Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért bukkannak fel ezek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért bukkannak fel ezek az emberek időnként az életünkben, és miért nem lehet őket elfelejteni?

Figyelt kérdés

A párommal mostmár több mint másfél éve együtt vagyunk,decemberben volt az eljegyzésünk.

Egyetlen egy probléma volt a kapcsolatunkban,ami időről-időre újra előjön,hogy 2-3 havonta felbukkannak az exei,különböző közösségi oldalakon. Nekem sajnos előző kapcsolatban már volt probléma,hogy "hagytam" az írkálást,és a kommunikációt különböző "női barátokkal,ismerősökkel",és konkrétan megcsalás lett a vége. Iszonyú nehezen tudtam felállni akkor lelkileg.

Akkor eldöntöttem,hogy az exeket és a női barátokat,akikkel csak chat van,kiiktatom a következő kapcsolatomból.

Elmondtam a vőlegényemnek,hogy ne chateljen ezekkel a csajokkal,exekkel,mert teljesen összeomlok lelkileg. Olyan mintha még nem zárták volna le a dolgaikat egymással. Én sem csinálom ezt,nagyon nem tartom fair-nek. Mióta megkértem erre,többször előfordult már,a kérésem ellenére is folytatja.... Volt,hogy letörölte az egyik lányt az egyik közösségi oldalról,a másikon pedig ugyanúgy folytatta a beszélgetéseket... valahogy nem jut el a tudatáig,hogy rettenetes fájdalmat okoz ezzel,és teljesen a padlóra tesz.

Szerintetek ezt hogy reagáljam le?

Rettenetesen unom már,hogy ezen megy a vita folyamatosan,és csak azt tudja a fejemhez vágni,hogy nem bízom meg benne.

Egyébként 28 évesek vagyunk.

Bocsi,lehet,hogy néhol felszínesen fogalmaztam,de jelenleg kb ezt érzem.

Köszönöm a válaszokat!


2020. jan. 16. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

Elfelejteni senkit se tudsz, de az érzést, amit az emberhez kötsz, bármikor elengedheted, ez csak a te döntésed.

Nem az ember hibája, hogy felbukkan, és benned újból megjelenik az érzés, amit hozzá kapcsoltál. Nem az ember hibája, hogy megjelenik benned, hanem a tiéd, hogy nem engeded el. A "hiba" tehát nem a másik ember, hanem a tudatállapotod.

2020. jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Lachesys ***** válasza:
86%
hat... nemtom. nekem ez fura. akkor ertenem meg, ha 5+ evig tarto kapcsolat volt es egyszeruen mar csak baratok voltak kb a vegen. de minden szirszar ex novel irkalni? minek? nemhiszek abban h minden kapcsolat lezarhato igy. en egy exemmel tartom a kapcsolatot, de vele 10 evig voltunk együtt, inkabb mint ember es barat hianyzik, nem mint ferfi. a tobbit szharom le:D
2020. jan. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Szakíts vele. Jobbat érdemel egy féltékenykedő pitsánál, aki az exe bűnei miatt őt bünteti.
2020. jan. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez értékrendbeli különbség. Én pl ugyanannak vagyok a híve, hogy exekkel kapcsolatot megszakítani (legfeljebb évente egy "merre sodort az élet" belefér), ellenkező nemű barátokkal meg megfelelő távolságot tartani és semmiképp sem a kapcsolat elé helyezni (pl a párom ismerje azért, ha a párommal vagyok, akkor nem vele cseverészek, eleve nem beszélek vele annyira aktívan, stb.). Szóval én ezzel maximálisan tudok azonosulni, amit mondasz, eddig ez volt természetes az én esetemben is (ez esett jól lelkileg, ez tűnt tisztának), meg a párjaimnak is evidens volt.

