Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miert gondolom, hogy nekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert gondolom, hogy nekem kell megoldani a lanyok problemait?

Figyelt kérdés
Minden hosszabb kapcsolatomban egy lelkileg tobbe kevesbe serult lanyt sikerult osszeszednem. Soha nem vettem eszre idoben a jeleket, csak amikor kialakult a kotodes, vagy nem akartam eszrevenni fene se tudja. Mindig azt gondolom, hogy ha egy lanynak rossz sora van, nekem kell rajta segitenem, es igy egy soha veget nem ero folyamat alakul ki, mert ugye ezen radikalisan nem tudok valtoztatni viszont frusztraltta tesz. Az elet mas teruletein egy hatarozott, koromhoz kepest (22) egy sikeres srac vagyok, jo vonasokkal. Most is van egy baratnom, eleg rossz sorsa volt, az eszem azt diktalna, hogy csak visszahuz, de valahol meg megis szeretem ot. Nem ertem honnan jon ez a minta, es miert vagyok mar tulsagosan onzetlen. De ha belekerulok ebbe a korforgasba keptelen vagyok meg en is megbantani, ezert en vagok megalkuvo sajnos.

2019. nov. 25. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én is dettó. Csak nem lelkileg nyomik a lányok, hanem nem képesek azt nyújtani amit kellene. A saját dolgaimat, magamra forditható időket cseszek el arra amit ő is megtehetne...
2019. nov. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el pszichológushoz, hogy kiderítsd, mi lehet mögötte, hogy Terézanya-szindrómád van. Tuti valami gyerekkori dolog, de ehhez le kell ásnod magadban.
2019. nov. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert a társadalom gyerekkorodtól fogva azt nevelte beléd, hogy te vagy férfiként a hős lovag, aki legyőzi a gonosz sárkányt (lelki problémákat) és megmenti a törékeny királylányt.

Szimplán legyél önzőbb és ne törődj mindenki gondjával. A tiéddel sem törődik mindenki.

2019. nov. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem mondtál nekünk egy fontos részletet: Mit adnak neked a nehezebb sorsú nők? Őszinte szerelmet, szeretetet, hűséget, lelki támogatást, szorgalmas munkát, stb.? Ha igen, akkor ezeket érdemes megbecsülnöd, mert ha te nem, akkor szerényebb gondolkodású férfiakkal sokkal boldogabbak és megbecsültek lesznek. Neked kell tudno, hogy ezek az értékek mennyire fontosak.

Nem a vadkapitalista és gyenge amcsi mlm mentalitás (csak azokkal barátkozok, akik előre visznek engem is) fog sikeressé tenni, mert rengeteg, ismétlem: rengeteg a képmutató, érzelmeiket gyakran hazudó érdekember, huszonévesen is barátok és szerelmek közt. Ezt akkor fogod észrevenni, amikor 30-ason egyedül leszel, nem keresnek a régi "barátok" és "szerelmek", mert mindenki bele van kényelmesedbe a saját hétköznapjaiba, feléd önző módon.

Ha egy kicsit szerényebben gondolkodsz és értékeled az őszinte szerelmet, érzelmeket, nem mesterkélt és taktikus nőket, akkor sokkal boldogabb leszel, ez tapasztalat :). Ne formáld át magadat vadkapitalistává, mert nem éri meg.

2019. nov. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem önzetlen vagy, csak nárcisztikus, és szuperhős- szindrómában szenvedsz. Te akarod megmenteni az általad amúgy kevesebbre értékelt "nehéz sorsú" nőt, hogy a megmentő szerepében tetszeleghess, és fontosnak érezhesd magad. Direkt alulválasztasz, mert félsz, hogy egy kiegyensúlyozott, érzelmileg rendben levő nőnek nem lennél elég jó. Ezért mindig a dependens, megmentésre váró embereket keresed. Ugyanaz, mint amikor egy nő direkt az életképtelen anyuci pici fiát vagy a problémás, de "érzékeny lelkű" rosszfiút választja. Ja, és lányokról max 18 éves korig beszélhetünk, utána nőknek szokták hívni őket. De a szóhasználatodból is látszik, hogy gyerekként tekintesz rájuk, nem partnerként.
2019. nov. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: Omájgád. Ne toljunk már ennyire beteges módon mindent a férfiakra. Nem kell maga alá választani, hogy lelkileg sérült nőt találjon, mert a fiatal kategóriában szinte csak azok vannak. 30 alatt alig láttam olyan nőt, aki érzelmileg kiegyensúlyozott lenne. (Férfit sem sokat.)

Nem ezt választja, hanem ez a felhozatal, ebből lehet csak választani.

2019. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6. Ha tudnál olvasni, látnád, hogy a kérdezőhöz hasonló nőkről is írtam. Köztük is van ilyen. Ómájgád.
2019. nov. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jujj, van baj...


Nezz mar utana a narcisztikus definiciojanak, mert dobalozol vele, de ha nem venned eszre itt pont nem errol van szo, csak gondolom jol hangzik a primitiv itelkezesedben. A lanyok, akikkel egyutt voltam ( na, ez a masik 18 felett csak nonek lehet hivni, vicc ) tenyleg ateltek traumatikus elmenyeket, es egyaltalan nem tartottam oket kevesebbnek, pont, hogy tulsagosan torodni akartam veluk, olyan dolgokon akartam segiteni, amin nem tudok. Nem elvezem ezt a szitut, es ez kizarolag bennem okoz frusztraltsagot, hogy magamra veszem az o tehetetlenseguket, a kapcsolataimban nem mutatkozott meg, mert igyekeztem ezt rejtegetni, hogy nehogy azt erezze ot nem tartom agilisnek.


Viszont benned valami komoly keseruseg van, hogy tok ismeretlenul olyan negativ kontextusban tuntetsz fel, aminek nincs valosagalapja, mert pont azt irtam le, hogy keptelen vagyok megbantani, es ezert en vagyok megalkuvo.

2019. nov. 25. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!