Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Közös gyermekvállalás, mégis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös gyermekvállalás, mégis most megijedt?!

Figyelt kérdés
A párommal közösen készültünk a gyermekvállalásra,átbeszélve,akarva. Most 4 hónapos várandós vagyok,semmi sem változott a kapcsolatunkban a hozzá való állásomban ( ugyanúgy töltünk együtt minőségi időt,ugyanúgy foglalkozom vele,nem beszélem tele a fejét semmiféle a gyermeknevelést vagy szobakialakítást érintő dolgokkal ) erre egyre kevesebb igénye van a közös időkre. Helyette a telefonon lóg órákat, edzéseket szervez le, iszogatásokat. Nekem pedig ez rettenetesen fáj. Vajon mégsem mondott igazat, és nem készült fel a gyermekvállalásra?! Vajon ennyire nem akarja,csak magának is hazudott eddig?! Egyedül vagyok, minden téren és ez nem nagyfogás. Egyszerűen nem értem a helyzetet és ez nagyon fáj.
2020. febr. 13. 11:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
42%

FÉRFIKÉNT!


100-ból 99 férfi SOHA nem akar puját! A legtöbb csak a család és a nő nyomására megy bele.



El fog hagyni! Én szóltam!

2020. febr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%

#7: Kislányos apukaként részben egyetértek veled, részben nem. Az igaz, hogy se a terhességre, se az első pár hónapra (esetleg 1-2 évre) nem tud ugyanúgy tekinteni egy apa, mint egy anya. Egy magzat és egy csecsemő biológiai okokból is sokkal közelebb van az anyjához, mint az apjához. Az anyjában növekszik, ő érzi nap mint nap a mozgását, ő szoptatja, ő van vele éjjel-nappal az első időszakban. De ettől még egy apa is ugyanúgy várhatja a gyerek születését, okozhat neki örömöt már az első időszak is. Csak teljesen máshogy, mint anyukának.


Még mielőtt apa lettem volna, én is kicsit tartottam tőle, hogy mit fogok tudni kezdeni a gyerekkel, amikor még olyan kicsi, hogy "nem lehet vele focizni". De ettől még nagyon is vártam a megszületését, aztán élveztem minden pillanatot a megszületése után is. Viszont azt éreztem, hogy amíg anya-gyerek között automatikus a kötődés, apaként ezért nagyon meg kellett dolgozni. Például eleinte hiába ringattam, vigasztaltam akár 10 percig, csak nem hagyta abba a sírást. Ahogy anyuka felvette, abban a pillanatban abbahagyta. Hasonlóan az altatásnál. Kb. fél éves kora körül kezdett el sokkal szorosabb lenni az apa-lánya kapcsolat, onnantól simán meg tudtam nyugtatni, elaltatni, elvinni otthonról, vagy otthon egyedül vigyázni rá órákon keresztül. A 2-3 éves korra (vagy még talán kicsivel korábban is) meg már azt mondanám, hogy addigra kb. beáll az egyensúly, és a gyerek szempontjából két egyenrangú szülő van.

2020. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
30%
A gyereket legtöbbször a nők erőltetik a férfira. Ha a férfiakon múlva, egy gyerek sem lenne a földön. Kár, hogy a nők mennek az ösztöneik után.
2020. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
39%

"Nekem van már egy gyermekem, akit egyedül neveltem"

Most lesz kettő. Ismerettségi körben a házasságot és a gyereket kizárólagosan a nők akarják. A fagyi ismét visszanyalt.

2020. febr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%
igy van osztom a véleményt mi ffiak nem akarunk gyereket,csak befolyásolnak,ne csodálkozz ha lelép.naivka.42f
2020. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
27%
Itt csak te akartad azt a szerencsétlen gyereket, ő nem. Itt a példa a csokos meg a babaváró hitel gyerek projekt, hogy mi várható... 🙄🤦 Nesze neked csok
2020. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%
kapuzárási pánik
2020. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
28%
Nyilván arról nem beszéltetek, hogy MIÉRT akarja a gyereket. Az emberek többsége nem a gyereket akarja csak a vállveregetéseket, hogy gratulálok örökítetted a génjeidet. Meg persze kell a gyerek mert "így szokás" meg jajj de cukik a babák. De amikor szembesülnek vele, hogy ez a gyerekvállalás 1%-a akkor bepánikolnak mert a többi 99%-hoz semmi kedvük. Valószínűleg így van vele a párod is. Akart gyereket mert hát csak így szokás de ennyi. A kötelesség és felelősség része nem hiányzik neki.
2020. febr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
41%

Nalam a 2.gyereknel tortent ez (szulesre az uj baratnojevel lakott). Atbeszeltem pszichologussal, aki szerint siman lehet h egy ferfi ugy erzi hogy keszen all az apasagra majd menet kozben panikol be, ezt azonban magarol sem tudja.

Kerdezo vedelmeben pedig, ha valaki egyedulallo anya, az aztan baromira meggondolja h kinek szuljon es mikor. Pont azert h ne jarjon ugyanugy.


Kerdezo, neked sok turelmet es kitartast kivanok, probalj meg leulni vele es elmondani a ketsegeidet, h megnyugodj, vagy ha B verzio van, h kifele kacsintgat, fel tudj keszulni az elkovetkezokre. Mindenkepp tegyetek tisztaba ezt, valoszinuleg csak bepanikolt es tullesztek ezen mire megszuletik a kicsi.

2020. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
45%
Megbànta, màr próbâl tàvolsàgot tartani. Azért egy 3.-4.-5. palinak màr ne szülj gyereket.
2020. febr. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!