Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Közös gyermekvállalás, mégis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös gyermekvállalás, mégis most megijedt?!

Figyelt kérdés
A párommal közösen készültünk a gyermekvállalásra,átbeszélve,akarva. Most 4 hónapos várandós vagyok,semmi sem változott a kapcsolatunkban a hozzá való állásomban ( ugyanúgy töltünk együtt minőségi időt,ugyanúgy foglalkozom vele,nem beszélem tele a fejét semmiféle a gyermeknevelést vagy szobakialakítást érintő dolgokkal ) erre egyre kevesebb igénye van a közös időkre. Helyette a telefonon lóg órákat, edzéseket szervez le, iszogatásokat. Nekem pedig ez rettenetesen fáj. Vajon mégsem mondott igazat, és nem készült fel a gyermekvállalásra?! Vajon ennyire nem akarja,csak magának is hazudott eddig?! Egyedül vagyok, minden téren és ez nem nagyfogás. Egyszerűen nem értem a helyzetet és ez nagyon fáj.
2020. febr. 13. 11:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Őt kérdezd!
2020. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Nem bántani akarlak, de nem lehet, hogy te akartad nagyon, ő meg belement csak hogy kuss legyen végre? Valaki nem változik meg így egyik pillanatról a másikra, valószínűleg előtte is ez volt, csak nem akartad észrevenni. Sajnálom, de szerintem egyedül fogsz maradni, még meg se lesz a gyerek és jön, hogy ez neki sok és szabad akar lenni.
2020. febr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem,nem erről van szó. Nekem van már egy gyermekem, akit egyedül neveltem előtte szépen és csendben. Csak a párom miatt gondolkodtam el még egy gyermeken. Ő mondta,hogy szeretné,hogy boldog lenne. Most meg úgy érzem,hogy kezd sarkonfordulni.
2020. febr. 13. 11:46
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
hány éves? mióta vagytok együtt? a te gyerekedhez milyen a hozzáállása?
2020. febr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet, hogy most csak átmenetileg pánikol és úgy gondolja, hogy gyorsan bepótol mindent előre, amire a baba születése után nem lesz sok lehetősége (edzések, havero sörözések stb)? Ez elég gyakori dolog. Ő mit mondott erre? Gondolom (remélem) megpróbáltad vele nyugodtan megbeszélni és nem próbálsz gondolatolvasót játszani..
2020. febr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
" minden téren és ez nem nagyfogás" Mi van????
2020. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
A férfiak túlnyomó része a terhességre nem fog és nem tud úgy tekinteni mint maga a kismama.. Sőt, még a gyerek megszületése sem vált ki akkora örömöt. Majd akkor kezdik fel fogni hogy hoppá.... Amikor a gyerek lesz olyan 2-3 éves. Amikor eltudnak pl játszani együtt. Ezek tények. Pszichológia órán sokat tanultam erről 😃
2020. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
nagyfogás=nyafogás?
2020. febr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%
Nem ijedt meg, csak simán nem érdekli az egész. Összehoztál előtte egy kapcsolatot, ahol szintén rosszul választottál és követted a mintát, hogy megint rosszul válassz. 2 gyereket már nehezebb lesz egyedül nevelni... A harmadik pasinál talán egy kicsit gondolkozz is, kinek szülsz.
2020. febr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

Mi nem tudhatjuk, hogy mi járhat a fejében. Nagyon sok minden lehet, fölösleges lenne találgatni, nektek kellene minél hamarabb, őszintén leülni és megbeszélni.


A teljesség igénye nélkül pár ötlet:

- Amit az egyik válaszoló is írt, még fel se fogta a terhességet, 4 hónaposan még szinte meg se látszik, hogy növekszik a pocak. Egy férfi soha nem tudja ugyanúgy megélni ezt az időszakot, mint egy nő. Lehet csak ugyanúgy éli az életét, mint előtte.

- Vagy az is lehet, hogy éppen azt látja, hogy fogy az idő, nemsoká vége a szabadságnak, és még gyorsan ki akarja élvezni az életet, azokat a dolgokat, amire kis gyerek mellett egy jó ideig nem lesz ideje.

- Észre sem veszi, hogy neked most többre (vagy ugyanannyira) lenne igényed, és azt hiszi, hogy minden a legnagyobb rendben van.


Szerintem ne kombináld túl, hanem beszélgessetek többet. Az a lehető legrosszabb, amikor ezek a dolgok nincsenek megbeszélve, és csak tornyosulnak a rossz érzések, esetleg félreértések, és egyszer csak kiborul a bili, amikor már annyi minden összejött, hogy már nehéz megjavítani.

2020. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!