Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan mondjam meg a barátomna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam meg a barátomnak, hogy több beszélgetésre van igényem?

Figyelt kérdés

Ő elvileg nem szeret se Messengerezni, se telefonálni. Viszonylag sokat találkozunk, de azért persze nem tudunk mindig és nekem igényem lenne a több beszélgetésre. Nem akartam letámadni, ezért csak finoman szóltam neki, hogy többet igénylek, akkor elkezdett néha-néha ő is írni, hogy mi újság, de nem viszi azóta se túlzásba. Félek, hogy ráakaszkodásnak veszi és szakít velem... De amikor találkozunk, mindig megkérdezi, hogy teltek a napjaim, amíg nem voltunk együtt. De én attól még idegeskedek, amikor már délután van és egy szót sem beszéltünk. Amúgy tudna írni, ha akarna, van ideje...


Valahogy most úgy akarom neki megmondani, hogy tényleg be is tartsa. Hogy tehetném?


2019. szept. 25. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pont úgy vagyok vele, ahogy a barátod. Gyűlölök chatelni és telefonálni, ráadásul nekem ezek semmit se adnak egy kapcsolathoz. Nem is tudom úgy kifejezni magam, nincs időm és türelmem 15 percben leírni azt, amit 1 perc alatt el tudok mondani élőszóban, nekem fontos közben a mimika, anélkül feleslegesnek és üresnek érzem a kommunikációt. Ez akkor is így van, amikor a legnagyobb rózsaszín köd közepén vagyok.

Mi lenne, ha valami kompromisszumot kerenél, ami még neked is jó? Például nem írkálni/telefonálni naponta 5x, hanem helyette csak este videotelefonálni egy hosszabbat, vagy akár ezt kétnaponta? Nekünk ez bevált anno.

2019. szept. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Ez nem a tini kategória.
2019. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Már elmondtad neki. Ő meg megmondta, hogy ő ilyen. Ez van.

Hány évesek vagytok? Mi az, hogy betartsa? :D Ez nem így megy.

2019. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Napközben szeretnél vele csetelni? Miért? De komolyan? Mit csináltok napközben, hogy te ennyire ráérsz? Én dolgozom, jár az agyam, a melóm arról szól, hogy problémákat oldok meg. Annyira nem hiányozna, hogy a párom fél óránként vicces videókat küldjön, vagy megkérdezze, hogy milyen a napom, meg mit csinálok. Persze ha te nagyon unatkozol napközben, megértem, hogy azon jár az eszed, hogy miért nem ír már a párod, de ha valaki dolgozik és odafigyel a munkájára, nem biztos, hogy feltétlenül csetelni szeretne egész nap.
2019. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem, hogy mi a meglepő abban, hogy szeretnék nap közben is beszélni azzal, akit szeretek. Mondjuk én Y generáció vagyok. Az összes közeli barátommal Messengerezek elég sokat és fura, hogy pont a párommal nem. Egyébként dolgozom, de olyan a munkám, hogy azért óránként rá tudok nézni a mobilomra, meg vannak üresjáratok. Ő neki még ennél is több ideje lenne. De oké, akkor napközben nem beszélünk annyit, de esténként jó lenne. Pl ez a videochates megoldás jó ötlet, csak nem jutott eszembe, mert senkivel nem csinálom, de köszi :)
2019. szept. 25. 20:12
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Az a baj, hogy ti fiatalok mivel ebben nőttetek fel, azt tartjátok normálisnak, hogy a telefonotokat nézitek 10 percenként. Elárulom, ez nem normális. A barátod teljesen egészséges gondolkodású ember, te látod rosszul a dolgokat. Ez lehet, hogy most új dologként ér téged, mert ebben nőttél fel és senki sem mutatta meg neked, hogy ez rossz, pedig hidd el, hogy rossz. Én 29 vagyok, de egyáltalán nem szoktam telefonon messengerezni meg chatelni, teljesen feleslegesnek tartom.
2019. szept. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
En is Y generacio vagyok, megsem igy viselkedem, hogy egybe vagyok nove a telefonnal. A baratod hany eves? Azert, mert van ideje, nem kotelezo mindet azzal tolteni, hogy veled csetel.
2019. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!