felosztását ilyenkor?


2019. nov. 3. 11:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%

1. verzió: Rezsi felét fizetném és a saját kajámat. Miután neki extra igénye van, így fizesse ő a saját kajáját.

2. verzió: Fix összeget raknék a közösbe, ami megbeszélés kérdése (kb. 70 ezret), és mindent ő áll azon felül. (50 ezer a komplett rezsim 2 gyerekkel távhős lakásban télen.)


Mindenesetre ülj le vele megbeszélni a dolgokat, mert így erőteljesen kihasználás feelingje van az ő részéről.

2019. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam már rá, hogy itt hagyom a fenébe, de miből? Emiatt pénzem sincs és nem ringatom magam illúziókba, hogy maradhatnék, amíg nem találok újra egy szobát elérhető áron... valószínűleg abban a pillanatban kivágna, ami éppen rajtam van és hónapokig szívózna a cuccaim visszaadásával. Már én is bárom az összeköltözést, hiba volt felmondani az albérletemet.

A családom nem segítene, mert abban a másodpercben hogy egy másik egyetemi szakra vettek fel, nem arra amit ők akartak kiraktak...

Szóval nem tudom mi lenne a jó megoldás, megakadtam.

2019. nov. 3. 12:32
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Férfiként úgy gondolom, hogy az lenne a korrekt, ha a rezsi felesbe menne és az alap kaja is. Ha meg az egyik félnek speciális igényei vannak étrendet tekintve, akkor azt vegye meg magának.

Barátod nem korrekt, ilyennel én nem is terveznék a helyedben, de te tudod...

2019. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz ebből kikeveredni, akkor maradnod kell. Gyanús, hogy ezt az a manipulatív kisgyerek is tudja, akivel együtt élsz:) Sajna azzal nincs tisztában, hogy amikor majd egy kisgyerekkel ráborítod az egész kapcsolatot, akkor irgalmatlanul megszívja, hacsak előbb nem lép ki és hagy téged a francba.
2019. nov. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Lachesys ***** válasza:
100%
en a helyedben titokban ekezdenek szobakat nezni magamnak. plusz lassankent eszrevetlenul osszepakolni a cuccaimat h valamikor amikor nincs otthon lelephessek a geczibe. csak van valami haverod akinel 1-1 napra meghuzhatod magad vagy legalabn atcuccolhatsz? ruhakat pl... esetleg kamuzd be h kirúgtak a melohelyrol, es kezdj el gyujtogetni. ha csak 1 honapig vki megengedne h meghuzodj nala (akar azzal h kesobb törlesztesz valamennyit) mar ossze tudnal szedni annyit h kulon berelj szobat.
2019. nov. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%
Ez a pasi rajtad élősködik. Undorító!
2019. nov. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szabadulj meg tőle szép lassan, okosan. Aztán ha megvan az új albid, biztonságban vagy, tedd ki facere finoman a sztorit, hogy az ismerősök is tudják milyen patkány emberek építgetik az egzisztenciájukat ilyen módon, és a köv áldozatát ne legyen ilyen egyszerű bepaliznia. Még y lehetőség van, hogy a srác nem tud számolni általános iskola 1. osztály szintjén sem. De ez eléggé valószínűtlen. Tudja ő azt nagyon jól hogy ő most rajtad gazdagodik.
2019. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"Próbáltam vele beszélni, hogy ez nem állapot, de elég támadóan reagált, hogy mit próbálom felrúgni az egyezséget."


Hát erre azèrt nyugodtan oda vaghatnád, hogy többet fizetsz most, mint mikor albit fizettèl+rezsit+a kajád. Ami azèrt nem kicsit vicc. Ő meg tök jól járt, mert fizeti a törlesztőjèt (ami több nem lett attól, hogy te ott laksz, ès majd azáltal lesz sajátja a lakás, fizeti a rezsit, ami csak egy fikarcnyival növekedhetett meg általad, ès ennyi. A költsègei meg szèppen lecsökkentek azáltal, hogy a rahedli kajáját veled fizettetik ki. Persze, hogy nem hajlandó ezen változtatni, hát ő marha jól járt. Undorító az ilyen, nem fèrfi!

