Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mire véljem, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mire véljem, hogy a budapesti párom felhánytorgatja mindig azt, hogy ő mennyivel többet tehetne félre, ha nem kellett volna velem albérletet kivenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A párom és köztem egy év van az én javamra, mindketten diplomásak vagyunk. Már együtt vagyunk két éve, akkor jöttünk össze, mikor egyetemen második felében járt és mindig mondtam neki, hogy végzősként már úgyis szellős az órarendje, most vállaljon munkát valahol, mert míg az anyjával él, addig sokat félretehet. Végzősként én is így dolgoztam végig az utolsó évemet és szép összeget gyűjtöttem össze. Neki ilyen tipikusan büfészakos diplomája van, amit nem lenézésből említek, hanem csak azt akarom hangsúlyozni, hogy tényleg sok szabadideje volt, előadásokra be sem járt. Hébe-hóba elment dolgozni, de az a pénze el is ment másra. Utána nyáron megkapta a diplomáját, 3 hónap volt hátra az összeköltözésünkig, és mondtam neki, hogy most az utolsó hajrában vállaljon el bármilyen munkát míg az anyjával él kvázi ingyen, így össze tud szedni kb. 600'000Ft-ot.

Én már akkor másfél éve fenntartottam magam és tisztában voltam azzal mennyi pénz Budapesten élni és mennyi pénz, mikor szüleiddel vagy még. De nem keresett semmit. Végül abban a hónapban lett munkája, mikor összeköltöztünk, kb 100.000 ft spórolt pénzzel vágott neki. Ezzel még nem is lenne gond. A problémák itt kezdődtek.

Miután összeköltöztünk, megegyeztünk, hogy ő fizeti az albérletet én meg minden mást. Sajnos én anyagilag rossz helyzetbe kerültem, így csak a költségek 1/3-át tudtam vállalni, de párom ezt nem nehezményezte, nem ellenkezett ez ellen.

Viszont összebútorozás után úton-útfélen mindenféle irreleváns helyzetekben hangoztatja, hogy "én adom a fedelet a fejed felé" és hogy ő "budapesti gyerek és most a saját városában kell albérletet bérelnie miattam és mennyivel több megtakarított pénze lenne, ha nem kellett volna összeköltözni". Ezeket viccesen jegyzi meg, így ha visszavágok, csak nevelt, hogy ez vicc, viszont vitahelyzetben szívesen jön ezzel komolyabb hangsúllyal, szóval ez tipikusan az a kategória, hogy vicc, de nem is vicc. Én erre pedig felhozom, hogy mikor otthon lógatta a lábát, bezzeg azt az időszakot nem hozza fel, pedig akkor is félretehetett volna rengeteget. Ezt most mire véljem és hogyan kezeljem?


2019. dec. 21. 13:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
a nemlétező gyerek költségeiről vizionálni valamiféle szalmabábérvelés, de értelme semmi
2019. dec. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Igen, én noszogattam, hogy tegyen félre, mert belement abba, hogy összeköltözzünk (felajánlottam neki, hogy megyek koliba és elleszek a 80amból) de nem azért, hogy NEKEM keressen pénzt, hanem, hogy MAGÁNAK keressen. Érted? Most azt a baja, hogy nincs elég megtakarított pénze, és nem tud magának venni dolgokat, amit szeretne, mikor pontosan láttuk előre, hogy ez lesz. Én tapasztaltként megmondtam neki, hogy ha belemész abba, hogy összeköltözzünk, akkor x Ftba fog kerülni, és nézd én csak Y Ftot tudok adni. Azt mondta jó. És most kiderült, hogy neki ez nem jó, mert nem dörgölné akkor az orrom alá. Közben egy évre alá van írva a bérleti szerződés, benne van 300.000Ftnyi kaucióm. Szóval ez olyan, mintha neked eladnának egy bevallottan sérült terméket és fel is ajánlanának helyette egy másikat erre megvennéd a sérültet és visszamennél panaszkodni, hogy miért sérült. Kb. ezt a hasonlatot tudnám mondani.
2019. dec. 21. 18:07
 23/28 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem az egész háztartást én vezetem, ő semmit nem csinál, és én ezt valamifajta kompenzációnak érzem. Mert azidő alatt, amíg én otthon robotolok, bevásárolok stb. elmegy heti 15 órám és ha annak levenné a felét a vállamról, addig dolgozhatnék diákmunkában többet és máris felesben tudnánk fizetni. Dehát nincs így. És hiába mondom neki, ő ezt nem ismeri el igazi munkaként.
2019. dec. 21. 18:09
 24/28 anonim ***** válasza:

Akkor veuessètek közösen a háztartást, te meg menj diákmunkázni. Felesleges ez a "kompenzalás", csak elrontod vele. Elkènyelmesedik, aztán majd hiába lesz rendes kereseted, akkor is rád fog hárulni minden, mert már ezt szokta meg.

Amúgy meg nèzzen másik állást, bp-en ez a 140 iszonyú nevetsèges.

2019. dec. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Ja lehet fèleeèrtettem, ez a 140 az amit belead a közösbe?
2019. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Igen, a fizujából annyit ad be, én meg a megtakarításaimból 80-at.
2019. dec. 21. 20:23
 27/28 anonim ***** válasza:
Ő egy bölcsészdiplomával annyit keres, hogy 140-et be tud adni a költségekbe és még marad is pénze? Nem is olyan élhetetlen. Nekem viszont nem tetszene ez a felállás, tényleg csak lapátoljátok a pénzt a semmibe és nem tűnik ez a kapcsolat olyan stabilnak.
2019. dec. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Pár hónapig tartana az a még nem keresett pénz, amiért kárhoztatod.

Te nem tartod a megállapodást, mindegy, miért.

Elég bunkó reagálja ezt le, én azért nem erőltetném a dolgot.

Menj koliba, és koncentrálj a diplomádra.

2019. dec. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!