Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kérlek titeket adjatok tanácso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérlek titeket adjatok tanácsot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú történet, de megpróbálom rövidre fogni.


10 évig éltünk együtt a volt párommal. Úgy gondolom már régóta nem szerethetett. Hiába szerettem mindennél jobban és tettem meg érte bármit, sosem voltam elég jó neki. Évről évre romlott a helyzet és egy idő után már minden pillanat olyan volt, mintha üvegszilánkokon sétálnék. Ő bármikor bármit megtehetett, nekem minden meg volt szabva, hogy mit gondolhatok, milyen zenét hallgathatok, kivel beszélgethetek, barátaim sem lehettek és sokszor bántott is illetve kárt tett a lakásban. Nagyon nagyon sok idő kellett ahhoz, hogy összeszedjem magam és elhagyjam..


Ezek után nemsokkal úgy hozta az élet, hogy megismertem valakit, aki elvarázsolt. Röviden a lényeg, hogy egymásba szerettünk és nagyon hamar összeköltöztünk. Terveztük, hogy lesz kisbabánk és esküvő is a közeljövőben. Ennek már két éve és még se baba, se esküvő. A volt párom még mindig kapcsolatban van velem, mivel van egy közös vállalkozásunk és közös vagyonunk amit idő, még el tudunk megfelelően osztani és rendezni. Gondolhatjátok, hogy én bármit megtennék a nyugalomért, de az a mindenem és nekem is jár belőle a részem, keményen megdolgoztam és megszenvedtem minden forintért ami benne van. Tartalékom sajnos nincs.

Mivel még nem sikerült teljesen elszakadni és sokszor előjön az exem részéről a fenyegetőzés ezért a mostani párom nem akar elvenni és gyereket vállalni amíg minden le nem rendeződik. Én pedig mindennél jobban vágyom a biztonságra és a családra plusz lassan kicsúszok az időből, hogy kisbabám lehessen.


Nagyon kétségbe vagyok esve. A házasság elvileg arról szól, hogy jóban-rosszban. De ő csak akkor akar ha már minden " jó ". Nagyon szeretem de ez a bizonytalanság teljesen felemészt.


Mit gondoltok? Igaza van a páromnak?



2020. febr. 29. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Igaza van.


Már az is szép dolog,hogy ilyenformán összejött veled.

Először mindenkinek el kell intéznie a múltját ahhoz,hogy valakivel a jövőt tervezze.

A te sarad,neked kell megoldanod,és nem másokon számonkérni ezt.Ezt most ne úgy vedd,hogy egyedül vagy a problémáiddal.Hanem úgy,hogy amennyiben támogat,az jó.De nem kérheted számon tőle,hogy másszon bele az ügyeidbe.Persze,hogy szeretne veled új életet,de a gyereknek is biztos jövőt szeretne.Nem pedig a hátán egy múltbéli koloncot,a volt férjeddel együtt.


Ha erről szeretnél beszélni,akkor irj privátot.

Én ezt tapasztalatbol átéltem/élem.Tudom miről beszélsz!!

2020. febr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tegyél meg mindent azért, hogy a vagyonmegosztás megtörténjen. Írd meg az okokat, miért húzódik ez az ügy. Ezen áll vagy bukik a mostani kapcsolatod! Ezek hiányában én nem tudok tanácsot adni.
2020. márc. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs teljesen igaza! Az első válaszoló egy icinyke picinyke mondat súlyát figyelmen kívül hagyta.


Necc, hogy az exed irányítja még mindig az életeteket, és ha emiatt csúszol le a gyerekvállalásról, utána később ezt a mostani párod is előhozhatja, és neked is nehéz lenne, mert magadat hibáztatnád, hogy hogy voltál ilyen h*lye, hogy a volt férjeddel vagy élettársaddal összejöttél. Nem tudom hogy élettárs vagy férj, mert ott a vagyon megosztás is jogilag máshogy van. Ő vajon mennyire van tisztába ezzel? Beszélgettetek ezen dologról? Hogy neked azért már nem mindegy, hogy mikor vállalsz gyereket?


Nyilván retteg, hogy képes e téged is és a közös gyereketeket megvédeni az exedtől. De kérdés, hogy akarjátok e hagyni hogy az az ember aki tönkretette az életed, még most is irányítsa, úgy, hogy már gyakorlatilag külön vagytok, és esélyt adni a saját gyerekednek is, hogy megszülessen.


Igen a házasság arról szól, hogy jóban rosszban, és aki igazán szeret az nem fogja hagyni, hogy a múlt amit az ex árnyékol be rátelepedjen a kapcsolatotokra. Magyarán szólva aki igazán szeret az megmutatja, hogy az ex már nem tudja irányítani se a te, se az ő és se a közös gyereketek életét. Egyszóval egy igazi férfi tudja, hogy védje meg diplomatikusan jogi úton mosolyogva a családját olyan embertől akinek joga nem lett volna úgy viselkedni a párjával ahogy viselkedett.

2020. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!