Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom függő, mit csináljak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom függő, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Amikor megismerkedtünk épp leszokoban volt a "cigiről". Szakemberhez járt, hogy segítsen neki. Sikerült is letenni.

Másfél évre rá várandós lettem. Terhességem alatt észrevettem, hogy megint ahhoz nyúlt... Egyre gyakrabban.

Beszéltem vele kedvesen, megértően, későbbiekben durvábban is.

Veszekedtünk e miatt sokat.

Majd elkezdett hazudni is, hogy ő nem tekeri, meg fel volt háborodva, hogy számonkérem, s biztos uralkodni akarok felette.

Sok veszekedés ellenére megígérte, hogy amint megszületik a gyerekünk újra leszokik.

Megszületett a babánk kicsit több mint 1 hónapja, s kiderült, hogy mig kórházban tartózkodtam is minden nap elég sokat elszívott belőle.

Mondta, hogy amikor tudja újra lerakja de ígéri, hogy nem fogja itthon megcsavarni és elszívni.

Erre most 2 hajnalban is egymás után a kertben eltolta, s amikor a szemére vetettem (elég dühösen),hogy megígérte és most is hazudott, azzal jött, hogy nem vagyok az anyja.

Reggel mikor felkelt köszönés nélkül lelépett, azóta nem hallottam felőle semmit. Nem írt, nem hívott. Valószínű este hazajön.

A kérdésem, hogy hogy álljak ehhez a dologhoz? Nem tudom már tolerálni, főleg, hogy született közös gyerekünk, továbbá jegyben járunk.

Hogy tudnék hátassal lenni rá? Vagy hagyjam az egészet, s sodródjak az árral?

Tanácstalan vagyok.


Válaszotokat előre is köszönöm.



2020. febr. 21. 15:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
18%
Nem csak a drogos apukát csukatnám börtönbe hanem a hülye anyját is aki hagyja, hogy a gyerekével egy házban egy ilyen ember élhessen.
2020. febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Addiktológust keressen fel (gondolom ezelőtt is hasonló szakembert keresett) és kérjen segítséget.
2020. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Vyla ***** válasza:
100%
Szia! Átérzem a helyzeted..szívesen megosztom veled a történetemet, tapasztalatomat privát üzenetben. Írj ràm nyugodtan..
2020. febr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem túlreagálod nekem is volt egy ilyen időszakom amikor több hónapig használtam de arra a cuccra nem igazan lehet rászokni, tudom milyen az ha elvonási tünete vannak valakinek cigiről is szoktam mar le meg egy ideig alkohol problemaim is voltak. Na ezeknek vannak elvonasi tünetei a fűnek szinte semmi.

A te párod azzol, hogy gyakran betép szerintem a stresszt próbalja levezetni. Az irásodból is sugárzik, hogy mennyire kivagy emiatt es gondolom éjjel nappal bszogatod. Pedig gondolj bele mekkora változás egy gyermek születése egy ember életében. Felkel éjszakánként többször is éjjel nappali figyelmet igényel, nemigen tud pihenni de akár az anyagiak terén is problémák adódhatnak.

Ha a munkahelyi stresz is társul ehez akkor nem csoda, hogy kivan idegileg te meg ráadásul otthon is cseszegeted. nem mindneki képes megfelelően kezelni az ilyen változásokat

Egyébként a füvet nem tekintem drognak inkább egy enyhe tudatmódositonak. Te pedig úgy adod ezt itt le nekünk mintha napi 3x heriont tolna.

De egyetértek, hogy nem kellene napi szinten szivnia családapaként de ilyen helyzetben meg te is réteszel egy lapáttal ezzal csak mélyebbre húzod, szerintem hagy beken egy időre hanyagold a témát.

Addig örülj mig nem kemény drogos meg nem alkoholista ez talan a kisebbik rossz. Sok ember bizony alkoholizmusba menekül mely elvonasi tünetei mar borzasztóak. Szerintem fejezd be a csesztetését tedd boldogga legyél vele kedves érd el, hogy legalább otthon a legkevesebb stresszhatás erje. Akinek kiegyensulyozott az élete biztos nem nyúl drogokhoz...

2020. febr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!