Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jó ötlet lenne szakítással...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó ötlet lenne szakítással "fenyegetni" a barátnőm, hátha megváltozna?

Figyelt kérdés

20/l, 24/f

10 hónapja költözött hozzám. Minden rendben a kapcsolatunkkal, kivéve egy dolgot. Ő nagyon rendetlen... én meg nem igazán bírom a koszt és a rumlit.

Magától sose szokott takarítani, pakolni. Ne értsétek félre, nem cselédet akarok belőle nevelni. Ellenkezőleg, utána is én takarítok ha már nem bírom a káoszt.

A ruhái szanaszét vannak a földön, azt se lehet tudni most azok ott tiszták vagy nem. Az ágyban hagyja a zsíros tányért, poharakat. Estére lebassza a földre, hogy legyen hely az ágyban. Konyhában hegyekben állnak a csetresek. A fürdőszoba tele van felesleges mennyiségű csajos dolgokkal. Különböző kozmetikumok, amiknek a fele szerintem már üres / beszáradt megromlott valami.

Oda nem illő dolgok vannak bizonyos helyeken (pl konyhapulton a tusfűrdője, fogkefe stb.)

Az a típusú ember, aki ha használ egy bizonyos tárgyat és ha már nincs rá szüksége, akkor lerakja ott, ahol épp tartózkodik. Semmi rendszert nem próbál tartani, egyszóval káosz uralkodik.

Rávettem már közös pakolásra. Közben mondtam neki, hogy akkor ennek a tárgynak ezentúl itt lesz a helye, mindig odarakja vissza. Eltelt 2 hét és megint szanaszét volt minden. Mindketten dolgozunk, munka után arra hivatkozik hogy fáradt pakolgatni. Az a baj, hogy hétvégén se próbál csinálni valamit. Csak hosszas nyaggatás után hajlandó megmozdulni, de az a lelkesedés se tart sokáig.

Egyébként csinos és magára sokat ad. Tehát nem büdös meg ilyenek...

Már belefáradtam, hogy nekem kell mindent csinálni.

Mosok magamra, + edényeket amikből enni tudok. Semmi mást nem csinálok az elmúlt pár hétben... őt se nyaggatom hogy legyen már valami. Lesüllyedtem az ő szintjére. Arra vártam, hogy magától majd észreveszi a helyzetet, de nem. Elkezdtek ösvények kialakulni a házban, a sok kacat között. Rendesen kihívás közlekedni így.


Egyik hétvégén hazamegy a szüleihez. Arra gondoltam, hogy fullra kipucolom a házat, ragyogjon minden. Persze a mostani állapotról csinálok képeket. Ha hazaér, akkor megmutatom neki a képeket, és ha még egyszer hasonlóan fog kinézni minden, akkor szakítunk.


2019. nov. 5. 13:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Én is trehány voltam, de ez durva.

Én változtam és próbálok ügyelni, mert élettársam pedánsabb több dologban és tudom, hogy zavarja.


Barátnőd viszont nem fog változni szerintem.

Volt egy ilyen lakótársnőnk, de egy az egyben, tehát a kívülálló csak azt látta, hogy vagány, nagyon ápolt, csajos (brrr), neki is rengeteg szépségápolási terméke volt, szép ruhái.

És mi meg azzal éltünk együtt, amit itt leírtál, plusz romlandó kajákat ágy alá tolta, kivágta erkélyre a koszos edényt és ilyenek. Véres betétet ott hagyta a vécében. Rendszeresen.

Valami fertőzést elkapott és bugyiban leült az ágyamra. És még sorolhatnám.

Ezerszer megmondtuk neki, hogy ez gáz. Hogy fertőzésveszély. Mindig volt kifogás. Végül megmondtuk neki, hogy költözzön el. Még neki állt feljebb. Főbérlő tette ki végül, mert meglátta hogyan él.


Tehát szerintem is hasztalan a fenyegetőzés. :/

2019. nov. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
60%
Nekem a sims-ben voltak ilyenek a karaktereim. Ott be lehetett őket zárni egy ajtó nélküli szobába.
2019. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ösvények a lakásban?

