Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akik együtt élnek vagy házasok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik együtt élnek vagy házasok nálatok hogy oszlanak meg a költségek? Ki mit fizet?

Figyelt kérdés
Nálunk ritkán fizetek én valamit szinte mindig mindent a párom fizet. Mondjuk neki jobb is a fizetése. Pl a rezsit teljesen ő fizeti. Általában étteremben eszünk akkor is ő fizet. Nem tudom ez mennyire van rendjén. Nálatok hogy van?
2016. szept. 7. 13:29
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy én vagyok a nő.
2016. szept. 7. 13:30
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
30-as házaspár vagyunk. Nincs külön pénzünk. Egy kasza van, abból fizetünk mindent. A nagyobb kiadásokat természetesen egyeztetjük előtte.
2016. szept. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Mi külön kasszán vagyunk. Nekem csak magamra van gondom a saját keresetemet magamra költöm. Illetve gyűjtögetek most egy kocsira magamnak.
2016. szept. 7. 13:34
 4/25 anonim ***** válasza:
Valojaban akkor ő tart el teged.
2016. szept. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Ő fizet mindent. Te meg hagyod. Miért alakult így? Az nem indok,h neki több a fizetése. Mit teszel bele az önálló életbe te? Szerintem ez nincs jól így.
2016. szept. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Röviden:

Részben közös kassza. Ebbe dobunk minden hónapban. Én valamivel többet (többet keresek). Ebből fizetjük a rezsit, kaját, rendszeres és alapvető kiadásokat. A többi mindkettőnknek privát pénz, arra költjük, amire akarjuk. Egymásnak segítünk, ha kell, a nagyobb kiadásokat, félrerakás megbeszéljük és összehangoljuk. Rugalmasan kezelünk mindent. A lényeg, hogy meglegyen a közösből minden alapvető, a többivel szabadon rendelkezünk, költjük, amire akarjuk. Így a közös és a külön kassza előnyei is megvannak.

2016. szept. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nem ő tart el mert saját dolgaimra én költök. A hobbimra, ruhákra, stb Mindent én fizetek amire nekem szükségem van. Kocsira szükségem van mondta spóroljak nyugodtan ő fizet mindent rezsi kaja stb
2016. szept. 7. 13:45
 8/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy pénzszóró típus vagy-e, de egy ilyen esetben kicsit vicces külön kasszáról beszélni, hogy van egy külön kassza (a tiéd), az övé meg gyakorlatilag a közös. Ebben az esetben áttérnék a közös kasszára mindenképpen.


Hozom a saját példám, egyetemista vagyok, ösztöndíjat kapok, ő dolgozik, és nem keres rosszul (230 felett). Még külön élünk, de sok időt vagyok nála az ő albérletében, eszem abból, amit ő vesz, visz el ide-oda a saját költségén... Az első két hónap után ez már nagyon ciki volt pedig soha nem hánytorgatta. Így hiába jóval kisebb az én jövedelmem (60 ezer), az úti költségemet teljesen én állom, oda-vissza hívjuk egymást, és ha elmegyünk vásárolni, akkor simán lehúzom a kártyámat akkor is, ha az ő privát cuccai is benne vannak. Hánytorgatás, fillérbaszás nincs soha nincs. Egyelőre ennyit tudok tenni, de később, ha végre nekem is lesz normális jövedelmem, akkor egész biztosan közös kasszára kerülünk teljesen, szerintem sokkal igazságosabb és megnyugtatóbb, mint görcsölni azon, hogy vajon 100%-ban kvittek vagyunk-e.

2016. szept. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
13:39, ez nagyon jól hangzik, működőképesnek is tűnik, köszi az ötletet!
2016. szept. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Mi kb. felezünk mindent, nem vagyunk még közös kasszán. Rezsibe kicsit kevesebbet adok én (a nő), de nem aránytalanul, csak így sikerült felosztani a számlákat.
2016. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!