Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan értessem meg vele hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg vele hogy erről a gyerek nem tehet?

Figyelt kérdés

Tegnap moziban voltunk. A gyerek ADHDs, minden új helyzetben izgul. Neki egy mozifilm is izgalmat jelent és ilyenkor pisilnie kell állandóan

Először ezzel cikizte, majd a mozi végén közölte, hogy köszönjük meg neki hogy túlélte a napot. Most pedig elment itthonról, mert a műhelyében jobban érzi magát, mint velünk, itthon.


2020. márc. 1. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom nem a saját gyereke.... Ha mégis, akkor meg a saját gyerekét sem ismeri.
2020. márc. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A saját gyereke. Nem ismeri egyáltalán. Sosem töltött vele 3 óránál többet kettesben 10 év alatt. Ezeknek az időnek a nagy része is annyi volt, hogy a gyerek a gépet nyomkodta, vagy tv-t nézett.
2020. márc. 1. 11:13
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Gratulálok, remek embernek sikerült gyereket potyogtatni. Nyilván a párod mindig ilyen volt, nem jutott eszedbe, hogy esetleg baromi szar apa lesz?

Itt nincsen kompromisszum, ha normális apát akarsz a gyereknek akkor szépen szakítasz és keresel egy normális férfit aki foglalkozik is a gyerekkel.

2020. márc. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem gondoltam, hogy ilyen lesz. Van két testvére, akik kisebbek. Mindig segített nekik az otthoni feladatokban, vitte őket suliba, mikor már középiskolások voltak. Foglalkozott velük. Most a legutóbb bevallotta, hogy ő belefáradt.
2020. márc. 1. 11:21
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Magaddal kéne megértetned, hogy rosszul választottál párt és ez így sosem lesz egy normális család.


Az meg, hogy nem volt ilyen, mese habbal. Unalmas, hogy magukat felnőttnek tartó nők mennyire tudnak ragaszkodni a tévképzeteikhez.

A tesók teljesen más téma, nem is értem, hogy lehet egy lapon említeni a kettőt. Én meg a tesóm folyamatosan verekedtünk, de a saját gyerekeinket nem vernénk.

2020. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a testvéreivel nem volt ennyi időt együtt. Meg nekik nem volt ADHD-jük. Valahogyan a tudtára kell adni hogy empatikusabbnak kellene lennie. Továbbá segítsen nektek, főként a gyermeknek hogy hogyan uralja a saját testét. Semmi gond nincs vele (a gyerekkel) gondolom, okos, kedves meg értelmes is.

Nem könnyű egy ilyen helyzetben helytállni, de mindenképpen apaként az a feladata hogy több időt töltsön a saját gyermekével és igenis segítsen neki hogy kezelni tudja ezt az izgulást. Ne a saját érdekeit nézze mert amikor rábólintott az apaságra ezekkel is számolt (betegség vagy más gond), és számba vette őket. Mármint hogy maga és a saját igényei fölé helyezi a családját, a gyerekét.

Nem fáradhat bele ha csak alig-alig látott titeket.

Az sem biztos hogy nincs senkije rajtad kívül.

2020. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy szerintem nem tudja elfogadni hogy a gyerek ADHD-s, tehát nem olyan mint a többiek. Nem tudja kezelni ezt a helyzetet, nem tud mit kezdeni ezzel és nem is akarja megpróbálni. Könnyebb azt mondani, hogy belefáradt és kész. Azt kellene megértetni vele, hogy neked is fárasztó, neked sem feltétlenül jó hogy minden rád szakad a gyerek körül. Hogy attól még hogy ez a helyzet van, a gyerek az övé és igenis kötelessége segíteni. Mennyire van képben az ADHD-val úgy önmagában? Beszélgettetek erről, vagy őt ez sem érdekli?
2020. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Belefáradt... gratulálok... és ha Te is egyszer csak belefáradtnál, akkor menjen a kisgyerek az árvaházba...? anyám...

Sajnálom a helyzeted, őszintén.

2020. márc. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, hiába mondtam neki, hogy elfáradtam és nem bírom. Nem segít. Aztán csak pislogott, mikor a sürgősségin feküdtem a lehúzhatatlan vérnyomásommal.
2020. márc. 2. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!