A barátnőd beteg. Én elküldeném pszichológushoz. Ha nem megy el és semmi sem változik, akkor marad a szakítás.

2019. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

A leülünk és higgadtan megbeszéljük dolog már volt párszor. Igaz, akkor nem mondtam hogy emiatt szakítani fogok... Mindig annyiban maradtunk hogy próbál változni. Persze ebből semmi se lett.

Tányérdobálós összetörős veszekedést mellőzném. Amúgy se szoktam veszekedni, ha lehet elkerülöm azt.


Már kidobtam volna, ha csak egy csinos pipiként tekintenék rá. De az a helyzet, hogy még mindig szeretem.

Nyilván nem durván akartam tálalni neki a dolgot, ezt a kép készítést lehet el is vetem. Csak közlöm vele, hogy nem tudjuk folytatni ha nem változik meg. Végül is a lényeg ugyanaz.


Ösvények igen... amióta ideköltözött a robotporszívót be se kapcsolom, mert 20 cm után meghalna, felborulna, megsemmisülne. Pedig hasznos kis eszköz.

A 10-es kommentelő félreértett valamit. Sokáig egyedül laktam és akkor se kellett takarító. Ezek a házimunkák amúgy se vesznek el sok időt az embertől, ha figyelünk bizonyos dolgokra.

2019. nov. 5. 14:18
 15/20 A kérdező kommentje:

Egyébként én is ilyen emberek között nőttem fel. A családom egy része is majdnem ennyire trehány volt. Örültem is amikor megszabadultam ettől az életviteltől (aztán mégis visszakerültem bele).


Barátnőm szüleinél pedig mindig rend van és tisztaság. Pedig volt már hogy váratlanul toppantunk be, így nem készültek vendégre. Szerintem ellett kényeztetve és a kisujját se kellett otthon megmozdítania :/

2019. nov. 5. 14:28
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
Pontosan kérdező, azért ilyen mert a szülei agyon kényeztették. De mint írtam, én is ilyen voltam 25 éves koromig,meg lehet változni. De komolyan oda kell neki lépni. Nem vagy veszekedős de azért simán megfenyegeted szakítással? Akkor mi vagy? :D
2019. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Gyanítom az anyja mindent elpakolt maga után, azért ilyen. Szerintem egy utolsó ultimátumot megér, de nem látok sok esélyt, hogy fog ez változni. De egy ilyen befenyítést megér.

(amúgy elsüllyednék szégyenemben, ha ilyesmi miatt rám kéne szólni, atyaég... Nagyon igénytelen a csaj)

30n

2019. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%

Jót mosolyogtam, tök jól megfogalmazott írás volt. :D


Egyébként én rendetlen vagyok. A barátnőd nem rendetlen, hanem igénytelen. Nekem is vannak olyan napjaim, amikor úgy vagyok vele, hogy "jóvanazúgy!", de aztán másnap megcsinálom, összepakolok, feltakarítok.


Szerintem üljetek le komolyan elbeszélgetni, a te lakásod.

2019. nov. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Megsúgom, beszélgethetsz vele, amennyit akarsz, nem fog megváltozni. Van ilyen nő a rokonságomban, 14 éves kora óta vagyok jelen az életében. Mindig ilyen maradt, ma már 41 éves, az egész házuk egy őskupleráj. Tipikusan az, aki ott és akkor kiejti a kezéből, leteszi az adott dolgot, amikor már nem kell neki. Döbbenet, ami náluk van, a lakás minden pontján rumli. Magára mindig igényes volt, mint akit skatulyából húztak ki, frizura, smink, szép öltözék, jó alak. De a kupisság megmaradt. Aki ilyen, nem változik. Én a helyedben kiraknám, mert ha Te nem vagy ilyen (márpedig nagyon nem vagy), akkor szenvedés vele élni.
2019. nov. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
63%
Dobáld pár zsakba a szarjait es dobd ki, mond meg ami a foldon van az szemét es ezentul ki lesz dobva. Amugy igenyteleb egy nő lehet... Gondolom egy baratot se tudtok athivni magatokhoz
2019. nov. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!