Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti váltottatok időközben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti váltottatok időközben a pénzügyekben?

Figyelt kérdés
tehat összeköltözéskor mondjuk külön kasszán voltatok csak a közös dolgokat fizettétek közösen azt a nagy teltek később közös kasszára értetek át teljesen Vagy esetleg pont fordítva történt Ha igen mi volt ennek az oka?
2019. nov. 21. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem váltottunk. Soha nem lennénk közös kasszán, átláthatatlan, hogy mennyit tudunk a saját kis dolgainkra meg céljainkra költeni. Legyen meg mindenkinek a saját pénze is. Már összeköltözés előtt volt közös számlánk, arról mennek a közös dolgok meg közös megtakarítás. A fizunk fennmaradó részével meg gazdálkodunk mindketten a saját dolgainkra amik nem a párunk anyagi felelősségei.

Szerintem két olyan embernél akik szeretik egymást nem is működik a teljesen közös kassza. Mi legalább is tuti soha semmilyen célunkat nem érnénk el és nem költenénk kb semmire saját részre mert úgy lennénk vele mindketten, hogy a másiknak legyen pénze és ő tudjon inkább költeni.

2019. nov. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi kezdettől fogva közös kasszan vagyunk, mindketten felelősségteljesen bánunk a pénzzel úgyhogy nincs gond. Tizenéve vagyunk együtt, 10 éve házasok.
2019. nov. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Közös kasszán vagyunk. Minden a családért van, a külön költségeket meg simán kifizetjük, nincs enyém-tiéd. Mindenki kifizeti a közösből, ami kell neki. Most minek filléreskedjünk? Nem is értem. Miért különítenénk el külön részt? Felesleges plusz költség lenne csak a kezelése. Hol nekem kell egy tanfolyam, hol a férjemnek, hol a gyerekeknek. De akár új ruhatár, hobbi vagy bármi egyéb lehet az. Ha az én ruháim kikoptak, akkor mindenki vegyen ugyanannyiért újakat? Vagy ha nekem záróvizsgám van, gyorsan irassuk be suliba az ovist is ugyanannyiért? 😂 Ha a gyereknek fogat tömnek, gyorsan ugorjon be egy tömésre az egész család? Igazi családban nincs olyan, hogy külön kassza. MIÉNK van, nem enyém-tiéd. Ebből vesz el mindenki. Kell valami? Oké. Megvesszük/utaljuk. Pont. Már a nagyszüleink is így éltek és mi is így tesszük.
2019. nov. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kezdettől közös kasszàn vagyunk, ez maradt esküvő utàn is. Mindketten felelős emberek vagyunk, működik gond nélkül, nem fillérezgetünk. 10. éve vagyunk együtt. 9. éve együtt is élünk.
2019. nov. 22. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk mindig is külön volt a pénzünk, de mindketten odafigyeltünk arra, hogy a közös kiadásokba kb azonosan adjunk bele (ez nem azt jelenti, hogy felezzük a villanyszámlát, hanem az egyikünk ezt fizeti, a másikunk azt, és ha hó végén nincs kiegyenlítve, akkor kompenzálunk egy nagybevásárlással). Mivel alapból mindketten többet keresünk, mint amennyit költünk, a dolog jól működik.

Eleinte azt gondoltam, majd váltunk közös kasszára, ha összeházasodunk, de utána lusták voltunk bankba menni, no meg minek, ha nekünk így is jó.

2019. nov. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!