Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért gond ez, amit mondtam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gond ez, amit mondtam a barátnőmnek a karrierrel kapcsolatban? Nem bántani akartam.

Figyelt kérdés

Barátnőm informatikus, és sokat panaszkodik, hogy sokkal többet kell küzdenie a munkahelyén, hogy elismerjék, feljebb lépjen, mint a hozzá hasonló korú és tudású srácoknak. Én erre mondtam, hogy teljesen érthető, mivel mindenkiben van egy kis bizonytalanság az ilyen szakmákban a nők iránt, mert más erősségeik szoktak lenni. Elmeséltem, hogy a gimnazista informatika órán örökre belém égett, ahogy full piros/rózsaszín arccal sír az egyik lány, mert nem ment neki a Comenius Logo, és 1-est kapott, és a legtöbb embernek van hasonló tapasztalata, emléke. De ezzel semmi gond nincs, mert az olyan lány, aki tényleg tehetséges, képes logikusan gondolkodni, és nem menőzésből, feminista bizonyítási vágyból választotta ezt a szakmát, az előre fog jutni, meg fog térülni minden kezdeti nehézség.


Neki is szépen elmagyaráztam, de szerinte undorító a gondolkodásom, és nagyon megsértődött, azóta nem beszél velem.


2020. febr. 2. 15:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Igaza van a barátnődnek.
2020. febr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
99%
Arra vagyott h otthon maskepp banjanak vele mint a munkaba, erre te ugyanugy kezeltted...
2020. febr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
99%

Ajjajj.

Holnap remélem olyan kérdést írsz ki, hogy elhagyott a barátnőd, de nem tudod miért...

2020. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
99%

Ez ugyanaz a kérdező lesz, aki fiktív barátnős kérdéseket írt ki, hogy így ekézze a nőket bújtatottan. Meg amikor megjelent a Csernobil sorozat, hogy a társaságban van egy lány, aki nevet azon, hogy a sorozatba női tudóst raktak.

Ne dőljetek be neki, modoros mesterkélt történetmesélési mód, annyira átlátszó.

2020. febr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nálunk fiúk és lányok között is volt olyan, aki gyenge volt matematikából vagy más, természettudományos tantárgyból és ugyanez volt a helyzet humán területen is. Ez egyáltalán nem függ a nemektől. Te is ugyanolyan tökfej vagy, mint a munkatársai.
2020. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
szebbet nem tudtál kitalálni egy ilyen gyönyörű napon?
2020. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
98%

Neked újdonság, hogy kapcsolatban támogatni kéne a másik felet? Vagy legalább ne mondj neki sztereotíp marhaságokat.

Gondolom a Comenius Logonál nívósabb programokhoz is ért, kár volt ezzel jönnöd neki.

2020. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
98%

* képzelt barátnőm informatikus

;)

2020. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
98%
Váltson munkahelyet. A férjem informatikus, virsliparti az egész munkahelye, két kezüket összeteszik, ha jelentkezik hozzájuk egy nő. Most van ott náluk egy (jelentem: egyetlen egy) darab női gyakornok, abszolút képességei szerint van megítélve, egyáltalán nem becsülik többre vagy hátráltatják a munkában a férfi gyakornokhoz képest. Ahol a barátnőd azt tapasztalja, hogy nemi megkülönböztetésben részesül, onnan menjen, mert egyrészt informatikusként millió lehetősége van váltani, másrészt meg a legtöbb ilyen helyen a pasik örülnek egy kivételesen nőnemű kollégának, és igyekeznek nem elüldözni mindenféle sztereotípiákkal.
2020. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18%
Én a kérdezőnek adok igazat. Nőként dolgoztam én is az informatikában, két évig bírtam, kiléptem belőle. Hiába voltam benne jó, a főnökeim dicsérték a munkám mindig, a férfi kollégáim elismerését nem kaptam meg. A kérdező jól látja, csak őszinte próbáltam lenni a párjával. Sajnos sok ember nem viseli jól a nyers őszinteséget.
2020. febr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!