Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gyerekkérdés, vajon most mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekkérdés, vajon most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kérek minden "jó akaratú", ide csak álarcban trollkodni vágyó embert, hogy a téma komolysága miatt megfelelő körültekintéssel írjon. Köszönöm előre is.


Véletlenül kerültem erre az oldalra, igazándiból csak szerettem volna engem nem ismerő emberek véleményét is kikérni.

42 éves leszek, a párom 44. Pár hónapja vagyunk együtt, szeretetben, békességben. Én már lassan 4 éve voltam szingli egy rosszul sikerült házasság után, ő kb. egy éve van egyedül, elvált, van egy gyereke, aki 10 éves. A felesége csúnyán cserbenhagyta, mostanra már kezdi magát lelkileg is összekapni, ezt a szerelmet ő is egy csodának éli meg, nagyon örülünk egymásnak.

Társkeresőn ismerkedtünk meg, minden kritériumban stimmeltünk. Mindkettőnknél úgy volt megjelölve, hogy még nem tudjuk, szeretnénk-e gyereket. Mivel nekem szingliként nem ez volt a fő célom, emiatt jelöltem be ezt, meg a korom is azt feltételezi már, hogy kezdek kiszaladni az időből. Az előző kapcsolatomnál derült ki, hogy egy betegség és ezután egy orvosi hiba miatt nem lehet már csak mesterséges megtermékenyítéssel gyermekem, talán erre is ment rá az előző kapcsolatom, mert ő ezt nem tudta elviselni, bele sem vágtunk a procedúrába már, mert a munkatársnőjének sikerült összehoznia egyet.

Emiatt nem is kerestem senkit 4 évig, rendbe kellett jönnöm lelkileg.

Most, hogy készen álltam erre az új szerelemre jöttem rá, hogy lehet, ettől a férfitől szeretnék gyereket, persze, nem azonnal, de szeretem és el tudnám képzelni vele már ezt.

Előttem volt egy kapcsolata egy 25 éves lánnyal, akit -mint kiderült egy beszélgetésből- amiatt engedett el, hogy még ő a gyermekvállalás előtt áll, nem akarja emiatt elvenni tőle ezt a lehetőséget. Én meg itt kerek szemmel néztem rá, hiszen bennem meg egyre erősebb ez az ösztön. Így rákérdeztem, hogy mik a tervei akkor velem. Ő meg közölte, hogy már nem szeretne gyereket. Én elmeséltem neki mindent, amit itt előzőleg leírtam, és ő erre úgy reagált, hogy még nagyon korai erről beszélnünk, de jelen helyzetben gyerekről hallani sem akar.


És itt van bennem most a sok kérdőjel.

-Ha most elhagyom, lehet, soha nem leszek senki mellett boldog, kivételesnek érzem vele ezt a szerelmet, de tudom, nagyon az elején vagyunk.

-Mi van, hogyha egyszer rájönne, hogy az én kedvemért szeretne mégiscsak, de én már kifutok a korból? Akkor feltettem miatta erre az egészet.

-Lehet, nem is lehet majd gyermekem, hiszen volt egy nagyműtétem a betegségem miatt, akkor ugyan azt mondták, mesterségesen lehet babám, de a korom, a műtéti hegek és sok más dolog miatt ez is képlékeny...


Nem tudom, mit tegyek. Ha nem lennék ennyi idős, valószínűleg nyugodtabb lennék, de ahogy telnek a napok egyre jobban érzem az idő múlását. Az ő indoka is jogos, hogy nemrég vált el, van már gyereke, most tényleg nem ez a dolog az, ami foglalkoztatná, motiválná. Nagyon jól megvagyunk, de nem tudom, mit tegyek?


2020. jan. 3. 14:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Az a szomorú helyzet, hogy te már nagyon az utolsó órákban vagy, nem engedheted meg magadnak, hogy még pár évet vársz mellette, amíg beadja a derekát. Ha babát szeretnél, akkor lépned kell.

Abban igaza van, hogy ez még nagyon korai a kapcsolatotokban, de mivel ő alapból mondta, hogy nem akar gyereket, a többi már csúsztatásnak hangzik.

2020. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

A saját véleményemet tudom leírni, 42 évesen én már nem vállalnék gyereket. Semmi értelmét nem látom már, nagyon nehéz lesz 60 évesen egy 18 éves tinivel fizikailag és mentálisan is. Akkora korkülönbség lesz közöttetek, hogy egyáltalán nem fogjátok megérteni egymást. Én elkezdenék más dolgokra főkuszálni. Nekem 40 évesen ezerszer fontosabb lenne, hogy boldog és szabad legyek a párommal akivel imádjuk egymást. Ha nagyon gyereket szeretnél nevelni még mindig közel tudsz kerülni a párod gyerekéhez.

