Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme úgy a kapcsolatnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme úgy a kapcsolatnak, hogy képtelen vagyok megbízni benne?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk elején félrement pár dolog, a barátom hazudott pár dologban, nagy Casanovának állította be magát, meg hogy neki mennyi lehetősége van és milyen nehéz nem élnie velük.

Önbizalomhiányosok vagyunk mindketten, ő egy kövérkés, különc srác, én egy sokat csalódott, rossz családi háttérrel rendelkező lány vagyok. Többször kértem, hogy ne meséljen nekem a korábbi hódításokról, mert semmi hatásuk nincs a jelenre és bánt is, de csak azért is csinálta. Az előző barátom is ezt csinálta velem, ő teljesen taccsra tett lelkileg 4 év alatt és azért is kértem a mostanit, hogy ne csinálja ezt velem, mert már jobban vagyok lelkileg, érte megváltoztam sok mindenben és nem akarok visszaesni ebbe az állapotba. De azért is megcsinálta, hencegett minden múltbeli dologgal. Azóta képtelen vagyok bízni benne, napközben moderálom magam, mert nem vagyok hisztis hárpia, de éjjel szenvedek, azt álmodom, hogy megcsal, elhagy, bárhova megy, belül ideges vagyok, mert az van bennem, hogy neki mennyi lehetősége van és milyen nehezen fogja vissza magát. Mi van, ha egyszer valaki olyan erőszakos lesz, hogy sikerrel jár nála? Volt egy üzenet, amiben egy régi ismerőse engem gyaláz, hogy mennyire nem illek hozzá és az exe mennyivel szebb nálam. Mondanom sem kell, hogy ezt az üzenetet is megmutatta nekem, ez is fáj, pedig szépnek és okosnak tartanak sokan. Persze nem tetszhetek mindenkinek, ezt tudom, de rosszul esett ez a hasonlítgatás.

Éjszaka jön ki rajtam ez az egész, barátomnak is elmondtam, hogy ez bánt engem, normálisan elmeséltem neki, de hát ebben a helyzetben már nem igazán tud segíteni. Van ennek ilyen formában értelme? Nagyon szeretem és küzdenék is érte, próbálom elfelejtem ezt neki, de nagyon fáj, mert kB. a bizalmammal élt vissza azért, hogy magát fényezhesse előttem. 25 évesek vagyunk, majdnem másfél éve vagyunk együtt.



2019. nov. 6. 00:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Te csak hiszed, hogy rendbe raktad a lelked. De már az előző kapcsoltod ELŐTT sem volt egèszsèges, azèrt is ezeket fogod ki. Nem vèletlen, őket te választottad.

Ha rendelkeznèl egèszsèges önbecsülèssel, akkor már az elsőnek se hagytad volna magad tönkre tenni. Tudtad volna, hogy neked nem ez "jár", ès legkèsőbb a 2. "pofon" után otthagytam volna a fenèbe.

Most is azt gondolod, hogy jaj, hát nem moroghatsh mindenèrt, mert akkor még sárkány leszel. De nem sárkánnyal kell lenni, hanem felismerni azt, ha nem tisztelnek, ha nem kapod meg azt, amit te adsz, ès akkor sarkon fordulni, ès nem eltűrni a folytonos megalázást.

Szóval dolgozz magadon, van mit. Valószínű, a rossz családi hátterének köszönhető ez, de nem gondolom, hogy ezen ne lehetne nèmileg változtatni.

2019. nov. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én szó szerint kiszolgálom ezeket az embereket. Rohanok a barátom elé a munkába, inkább éjjel tanulok, csak vele lehessek. Megtiltotta a másodmunkát, belementem. Valószínűleg jó nagy marha vagyok.
2019. nov. 6. 16:02
 13/17 A kérdező kommentje:
És persze cserébe semmi. Én aggódtam, hogy nem tudok neki munkából írni, ő le se szar, túlvállalja magát. Külföldre akartam menni egy évet tanulni, közölte, hogy ő nem jön, mert a munkája nem engedi ( pedig engedi). Semmi áldozat, csak elvesz, nem ad. Ezt most láttam meg, köszönöm nektek.
2019. nov. 6. 16:04
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezutan picit maradj egyedül. Es barmilyen kapcsolatba is kezdesz, tedd picit magasabbra az elvarasaidat ezentul.
2019. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Bizony, bizony tedd magasabbra azt a bizonyos lècet, merj elvárásokat támasztani, ne szorítsd magad ennyire háttèrbe, mert abból ez lesz, hogy "eltaposnak". Állj ki magadèrt, az elveidèrd, ismerd fel, ha nem azt kapod, amit szeretnèl, ha ők nem teljesítik "az elvárt szintet", ès merj tenni ellene. Ne attól rettegj, hogy jaj, te nem felelsz meg, hanem vedd èszre azt, ha ő nem felel meg neked!

Most szerintem is az lenne a legjobb, ha kicsit egyedül lennèl, kell egy kis önismeret. Gondold át a múltbèli hibáid, milyen jelek voltak már az elejèn amik felett átsiklottál, de már lehetett volna látni, hogy nem jó irányba halad a törtènet. Stb.

Fel a fejjel. Mindössze annyi a dolgod, hogy elhidd magadról, hogy èrtèkes ember vagy, hogy te nem ezt a bánásmódot èrdemled. Ès ha már elhiszed, akkor lesz esèlyed normális kapcsolatra. Addig sajnos az ilyen phaszkalapok cèltáblája vagy, akik direkt az ilyen gyengèbb, szolgalelkű emberekre utaznak, mert csak úgy tudnak uralkodni, ès az kell nekik.

Szóval dobd ki ezt a gyökeret, ès önèrtèkelèsi tuningra fel!

2019. nov. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Tegnap hosszasan beszélgettünk, kiderült, hogy rohadt nagy falat emelt közénk, amin nem engedett át, nem mondott el olyan dolgokat, amiket én elmondok annak, akit őszintén szeretek. Igazából ő azt hiszi, ez rohadt jó dolog, de engem csak megerősített abban, hogy ennek hamarosan vége lesz. Egyszerűen " nem egy nyelvet beszélünk", már idegesítő, amennyire önző és gyerekes, ha problémáról van szó. Azt mondja, ő magára vett minden problémát, hogy úgy érzi, neki mindent meg kell oldani és mindenre tudni kell a választ, pedig ezt senki nem várta el tőle soha, sem szavakban, sem tettekben nem lett ez vele érzékeltetve. Valami nagyon félrement az ő nevelésében, én meg ezt nem tudom helyrehozni.
2019. nov. 7. 06:37
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem is a te dolgod a hibáinak helyrehozása, ő kezdte őszintétlenül a kapcsolatot és ha valaki nem őszinte, akkor a ki nem mondott dolgok meg az elvárások csak sokasodnak, meg az is probléma, ha az egyik fél többet tesz bele a kapcsolatba, mint a másik.
2019. nov. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!