Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

D.V.97 kérdése:

Hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

22 éves lány vagyok, aki 4 éve a családjával egy nagyobb városba költözött egy kis városból, hogy vállalkozásba kezdjünk. Megismerkedtem itt a párommal, akivel mostmar 2,5 éve vagyunk együtt. 1 évet távkapcsolatban éltünk az elején mert ő 200 km-rel messzebb lakik én pedig még egyetemre jártam. Mikor végeztem a sulival úgy gondoltuk, hogy lépnünk kell mert ez így nem mehet tovább. Mivel ő nem akart költözni ezért én költöztem az ő városába. Albérletben lakunk 1,5 éve.

A problémám: Tavaly nyáron mondtam a páromnak, hogy haza szeretnék menni 2 hónapra, hogy segítsek a szüleimnek a vállalkozásban , amit értünk kezdtek csinálni, hogy nekünk könnyebb legyen. A párom válasza az volt, hogy ha elmegyek ne is jöjjek vissza.

Mivel az első szerelmem , az első kapcsolatom ezért itt maradtam . Idén újra ugyan ez a helyzet áll fent , annyi változással, hogy a családi vállalkozás mellett lenne lehetőségem sajátra is. Mondtam a páromnak , hogy költözzünk együtt vissza a városba. Ő hallani sem akar költözésről és semmi változásról.

Párkapcsolatunkban soha nem volt okunk féltékenynek lenni egymásra, megbízhatunk egymásba. Én mégis úgy érzem, hogy belefáradtam a kapcsolatba. Nem tudom hogy ez szerelem vagy már csak megszokás. Úgy érzem magam, mint egy középkorú anyuka aki 8 órát dolgozik haza megy mos , főz és takarít. Ha valami nincs meg akkor pedig jön a nem csinálsz semmit mondat. A párom nagyon makacs és egy kicsit önző is úgy gondolom. Azt tudom , hogy szeret , de nem tudja kimutatni az érzelmeit . Pusziért , ölelésért úgy kell könyörögnöm és akkor is "jaj csikiz a hajad". Ő azt mondta , hogy már azt képzelte hogy én leszek a felesége nem pedig ilyeneken gondolkodok , hogy el akarok költözni. Nem tudom mit csináljak.



2020. febr. 7. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod te, hogy mit kell tenned, csak nem mered meglépni.
2020. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Önző, lusta, kényelmes, rideg, stb.

Fiatal vagy, ne horgonyozz le mellette!

2020. febr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel már most megölte a kapcsolatot, hogy nem tud alkalmazkodni vagy nem akar. Sajnos az #2-es jól írta. Ha nem lépsz táras magányban fogsz élni.
2020. febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Mar 3 napja veszekszünk, de nem jutunk dűlőre. Ő nem enged, csak azt mondja, hogy a karrier nekem többet számít mint ő és hogy ezért elhagynám. Az a durva, hogy többször is elsírta magát, pedig soha nem láttam sírni. Tényleg nem tudom.

2020. febr. 7. 11:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én otthagynám a francba. Alkalmazkodni képtelen önző pasas durva önbizalomhiánnyal, aki még érzelmileg is zsarol...
2020. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is azt mondtam neki, hogy egy picit alkalmazkodjon , nyár után vissza jövök hozzá ha máshogy nem tudjuk megoldani, de ő csak azt mondogatja hogy fordított helyzetbe én mit szólnék, ha ő akarna elmenni, meg neki ilyen soha nem jutna eszébe, hogy elmenjen tőlem.
2020. febr. 7. 11:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A sírás, meg a "képzelte, hogy a felesége leszel" duma már csak lelkiterror. Tudja, hogy hasson rád, ha engedsz neki, csak feladod magad, és mindig minden úgy lesz, ahogy ő akarja. Ha úgy érzed, hogy menni akarsz, támogatnia kéne, nem visszahúzni. Lehet, hogy szeret, de saját magát jobban szereti.
2020. febr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Hát, Mucika ....

Így elolvasva a sztoridat teljesen egyértelmű, hogy ennek a kapcsolatnak lefőtt a kávé. Lehet, hogy benned van még érzelem, lehet, hogy Te ragaszkodsz a pasidhoz .... de Ő nem. Amint kimozdulsz abból a zónából, amit Ő magában kijelölt a számodra - gond nélkül véget vet a kapcsolatnak. 2 utad van.


1.: Fogod magad és hazacuccolsz a szüleidhez. Belépsz a vállalkozásba. Szar lesz, mert a benned rejlő érzelmek miatt fájni fog a szakítás, de nem szabad visszafordulni. Temetkezz a munkába! Ha sikeres lesz a vállalkozás, valószínűleg nem lesznek anyagi gondjaid. Az egyetlen amire figyelned kell, hogy ne egy hozomány-vadász léhűtő pasival állj össze. Ezt a marhát meg felejtsd el örökre!

2.: Vársz. Reménykedhetsz, de biztos lehetsz benne, hogy ha Te nem lépsz, előbb-utóbb a pasid fog. Csak addigra lehet a szüleid már nem úgy fognak hozzád állni és elvesztesz egy lehetőséget.


Ez egy halott kapcsolat Baby! Le kell zárni! Költözz haza amint lehet. Facebookon tiltás, telefonszám csere, és soha többé nem állni szóba vele. Az nem érdemel esélyt akiért Te ennyi áldozatot vállaltál és Ő nem hajlandó ezt viszonozni! Nehéz, mert biztos van megannyi szép emlék - de egy lejtőn elindult kapcsolatot ezek nem fékeznek meg. A múltban egy két jó tett, szép szó, kellemes emlék még nem ad feloldozást arra, hogy innentől ezért cserébe bármit megtehet veled.

Az emberek többsége nem mer kilépni a kapcsolatból a közös múlt miatt. A múlt semmire sem kötelez!!! Azt nézd ami most van! Azt nézd, hogy hogy áll hozzád. Te kettőtök életén akartál javítani, Ő nem volt hajlandó áldozatot hozni. Ilyen szöveget csak egy érzéketlen ember mond, hogy "vissza se gyere". Lépj le. Lesz aki boldogabbá tesz Téged! Lesz aki megbecsül!

2020. febr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod: nem szeret már jó ideje. Kb a tavkapcsolat alatt vadult el teljesen.
2020. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 1Léna ***** válasza:
0%

Sok minden lehet a reakciói mögött. Elösször is ezt kellene megtudni.

Minden párkapcsolatban vannak hullámvölgyek, nézetkülönbségek, még akkor is ha ennél hosszabb időt élnek együtt. Hiszen az emberek, a körülményeik, kapcsolataik megváltozásával maguk is megváltoznak.

Ezt a problémát közösen kell kezelnetek. Újra tervezésre van szüksége a kapcsolatotoknak. Kiértékelni, mi az ami jól működik, mi az ami valamiért nem okoz örömöt, hogyan tudnátok egymást boldogabbá tenni, amitől jól is éreznétek magatokat együtt. Ki tudná ezt helyettetek megtenni? Kezdhetsz egy új kapcsolatot amit itt sokan tanácsolnak, de egyszercsak megismétlődhet ez a szitu, mert meg kell tanulnunk mindig valami olyat amilyen még nem volt az életünkben.

2020. febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!