Megbízhatóbb barátaid nincsenek, akinèl kicsit meghúzhatnád magad, míg nem találsz albit?

Vagy próbálj kicsit fèlretenni a pènzedből erre a cèlra, neki meg mond azt, hogy úgy pakolja a kosarat, hogy már csak X pènzed van, nem tudsz többet költeni. (Ès ahhoz tartsd is magad). Aztán nèzz közben szobákat, ha összegyűlt a lóvè, egyből fizu utalás után hagyd ott.

Nem tudok erre mást javasolni, csak hogy okosan, de valahogy meg kell szabadulni tőle, mert csak kihasznál ès tönkre tesz.


Egyèbkènt a ti helyzetekben az lenne a fair, ha felesbe fizetnètek a rezsit, ès a kaját is mindenki magának. Főleg az extra igènyeit.

Ezt az egyezsèget egyèbkènt ő ajánlotta?

2019. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

A rezsije mennyi lehet? Gondolom max 50 ezer egy hónapban, de inkább kevesebb. Cserébe te mindenféle jóval elhalmozod, amit csak megkíván az úr, mert neki csak a márkás cuccok jók, abból is napi ötször. :) Na ez gondolom nem jön ki havi 50 ezerből a saját kajáddal együtt.

Ergo én is felvezetném, hogy nem bírom ezt anyagilag és kész. Vagy a rezsi felét kifizetem és minden mást megold magának mindenki, vagy fizetem a rezsi felét, plusz beszállok a konyhapénzbe x ezer forinttal és abból gazdálkodunk egész hónapban.

Az én párom is hasonlóan nagyétkű és az elején nekünk is volt feszültség belőle. Én nem tudtam akkora adag ételek főzni, ami neki elegendő lett volna, nem ehhez szoktam és edényeim sem voltak hozzá. Bevásárolni is nehezemre esett egy kisebb hadseregre úgy, hogy tudtam ebből két nap múlva már nem lesz semmi. Szinte sokkolt a felismerés, amikor vasárnap megvettünk 3 kiló virslit (persze mi sem akármilyet) és amikor szerda este fáradtan hazaestem a tudattal, hogy bedobok a mikróba egy pár virslit, már hűlt helye sem volt. Nagyon nagyon kitudtam ezektől akadni. Kompromisszumokat kellett találnunk, hogy hogyan szervezzük úgy az életünket, hogy én hozzászokjak az étvágyához, ugyanakkor nekem is maradjon valami a hűtőben. 3 év alatt volt időm már megbarátkozni vele és mostmár kevésbé fontos az is, hogy ki mit fizet a közös életünkben.

Nálunk az volt a kompromisszum, hogy konyhapénzt dobtunk össze 1/3 és 2/3 arányban. Illetve amiből szerettem volna enni, azt mindig jeleztem neki, hogy abból hagyjon, vagy külön polcra tettem magamnak. A felső polc jobb oldala az enyém, az neki a tilos terület a mai napig. :D A konyhapénzt már nem tartjuk, már nincs jelentősége, de anno sok vitánkat elsimította, hogy végül ezt a megoldást választottuk.

2019. nov. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Már akkor is sejtettem, hogy egy hisztis hülyegyerek, amikor először írtál róla, de most már azt is látom, hogy egy manipulatív agresszív állat.

Most akkor kb. annyi esélyed maradt, hogy eltartod ezt a patkányt, mert különben mehetnél a híd alá? Nincs senki aki tudna segíteni? Az egyetemen valaki vagy munkatárs?

Hogy tudsz lefeküdni egy olyan emberrel, akiről nagyon jól tudod, hogy semmit nem jelentesz neki, mert egyből utcára rakna és még a cuccaidat sem engednéd elvinni?

Őszintén remélem, hogy ez a kérdés kitalált, mert borzasztó szomorú ha igaz.

2019. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!