A másik amit nagyon nagyon gondolj végig, hogy milyen családot tudnál a gyerekednek biztosítani. A gyereknek nem csak anyagi szükségletei vannak. Nagyon fontos, hogy szerető családban nőjön fel úgy, hogy bombabiztos, stabil, szerelemmel teli párkapcsolati példa van előtte. Ahhoz pedig, hogy biztos legyél ebben évekig kell a pároddal lenned mielőtt gyereket vállalsz vele. Akárhogy is nézzük ha felelősségteljesen akarsz gyereket vállalni akkor 3-4 évet előbb le kell élned a pároddal. Ez pedig azt jelenti, hogy legalább 45 évesen fogsz gyereket vállalni.

Ne legyél önző, ne magadnak szülj anélkül, hogy figyelembe vennéd mit tudsz adni annak a gyereknek. Egy gyakorlatilag ismeretlennel nem vállalunk gyereket, csak is több éves, stabil kapcsolatba. Én úgy gondolom, hogy nálad a gyerekvállalás már semmilyen szempontból nem lenne felelősségteljes döntés és nem a gyerek érdekét szolgálná, kizárólag a te önző érdekeidet.

2020. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem hagyd ott. Keresgéljen csak tovább, aztán panaszkodjon társkeresőn hogy nincsenek normális nők. Te meg keress egy felnőtt embert.
2020. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
44 évesen egy férfinak már kialakult személyisége és világképe van. Ha nem akar gyereket, 50 évesen sem fog. Mondjuk nem is lenne jó sem a gyereknek, sem az apjának.
2020. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenképp próbálok rendet tenni majd a fejemben, sok dologban igazatok van.


#4, ő 30 évesen jött rá, hogy szeretne gyereket. És akkor lett is. Most túl van egy nagyon csúnya váláson, még napi szinten szív az exfeleség miatt, úgyhogy ezt a részét meg is értem, hogy most nincs az a nő, aki miatt újra nekiállna ennek. Én ezt megértem. (Egyébként már többször elmondta, hogy úgy bánja, hogy nem velem találkozott 30 évesen)

2020. jan. 3. 15:39
 6/17 anonim ***** válasza:
11%
Szegény George Cloony ikrei. De sanyarú sorsuk lehet. Annyira sajnálom őket. Bezzeg másnak fiatal, kövér, rosszindulatú, beteg anyja meg apja van, akik 45 évesen már nem pelenkáznak, hanem elhaláloznak. Az ő gyerekeiknek sokkal jobb. (Irónia)
2020. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

"(Egyébként már többször elmondta, hogy úgy bánja, hogy nem velem találkozott 30 évesen)"

Semmi értelme ezen sajnálkoznia. A mostani helyzetet kellene alapul vennie. Különben ha ennyire megviseli az exe még mindig, sajnos simán lehet hogy még vannak érzelmei felé is.

2020. jan. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%
Én pl. nem akarok gyereket,és a pasi mellett maradnék mindenképpen.Nem érzem annyira se rajtad hogy nagyon kell neked az a gyerek,csak a szerelem miatt erősödött fel jobban.A másik ha ott hagyod ez miatt,ki tudja mikor találsz következő pasit,mire nekiálltok,meg talán sikerülne,lehet majdnem 50 éves leszel.Úgyhogy 100%-ban úgy döntenék hogy a gyerek témát elvetném,és maradna mellettem a pasas,ez jóval fontosabb.
2020. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
Ez egyébként annyiban gyakori kérdésekhez illő hogy gyakoribb jelenség mint gondolnád. Az én ismerősi körömben több ilyen nem éppen fiatal nő van akinek a szintén nem fiatal szuperpasija nincs feldobva a babatervektől. Hasonlóság hogy mindegyik esetben a pasasbak már van egy vagy több gyereke, a különbség csak az indok. Némelyik azzal takarózott hogy hát ilyenkor már felelőtlenség babázni mert “mennyi éves leszek majd amikor ő meg ennyi”. Más noha mézes mázzal leöntött fogalmazással , de bevallja a frankót hogy” hát a vérvonal folytatásáról már gondoskodtam, immár elég ha van kihez nyúlni ha kanos vagyok”
2020. jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem 40 felett már nem kéne a nőknek szülniük.

N

2020. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!