Viszont minden tiltásnak az a vége, hogy a másik téged megkerül és folytatja. Ha ő ebben nem lát logikát, vagy lát, de nem érdekli, nem tudsz mit tenni. Vagy bízol benne és lenyeled ezt a szokását, vagy keresel olyat, aki nem ad okot aggodalomra. Követelőzni semmi értelme, megbeszélni meg mint látod, nem tudod vele hatékonyan.

2020. jan. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nekem is fura. Ha találkozom az exemmel futólag valahol,nem fordítom el a fejem én sem,persze,megkérdezzük egymástól,hogy kivel miújság,beszélünk pár szót és ennyi,de ezt túlzásnak tartom,hogy az ő életében ez átmegy egy kölcsönös folyamatos kommunikációba,és tudja,hogy bánt vele,mégis csinálja.
2020. jan. 16. 11:45
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Hidd el másnak is fura

Nekem is volt ebben részem.

Ő nem igazán érzi át azt, hogy ez számodra miért lenne fontos. Neki meg kell beszélgetnie exekkel amit szintén nem értek, hogy miért van rá szükség.

Ha ez téged nagyon zavar és ő se változtat rajta akkor egy a megoldás : ha olyat keresel akinek ugyanez a nézete mint ami neked is.

Ha nem akarsz szakítani, akkor megpróbálod feldolgozni, érthető amit érzel hiszen nagy csalódás lehetett ezeket kevésbé tudja az ember feldolgozni, főleg ha valaki ahhoz hasonló dolgot tesz veled. Ez se segít rá. Meg kell vele beszélned őszintén, higgadtan, nyugodtan hogy ez neked miért ennyire rossz. Ha szeret, megérti, adj magadnak és neki is kis időt.

2020. jan. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%
A világ egyik legundorítóbb hozzáállása az, hogy ha valakivel vége akkor onnantól kezdve megszűnik létezni és mintha sose létezett volna. A barátod soha nem fogja megérteni hogy ezzel mi a bajod mint ahogy te sem fogod megérteni, hogy a kérésed miért elfogadhatatlan számára. Keress egy olyan embert aki úgy gondolkozik mint te.
2020. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Lachesys ***** válasza:
76%
utolso miert kene kapcsolatban maradnom olyan exeimmel akikkel pl haragban valtunk el? vagy aki most fog hazasodni ja viztos jo szemmel nezne a menyasszony h az exevel hetyeg? szallj mar le a foldre...
2020. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!


Nem vagyok féltékenykedő,de megvisel nagyon. Az előző kapcsolatomban sem voltam az,és mégis megtörtént amire nem számítottam.

Köszönöm azoknak is,akik megértik,hogy miért zavar. Többször beszéltünk róla,ezután van pár hét,vagy 1-2 hónap amikor nyugi van,aztán előjön ez a hülyeség megint. Azt érzem,hogy nem tudnék így férjhez menni,hogy ez a gond nincs megszüntetve.

Nyilván nem akarom,hogy emiatt tönkre menjen a kapcsolatunk,de nem tartom normálisnak,hogy más nőkkel chatel,amikor velem van.

2020. jan. 16. 13:03
 10/16 LazyJones ***** válasza:

#8 Ki mondta, hogy hogyan váltak szét? Nekem is van olyan ex az életemben, akivel a kapcsolatunk botrányosan rossz véget ért, mégis évekig barátok maradtunk utána. A kapcsolat nem működött, a barátság igen, és eszembe nem jutott volna újra kavarni vele a dolgokat.


Kérdező, a többieknek igazuk van, ha nem tudtok ebben konszenzusra jutni, akkor nem vagytok egymáshoz valóak. Neked az a fájdalom, hogy ő az exeivel beszél, neki meg az lenne, ha le kellene építenie ezeket az embereket. Én, a magam részéről sosem hagynám, hogy bárki beleszóljon abba, kivel milyen kapcsolatot ápolok, és ezt visszafele is tartom. Bízom annyira a páromban, hogy tudjam, ha valami kell neki, amit én nem tudok megadni, el fogja mondani, és nem megy félre.

2020. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!