Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gyerekkérdés, vajon most mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekkérdés, vajon most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kérek minden "jó akaratú", ide csak álarcban trollkodni vágyó embert, hogy a téma komolysága miatt megfelelő körültekintéssel írjon. Köszönöm előre is.


Véletlenül kerültem erre az oldalra, igazándiból csak szerettem volna engem nem ismerő emberek véleményét is kikérni.

42 éves leszek, a párom 44. Pár hónapja vagyunk együtt, szeretetben, békességben. Én már lassan 4 éve voltam szingli egy rosszul sikerült házasság után, ő kb. egy éve van egyedül, elvált, van egy gyereke, aki 10 éves. A felesége csúnyán cserbenhagyta, mostanra már kezdi magát lelkileg is összekapni, ezt a szerelmet ő is egy csodának éli meg, nagyon örülünk egymásnak.

Társkeresőn ismerkedtünk meg, minden kritériumban stimmeltünk. Mindkettőnknél úgy volt megjelölve, hogy még nem tudjuk, szeretnénk-e gyereket. Mivel nekem szingliként nem ez volt a fő célom, emiatt jelöltem be ezt, meg a korom is azt feltételezi már, hogy kezdek kiszaladni az időből. Az előző kapcsolatomnál derült ki, hogy egy betegség és ezután egy orvosi hiba miatt nem lehet már csak mesterséges megtermékenyítéssel gyermekem, talán erre is ment rá az előző kapcsolatom, mert ő ezt nem tudta elviselni, bele sem vágtunk a procedúrába már, mert a munkatársnőjének sikerült összehoznia egyet.

Emiatt nem is kerestem senkit 4 évig, rendbe kellett jönnöm lelkileg.

Most, hogy készen álltam erre az új szerelemre jöttem rá, hogy lehet, ettől a férfitől szeretnék gyereket, persze, nem azonnal, de szeretem és el tudnám képzelni vele már ezt.

Előttem volt egy kapcsolata egy 25 éves lánnyal, akit -mint kiderült egy beszélgetésből- amiatt engedett el, hogy még ő a gyermekvállalás előtt áll, nem akarja emiatt elvenni tőle ezt a lehetőséget. Én meg itt kerek szemmel néztem rá, hiszen bennem meg egyre erősebb ez az ösztön. Így rákérdeztem, hogy mik a tervei akkor velem. Ő meg közölte, hogy már nem szeretne gyereket. Én elmeséltem neki mindent, amit itt előzőleg leírtam, és ő erre úgy reagált, hogy még nagyon korai erről beszélnünk, de jelen helyzetben gyerekről hallani sem akar.


És itt van bennem most a sok kérdőjel.

-Ha most elhagyom, lehet, soha nem leszek senki mellett boldog, kivételesnek érzem vele ezt a szerelmet, de tudom, nagyon az elején vagyunk.

-Mi van, hogyha egyszer rájönne, hogy az én kedvemért szeretne mégiscsak, de én már kifutok a korból? Akkor feltettem miatta erre az egészet.

-Lehet, nem is lehet majd gyermekem, hiszen volt egy nagyműtétem a betegségem miatt, akkor ugyan azt mondták, mesterségesen lehet babám, de a korom, a műtéti hegek és sok más dolog miatt ez is képlékeny...


Nem tudom, mit tegyek. Ha nem lennék ennyi idős, valószínűleg nyugodtabb lennék, de ahogy telnek a napok egyre jobban érzem az idő múlását. Az ő indoka is jogos, hogy nemrég vált el, van már gyereke, most tényleg nem ez a dolog az, ami foglalkoztatná, motiválná. Nagyon jól megvagyunk, de nem tudom, mit tegyek?


2020. jan. 3. 14:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%

Személy szerint én is úgy gondolom, hogy 35 felett már késő a babázáson elkezdeni gondolkodni, 40 felett meg pláne, ennek ellenére nyilván nem példa nélkül való, és az sem igaz, hogy ne lehetne egészséges, boldog családja idősebb anyukának.

