Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meggondolatlanság lenne a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meggondolatlanság lenne a szakítás? Jogos vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Három éves kapcsolat. Mikor összejöttünk ö már egyetemista volt én végzös gimiben;azóta én is egyetemre járok.

Én már egyedül élek ö az anyukájával. Egy ideje már úgy érzem jó volna ha együtt élnénk, elindulna komolyabb irányba ez a kapcsolat, hiszen szeretem öt és ö is engem. Azonban részéröl úgy tűnik semmi igény nem mutatkozok erre; akár hányszor felhozom az összeköltözés gondolatát mindig kitérö választ kapok v csak szimplán elvicceli a dolgot. Gyakorlatilag a kapcsolatunk nem fejlödött semmit az elmúlt 3 év alatt (gyakrabban alszik nálam de ez inkább a kedvezö körülményeknek tudható be).

Mostanában gyakran gondolkodom a szakításon, mivel attól félek, hogy ha vele maradok és hasonlóan folytatódnak a dolgok "kifutok az idöböl".

Ö valószinüleg még 2-4 évig nem igen szeretne elköltözni otthonról (addig tart még neki az egyetem). Mit gondoltok, jogosan aggódom? Ideje lenne inkább keresni valami komolyabbat? Vagy csak túlreagálom az egészet?

Egy hónap múlva leszek 23, ö szintén 23 éves.

Félek hogy, ha vele maradok túl sok idöm vész kárba, de attól is, hogy megbánom a szakítást. Félek ha ezt a kapcsolatot felrúgom nem találok jobbat.



2019. dec. 18. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Találsz jobbat hidd el!
2019. dec. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Hiányzik a kommunikáció az életetekből. Miért nem vele beszéled meg, hogy te úgy érzed, nem halad sehova a kapcsolatotok, és hogy te ennél többre vágynál. És úgy érzed, ha nem hajlandó változtatni, akkor inkább amellett döntesz, hogy jobb ha külön utakon folytatjátok, akár milyen nehéz is lenne neked.

Hát ha kicsit összeszedné magát, ha tények elé állítanád.

2019. dec. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kommunikálunk,legalábbis én próbálkozok; de ahogy írtsm csak kitérö válaszokat ad, viccelödik.

Pl: ha megkérdezem hogyan látja magát pár év múlva, esetleg mit gondol velünk, hogy lesz akkor a válasz valami olyasmi, hogy nem tudja, a következö pár hetét/hónapját se látja elöre.

2019. dec. 18. 16:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem az a fő baj, hogy nem akar költözni, hanem az, hogy nem lehet vele komoly dolgokat megbeszélni. Az életben, így szinte lehetetlen normális kapcsolatot fenntartani.

Szerintem tegyél egy utolsó próbát, amikor alkalmasnak látod a szituációt, mondd meg neki, hogy szeretnél komolyan megbeszélni valamit. Elmondod, amit itt. Aztán nézd meg a reakcióját és válaszát. Egy kis időt adj neki, hogy feldolgozza és tudjon gondolkodni rajta, jó választ adni. Persze 1-2 nap elég. Ha terel, bagatelizál vagy nem ad konkrét választ, esetleg a te problémádat nem veszi figyelembe, akkor sajnos szakítanod kell.

2019. dec. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem látod vele már a jövőt, akkor szakítani lenne jobb.
2019. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elviccelődi, akkor megmondod neki fapofával, hogy te komolyan gondolod az egészet, és ha nem változtat, szakítasz vele. Akkor talán észbe kap, hogy te meg rohadtul nem viccelődsz.
2019. dec. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Exbarátom is ilyen volt, 3 hete szakítottunk. Eleinte azt hittem oltári hülyeség volt szétmenni, de mindketten beláttuk, hogy nekem komolyabbak a céljaim és ezért nincs közös jövőképünk együtt.

Így 3 hét elteltével úgy gondolom jól döntöttünk. Emberileg nincs vele gondom, de ő is 23 éves lesz, idősebb nálam ugyan, de borzasztóan gyerek még egy kapcsolathoz. Én sokkal inkább szeretnék előre haladni.


21L

2019. dec. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A volt párom volt ilyen. Nem tudtam rávenni 2 év alatt, hogy emeljük egy magasabb szintre a kapcsolatunkat. Aztán szakítottam vele. Féltem, hogy megbánom. De nem! Megismertem a mostani páromat, összeköltöztünk, mennyasszony vagyok, és úton a babánk is. 2éve vagyunk együtt:)) 24L
2019. dec. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!