Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el neki?

Figyelt kérdés

5 éve tart a párkapcsolatunk, jelenleg külön élünk munka és egyetem miatt.. A problémám, hogy túlságosan irányítani akar a barátom.. Azt akarja, hogy felmondjak a munkahelyemen, mondván az ő fizetése bőven elég lenne kettőnknek.. (én ezt nyilván nem akarom, nem szeretnék függni tőle, stb.)

Ezzel párhuzamosan rettentő figyelmetlen lett az utóbbi 1,5 évben. Csak a munkáról képes beszélni, velem szemben elvárja, hogy ne szóljak erre semmit, ne sérelmezzem. Van, hogy hajnalig gondolkozok azon, hogy miként tudnám elmondani neki az érzéseimet ezzel kapcsolatban, de mikor oda jutunk, hogy beszélgessünk folyton a szavamba vág, és a végén én jövök ki gonoszként a beszélgetésből. Nem vagyok egy hisztizős, besértődős fajta, alapból magamban szeretem lerendezni a dolgokat. Viszont most teljesen tanácstalan vagyok... Hogyan közöljem vele, hogy bár szeretem, de mikor az eszembe jut már csak idegeskedek miatta? Hogy boldogtalan vagyok?


(Szeretném megoldani a helyzetet ezért ne írjatok olyat, hogy szakítsunk :D)


21L


2019. dec. 1. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Ennyi idő után sajnos már rég átlépte azokat a határokat, amiket nem szabadott volna, ő teljesen máshogy néz rád mint te magadra. Ez azért van, mert amikor kellett, akkor nem szóltál ellene, így kb. úgy néz rád mintha a kitartottja lennél.


Nem lecseszésként mondom, csak egy óvatos jelzés, hogy 1-2 beszélgetés nem fogja már ezt megoldani és lehet már az sem segít, hogy keményen beleállsz helyzetekbe (irritálni fogja hogy szavad lett és erősködsz). Valószínűleg az ő fejében az a szereped, hogy hallgatod a munkával járó hányását és közben növeled az egóját azzal, hogy megmondhatja mit csinálj.


Hogy hogyan mondd el neki: fixálj le vele egy időpontot, mondván van egy fontos téma amiről nyugodt körülmények között szeretnél beszélgetni. Ez az időpont szent, tehát ha ezt is tologatja és nem érdekli, eltűnik vagy lemondja, más programot szervez rá, az végképp elárulja mennyire vesz komolyan és mennyit érsz neki.


Írd össze előtte nagyjából miket szeretnél érinteni, fogalmazd meg egy papírra. Sokat tud segíteni. Ha 10 oldal lesz, akkor 10 oldal. Ha 100, akkor 100. Lényeg hogy kiírd magadból és el tudd mondani neki. Hogy mit, az pedig benned van, neked kell megfogalmaznod hogy mik bántanak, mik miatt érzed magad rosszul, min kéne változtatni a kapcsolatban hogy jobban működjön. Kikérheted a véleményét hogy ő hogy érzi, hogy gondolja.


A reakcióiból és a válaszaiból szintén látod majd mennyire érdekli. Illetve ha nem változik utána, hiába akarsz valamit megmenteni, ha a másik fél magasról sz*rik bele. Sok sikert.

2019. dec. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menekülj és vissza se nézz.
2019. dec. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet itt listákat írogatni de az az igazság, hogy a párod magasról tesz a fejedre. Ha az 5 év alatt bármikor is érdekelte volna a véleményed vagy a problémáid akkor már rége4n megoldottátok volna. Hidd el látja mindenki ha a párja boldogtalan. Őt csak egyszerűen nem érdekli.

Ezt nem lehet már megmenteni mert a párod nem is akarja. Ő egy uralkodó, arrogáns ember és annyira egyértelmű, hogy a véleményed kicsit sem számít neki. Ha számítana fel sem kellett volna tenned ezt a kérdést. Az ilyen ember nem fog változni.

2019. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne szakíts. Mondj fel, hagyd ott az egyetemet, költözz hozzá és tartasd el magad. Vágj hozzá jó arcot, amikor látványosan le se szarja a fejed, sőt meg se szólalj. Mosolyogj akkor is, amikor a képedbe vágja, hogy csak egy eltartott vagy, és tanulj meg profin sminkelni, hogy el tudd majd tüntetni a kék foltokat a szemed alól, amikor elkezd verni azért, mert nem az ő "irányítása" szerint csinálod a dolgaidat. De neee, nehogy szakíts ezzel az agresszív barommal.
2019. dec. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!