Őszintén, ahogy olvastalak, az volt az első gondolatom, hogy ha hasonló helyzetben lennék, én apától teljesen függetlenül megkezdeném a mesterséges megtermékenyítést (spermabank?), és egyedül nevelném fel a gyereket (amennyiben összejönne, minthogy írtad, hogy nehezítettek a körülményeid). De ez én vagyok, nálam soha nem is volt kérdés a gyerek, és én abszolút célirányosan választottam férjet is még huszonévesen, hogy legkésőbb 35 évesen már meglegyen az összes gyerek (így is lett, 31 éves voltam, amikor a harmadik babám született). Nyilván mások vagyunk, mások a prioritások, viszont az tény, hogy ha lombikkal is küzdeni kell és laborokkal, akkor ez gyakorlatilag most vagy soha helyzet nálad. El kell döntened, hogy belevágsz-e így, bizonytalanul a párkapcsolatodban, és akkor viszont most azonnal kell nekiállnod, vagy elengeded a kérdést, és leéled az életed saját gyerek nélkül. Az is teljes és boldog élet lehet, viszont ahhoz őszintén azt kell eldöntened, hogy valójában mennyire fontos neked a gyerekvállalás?

2020. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
40%

#11-el maximalisan egyetertek. Ha orok hianyerzeted lenne gyerek nelkul, ezt a kapcsolatot is megmergezne. Sejtesem szerint viszont ha annyira nagy szerelem lenne, ha bejelented h szakitasz es belevagsz a lombikba, menne utanad. Ha meg nem, akkor nem a te embered. Ertem h nagy szerelem de akkor szerintem egy ekkora volumenu dontesben minimum kozos nevezon kellene lennetek, mert kihatassal van a kozos jovotokre.

Szoval nekem 1. a lombik es ha nem jon ossze, meg mindig mondhatom h legalabb megprobaltam es nincsenek kerdojelek h mi lett volna ha...

Nem te lennel az elso aki gyerekkel talal parra. Ertem h de az nem o lenne es semmi garancia h lesz gyerek, sem h talalsz meg egy ilyen ferfit. Itt venni kell egy feher lapot es merlegre tenni h mi/ki a fontosabb.

2020. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem a spermabank nem jó megoldás, mert apára is szüksége van a gyereknek. De ez a férfi szerintem nem vesz téged komolyan. Te ilyen vagy amikor megismert, az élethelyzeted is hozzád tartozik, amit vagy szeret és elfogad egyben, vagy pedig nem kell neki-úgy néz ki nem kellesz neki a élethelyzeteddel, csak a hab kellene neki a tortán. Szerintem keress mást, mert sokkal jobbak vannak.
2020. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%
40 év felett apa nélkül, család nélkül gyereket vállalni úgy, hogy abban sem lehet biztos az ember, hogy van-e még ideje felnevelni egy gyereket? (Csúnyán hangzik de azért azzal számolni kell, hogy 60 évesen semmi nem biztos már.) Szerintem a lehető legrosszabb ötlet ebben a korban apa nélkül bevállalni egy gyereket. 50 évesen nem fogod már bírni egyedül. És persze normális párkapcsolati vagy családi példa sem lesz a gyerek előtt.
2020. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem az a fontos, hogy legyen gyermek ha valaki nagyon szeretne. Ezt a kérdezőnek is magában kel lefixálnia és ne hallgasson másokra. Még mindíg jobb 40 évesen bevállalni, mint 50-55 évesen rájönni, hogy amikor még megtehette volna akkor nem vállalta be.
2020. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sajna ebben nincs kompromisszum.

Én 49 évesen lettem utoljára apa, imádom a gyereket, az egészet, de én 65 vagyok, ő meg 16 lesz.

Már nem élek az anyjával, az se olyan nagy probléma, de azért jön sokat hozzám, mert, ahogy mondja : "a mi időnk véges, ugye". Hát nagyon is.

Te meg nem nagyon várhatsz már egy évet se.

2020. jan. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Gyerekvállalás nem olyan egyszerű....Inkább ne.Ebben a korban meg főleg nem.Örülj hogy találtál valakit akivel boldog vagy.
2020. jan. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!