Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért gond ez, amit mondtam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gond ez, amit mondtam a barátnőmnek a karrierrel kapcsolatban? Nem bántani akartam.

Figyelt kérdés

Barátnőm informatikus, és sokat panaszkodik, hogy sokkal többet kell küzdenie a munkahelyén, hogy elismerjék, feljebb lépjen, mint a hozzá hasonló korú és tudású srácoknak. Én erre mondtam, hogy teljesen érthető, mivel mindenkiben van egy kis bizonytalanság az ilyen szakmákban a nők iránt, mert más erősségeik szoktak lenni. Elmeséltem, hogy a gimnazista informatika órán örökre belém égett, ahogy full piros/rózsaszín arccal sír az egyik lány, mert nem ment neki a Comenius Logo, és 1-est kapott, és a legtöbb embernek van hasonló tapasztalata, emléke. De ezzel semmi gond nincs, mert az olyan lány, aki tényleg tehetséges, képes logikusan gondolkodni, és nem menőzésből, feminista bizonyítási vágyból választotta ezt a szakmát, az előre fog jutni, meg fog térülni minden kezdeti nehézség.


Neki is szépen elmagyaráztam, de szerinte undorító a gondolkodásom, és nagyon megsértődött, azóta nem beszél velem.


2020. febr. 2. 15:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
97%
4-es, ez szerintem is az a kérdező, ismerős a stílusa.
2020. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
98%

" legtöbb embernek van hasonló tapasztalata, emléke."


Van. FIúkkal kapcsolatban. Egy csomó srác minden, csak nem penge informatikából.


Én is kiakadok a hasonló dolgok miatt, hasonló helyzetben vagyok, mint a barátnőd.


"mert más erősségeik szoktak lenni"

Ez kb. úgy jün le, mintha a fiúk mind kitűnő szakemberek lennének. Ők miért kapják meg előre a bizalmat ugyanolyan vagy gyengébb végzettséggel, teljesítménnyel???? Felháborító és diszkriminatív.

2020. febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Talán mert szimpla neurobiológiai tény, hogy a férfiak inkább képesek analitikus gondolkodásra, elmélyedni dolgokban, nyers logika alapján gondolkodni, a programozáshoz pl. ez elegedhetetlen. A nők pedig sokkal jobban tudnak reflektálni érzelmekre, jobban tudnak csacsogni, amíg egy férfi küzd, hogy hogyan fogalmazza meg az érzelmeit gondolatait nyelvileg, addig egy nőből ömlik a szó. Viszont a nők kapkodósak, sokfelé figyelősek, ez pedig az informatikánál és a tudományos kutatómunkánál kifejezett hátrány.

Lehet vádolni szexizmussal, de csak agykutatási tényeket mondok, és nem mondom, hogy egyik nem többet ér a másiknál, bőven elismerem a nők előnyeit és a férfiak hátrányait is.

Nem szóltam le a barátnőmet, csak kifejtettem, hogy miért teljesen érthető a női informatikusokkal kapcsolatos előítéletesség.

Nekem semmi bajom a női politikusokkal, tudósokkal, informatikusokkal, amíg tehetség miatt tartanak ott, ahol. A kvótanőkkel viszont van bajom, és azzal is, amikor egy multihoz a polkorrektség látszata miatt vesznek fel nőt.

2020. febr. 2. 16:05
 14/18 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nem pont ilyen emlekeim vannak a sulis informatikaorakrol, inkabb olyanok, hogy sracok, lanyok kivetel nelkul szartak arra amit a tanar meselt es ha epp nem figyelt, jatekokat nyitottak meg a gepen es azzal szorakoztak.
2020. febr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
98%

"A nők kapkodósak, sokfelé figyelősek"


Linkeled azt ezt bizonyító neurobiológiai tanulmányokat?

2020. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
98%
Száz éve meg azt magyarázták, hogy a nőknek miért nem kéne egyetemre járniuk. Azóta több nő tanul egyetemen mint férfi, és jobban is teljesítenek, mint ők. Azért mert megszokták, hogy ellenszélben teljesítsenek. Szívósabbá válnak, mint a férfiak. Száz év múlva az olyan helyeken is átveszik majd az irányítást, mint az informatika.
2020. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,


a neurobiológiai tanulmány, amire hivatkozol, engem is érdekelne.

Szeretném továbbítani a világszinten is híres és elismert neurobiológus-neuroendokrinológus testvéremnek, aki épp nő, professzor és a világon bármely ország ilyen irányú kutatási részlege kapva-kapna utána.


...szeretném továbbküldeni innen a pénzügyi-elemzői világból, ahol a látóteremben most minden kollegám férfi... és minő véletlen: nő vagyok én is.


Otthon nagyon megorrolnék bármelyi szerettemre, ha elhangzana egy ilyen alaptalan és buta, ténynek beállított kirekesztő kijelentés, hogy "a nők kapkodnak" meg "neurobiológiai tény".


Akkor az meg szociálpszichológiai tény, hogy te meg bunkóbb vagy vele? :D

2020. febr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Talán mert szimpla neurobiológiai tény, hogy a férfiak inkább képesek analitikus gondolkodásra, elmélyedni dolgokban, nyers logika alapján gondolkodni"


Mwhaha :D Ha ez ilyen egyértelmű "tény", akkor ugye be tudsz linkelni pár kutatást a témában, ami minden kétséget kizáróan alátámasztja ezt az állítást? :)


Amúgy remélem tényleg csak képzelt barátnőről van szó, és nem kell egy valódi nőnek elviselni ezeket a hülyeségeket, amik a te fejedben élnek.

2020. febr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!